Kolikrát by se nám hodil elixír, co druhému úplně změní letoru – tedy povahu, co říkáte? Pro jistotu ale svěřme raději čáry odbornici – fešné čarodějnici Halíbele! My, lidé, si přece vystačíme s kouzlem docela prostým, říká se mu láska. I když u dvou nesnesitelných princezen to zprvu zdaleka tak jisté není… Půvabná čarodějnice Halíbela (L. Šafránková) uzavře sázku se svým čarodějnickým synkem Elixírem (J. Strach) o to, zda je láska skutečně tak mocná, že dokáže změnit lidi k lepšímu. Elixír totiž věří, že s lidmi to není zdaleka tak špatné a že lidská láska ještě nevymizela. To jeho maminka Halíbela je zcela opačného názoru. A nedaleko na zámku má hned dva živé důkazy svého tvrzení. Princezna Anýzka (A. Elsnerová) a princezna Jája (M. Maurerová) jsou rozmazlené holky, které dělají svému královskému tatínkovi (J. Abrhám) jen samé vrásky… Kdo vyhraje – Elixír, nebo Halíbela? (Česká televize)

rakovnik

Jedna ze slabších moderních pohádek, kde hraje duo Šafránková - Abrhám. Vladimíra Dlouhého jsem málem nepoznal a Barboru Seidlovou už vůbec ne :-) Exteriéry byly natáčeny v zámeckém parku v Hrádku u Nechanic, o to více zamrzí lacinost interiérů a bydliště Halíbely. Princ a jeho sluha pro jistotu neměli hrad/zámek vůbec a zastihneme je vždy jen v lese. ()

triatlet

Pokud "se někdy najdou někteří, co na pohádky nevěří", pak vězte, že i přes modernější pojetí si scénář Markéty Zinnerové v režii Dušana Kleina uchovává pohádkový šmrnc, a to herectvím, jazykovou pohotovostí v dialozích, přiměřeně studiovou výpravou a hudbou Jaroslava Uhlíře. Už písnička v podání Libuše Šafránkové během úvodních titulků navodí pohádkovost. ()

honajz

Jen stíny. Stín Uhlířových trháků, stín Libušky, která se zde ale snaží snad ze všech nejvíc. Když nepočítám přehnanou hysterii princezen. Má to dokonce jakýsi stín slušného scénáře a stíny nějakých vtipů. A furt se tu zpívá, i když k tomu není důvod - za co?! Ale tak na holky se pěkně kouká, Strach se Šafránkovou jsou slušná čarodějnická dvojka, řekněme průměr. ()

Nocturno culto

Vcelku zábavná a milá pohádka..To auto bylo velkou nadsázkou ale o tom to je, neotřelost hraje prim ..Halíbela je skvělá a Abrhám s Dlouhým taky, Strach je takový nemastný/neslaný ale odpovídá to charakteru role..Co se dá vytknout, to jsou "princové" ..to už tak úplně neklaplo ale na celkovém dojmu to mnoho neubírá .. ()

ostravak30

Celkem průměrná pohádka, která zaujme alespoň Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem. Jiří Strach a Barbora Seidlová si zase zopakovali pár z pohádky Lotrando a Zubejda. Hudba nebyla špatná, ale vyloženě asi nezaujme ani děti, stejně jako jednoduché básnické rýmovačky. Pohádka ve které se jezdí autem se také nevidí často. Na určenou stopáž to nebyla hrozná podívaná, ale z průměru nejspíš nevyjde a zapadne. ()

• Pohádka byla natočena na zámku Hrádek u Nechanic. (Monyfik)
  • Podle stejného scénáře vznikla v roce 1999 v režii Karla Weinlicha i stejnojmenná rozhlasová pohádka. (Miggi90)