Gamers! je příběhem mladých lidí, studentů jedné střední školy, které spojuje vášeň pro hraní počítačových her. Každý má svůj oblíbený žánr, své zásady a herní cíle. Tak se setkáváme s Amano Keitou, který chce hrát hry hlavně pro zábavu, s jeho novým kamarádem Ueharou Tasukem, který věřil, že je jeho život dokonalý, a svou vášeň pro hry se snažil dlouho skrývat. Je zde i klub hraní videoher, jehož cílem je vytvořit skupinu profesionálních hráčů. Vede jej energická Karen Tendou, která neustále hledá nové členy a která se rozhodla, že do svého kroužku získá právě mladého Amana. Její posedlost mladým chlapcem se však velmi rychle vymyká kontrole. Je zde i Chiaki Hoshinomori, která s Amanem sdílí jeho neskutečný zápal, ale jsou věci, na kterých se oba nedokáží absolutně shodnout. Tito lidé se zde setkávají a kromě her začínají řešit i jiné věci, které souvisí s běžným životem mladých lidí v tomto věku. (Jeoffrey)

DaweForeman

Tak tohle jsem fakt ještě nezažil. Tohle anime má tak nekonsistentní (obzvláště poslední díl mi připadá úplně vytržený z kontextu a úplně o ničem jiném) a naprosto o ničem příběh. Zpočátku snaha o verbování do herního klubu a trochu pohledy na různé typy hráčů (soft - hardcore), poté romantická komedie a v závěru filosofie o hrách. Komediální prvek je dobrý, ale všeho s mírou, protože opakovaný vtip vytáčený ještě do nejvyšších možných otáček už vtipný není a člověk se akorát pak chytá za hlavu a říká si, co je to za idioty. Chápu že nedorozumění je vtipný v ohledu romantiky a ještě bych možná pochopil několikakeré nedorozumění, ale nedorozumění o nedorozumění a do tohle další takovýhle mnohaúrovňový nedorozumění už po určitém čase fakt přijde na hlavu. Postavy jsou celkem slušný až překvapivě na hlavního hrdinu, který je kompletně napřesdržku. Kdyby udělali z Tasuka hlavního hrdina, bylo by to mnohem lepší. Časem začala lézt na nervy i Chiaki s tím svým neustálým zdvojováním slov. Nej naopak byla Aguri, která obzvláště v posledním díle nejvíc hlásila. Samotný poslední díl bych hodnotil zvlášť a to, kdyby se odstřih naproto nahodilý a nemístný začátek, za plných 5*. Jak už jsem zmínil, tak největším problémem u tohohle anime je to, že je tam smícháno všechno možné dohromady bez určité formy, místy se to oddaluje od ústředního tématu a postavy by chtěly přepracovat. Animace je slabší a hudební stránka taktéž nic moc. ()

Jeoffrey

Gamers! je, jak už sám název napovídá, anime nikoli o hrách, ale o samotných hráčích, tedy o lidech se zápalem pro hraní her. Z hraní her a her samotných tak toho člověk vidí minimum a potěší ho maximálně openning, kde zahlédne narážky na trochu té herní klasiky. Jistě, o hrách se tu hodně mluví, nadšenci přeci rádi mluví mezi sebou o svých koníčcích a poslední díl vám možná vysvětlí, co je na hrách vlastně tak skvělé, ale to je všechno. Gamers! jsou totiž, což už název nepoví, hlavně romantickou komedií, tedy příběhem o tom, kterak čtyři herní nadšenci a jedna obyčejná dívka propadají svým citům a řeší všechno to co k lásce patří. A tím, že jde o komedii je hlavním společníkem veškeré zábavy tentokráte jediné slovo - nedorozumění. Vážně, kdyby spolu postavy víc mluvili a otevřeně se bavili o svých citech s objektem těchto citů, tak by většina zde řešených situací v klidu odezněla a - nebylo by se vlastně na co dívat... Takže jsem za sebe nakonec asi rád za všechen ten vcelku jednoduchý a docela svěží humor, všechno to zamotávání se a za možné párečky, které by z toho mohly vzniknout, i když bylo od začátku jasné, kdo s kým bude. Díky tomu se z posezení a klábosení o hrách stala zábava, i když docela prostá... 6/10 ()

paveltommy

Nope, not for me. Nemůžu říct že je to vyloženě špatně udělané, párkrát jsem se i zasmál, ale tenhle konkrétní druh zábavy mě prostě neoslovil. Příběh a hlavní pointa mi prostě nějak unikla, a přišlo mi že během pár dílů to mělo být najednou o něčem jiném, ze začátku jsem doufal že to bude spíše o tom hraní her a o tom jak žijí lidé kteří pro hraní udělají vše, o jejich problémech ve škole a v životě. Už třetí díl mě ale přesvědčil že je to spíše o tom která holčina slintá nad geekem a která nad borcem co o hrách nikdy neslyšel. Nesoudím - posuďte sami. Nedokoukáno, bez hodnocení. ()

TomX2

Gamers mohlo byť naozaj dobré anime o hrách, pretože ono na to určite má, no ako to už všetci poznáme, aj na dobrej veci je vždy niečo zlé - čo platí aj v tomto prípade. Hlavnou tématikou mali byť hry, no dej nás presmeruje k postavám - hráčom. V tom by nebol problém, pretože je dôležité sa bližšie spoznať s postavami a vytvoriť si k ním vzťah, no bohužiaľ sa zabudlo na hry (na ktoré sa anime zameriava len z 20%) a čaká na nás len typický život stredoškolákov, lásky, vzťahy a priateľstvá, takže Gamers divákovi neprinesú nič nové. Našťastie však seriál nenudí, hlavní hrdinovia stále spravia neplechu a je sranda sa pozerať, ako sa vzápätí začnú hádať nad nezmyslami - páči sa mi aj to, že každá postava má svoj vlastný charakter, iné názory, inú chuť a rozličnú osobnosť, takže je to o čosi zaujímavejšie a reálnejšie - čo je len za plus. Aj Gamers má však niekoľko trhlín akými sú stále opakujúce sa fóry alebo množstvo klišé a ako celok pôsobí priemerne, za čo môže aj nevhodne farebná animácia a jednoduchá, nevýrazná hudba. (pozn.: A preto som vždy ďalšie diely mesiace odkladal) .... Priemer prezretých epizód: 56% ()

RoyBatty444

Štandardná ostýcho-formula s hráčmi video-hier. Po 7. diely konečne rande, ale pred tým silne otravné zamotávanie v päťuholníku. Hlavné postavy sú silne fixované na svoju záľubu pri ostatných nie sú celkom jasné motívy. Prestal som pozereť Ep.8 Refencie na použité hry ()