Každý nejspíš někdy zatoužil po tom mít schopnost vrátit zpět čas a změnit něco ze své minulosti. Ve světě Jikan no Shihaisha je však toto tím nejnebezpečnějším, co si člověk může přát. Existují zde démoni, kteří se objeví vždy, když někdo vysloví toto přání, a kteří dotyčnému slíbí jeho splnění, ovšem nic není zadarmo... Jako platidlo požadují čas, který má každá živá bytost vyměřený. A tak dotyčný mládne, přichází o své vzpomínky až nakonec zanikne úplně. S těmito démony bojuje tajemná organizace Chronos a její speciální bojovníci nazývaní "Choronos Rulers", kteří dokáží dle libosti zrychlit nebo zpomalit tok času kolem sebe. Jedním z těchto bojovníků je i Victor Putin, který se svým synem bojuje s démony a hledá toho, s kterým kdysi uzavřel tuto hloupou dohodu, a snaží se ho zničit dřív, než přijde o všechen vyměřený čas, který mu ještě zbyl. (Jeoffrey)

TV spot

Jeoffrey

Chronos Ruler na mě působí jako takový lehký rip-off D.Gray-mana s trochu staršími a zároveň mnohem nudnějšími charaktery. Navíc je to rodinná sága Putinů, která překvapivě není o slavném "ruském medvědovi". U prvního dílu jsem si na D.gray-mana vzpomněl hned a říkal si, že ten začátek je dost podobný, koncept nepřátel také a asi jediné, co mě překvapilo byl vztah mezi Viktorem a Kirim. Zbytek příběhu byl na můj vkus hodně předvídatelný a oproti D.Gray-manovi nepříliš rozpracovaný, kdy třeba organizace Chronos mi nakonec přišla neskutečně nezajímavá. Zbytek je klasické tlachání o významu rodiny na všechny možné i absurdní způsoby, což už jsem viděl mnohokrát, nějaké ty souboje, kterým chybí epičnost a opakování vtipů o jedení špaget nosem a narážek na to, že chudák Kiri ještě neměl ženu (také již tradiční zábava u spousty dalších anime). Chronos ruler mi tedy nenabídlo skoro nic nového a místy jsem se i docela dost nudil. 4/10 ()