Hitoridžime My Hero

• Japonsko ひとりじめマイヒーロー (viac)

Z osamělosti a nedostatku pevné ruky měl středoškolák Setagawa Masahiro sklony k tomu, aby se potloukal s nesprávnými lidmi. A snad právě proto se postupem času přihodilo, že se z něj stal poskok jednoho z lokálních gangů. Jenže to nemělo dlouhého trvání. Souhrou náhod se jednoho dne seznámil s mladším bratrem středoškolského profesora Ooshibi Kousukeho, který si v místním podsvětí díky svému bojovému umění vybudoval pověst nepřemožitelného „Medvědího zabijáka“. Legenda kolem něj je natolik hrůzná, že z něj mají respekt všichni gangsteři a v případě Masahira tomu není jinak. Díky jejich osudovému setkání se však rebelující student rozhodne změnit a od gangu se distancovat. Jenže to není tak jednoduché. Navíc to vypadá, že i když se Ooshiba zapřísahal, že jeho ochranářské pudy ve vztahu k Masahirovi jsou čistě heterosexuálního charakteru, mladík podvědomě tuší, že je vše tak trochu jinak... (EMIA)

cesmine

Moje hodnocení tady bude lehce vyšší než by bylo u podobného obyč romcomu, protože to je moje první Shounen Ai anime a přestože jsem na něj narazila naprostou náhodou, překvapilo mě, jak dobře se mi na Hitorijime My Hero koukalo. Když já prostě ráda lásku a je mi dost jedno, jakého páru. Jenže, co mi není jedno a spíš mě to dost štve, je míchání sexuálního obtěžování slash někdy dokonce i násilí s vášní. Nah. Není to romantické. Sakra. Když třikrát někoho natlačíte zády na zeď a násilím ho donutíte k polibku, láska z toho vzejde v realném životě asi sotva. To už bychom v těch filmech obecně možná mohli snažit trošku omezit. Protože když si představím sebe v situaci oběti, je to akorát creepy as fuck a "proaktivní" člověk by asi odcházel s prokousnutým jazykem. Od chvíle, kdy se příběh přehoupne v normální konsensuální romantiku, se mi na něj koukalo o dost líp a poslední díly v sobě mají dokonce i tak reálnou hořkost až mi z toho bylo úzko a to jsem ze začátku opravdu nečekala, že seriál bude mít tendence jít nějak do hloubky. Jenže nakonec se to zase samozřejmě zaplácne spoustou cukru a ... no, když k tomu připočtu hudbu, která byla občas jako ze špatné telenovely a počáteční zmatky (tvůrci tam prostě nemohli hodit nějaké časové označení, jako třeba "před třemi lety", aby malá cesmine nebyla zmatená jak lesní včela), tak opravdu jediné, co Hitorijime My Hero zvedá ze dvou hvězd na tři, je mužská láska, která tomu přidává v mých (v tomto ohledu opravdu nezkušených) očích na jisté originalitě. U příštích Shounen Ai už tak laskavá pravděpodobně nebudu, pokud se budou držet stejných vzorců - šablonovití hlavní hrdinové (striktně rozdělení na uke x seme), vydírání, násilné nucení do vztahu a intimností typu "já vím, že to chceš" atp. Na takové zacházení by se mi prostě koukalo špatně u jakéhokoliv páru a žádnou pokroucenou romantiku v tom hledat nehodlám. ()

Terezinka198

Ano, tuctový příběh, ale shounan-ai je na můj vkus pořád poměrně málo, takže sem prosím s dalším :) 9/10 za pár posledních dílů, které mi zvedly náladu, jinak by to byl asi průměr ()

rikitiki

Hodně průměrná záležitost. Nudná kresba, ale příběh zprvu může zaujmout. Učitelský mstitel, který likviduje pouliční kriminálníky, a středoškolák z příšerných rodinných poměrů, který se zapletl s gangem a zoufale potřebuje vzor, kterému by mohl být oddaný. Jenomže tyhle motivy brzy vyšumí. Učitel-mlátička přestane pronásledovat místní výtržníky a místo toho se zaměří na poučování a lavírování, jestli tomu klukovi má nebo nemá dát šanci. Dialogy postrádají smysl, chvilku je to tak, v další větě jinak. Nevěděla jsem, o co jim jako teda jde. A děj se odporoučel úplně do kopru a druhé části seriálu už se neúčastnil. SHRNUTÍ: Pokud se živíte nejstarším řemeslem a máte pubertálního syna, tak si, probůh, neberte práci domů! Takový trauma ratolest jen tak nerozdýchá. /můj komentář č. 2 900/ ()

Starletka

Ze začátku tak netypické shounen-ai, že jsem si až do pop openingu první epizody říkala, jestli jsem se náhodou neuklikla na něco jiného. I hlavní hrdina je žánrově netypický, ergo zajímavý. Škoda, že od druhé epizody už to začíná upadat do klasického klišé a ke konci už tvůrci vyloženě vaří z vody. 5/10 ()

kitsuchan97

*7/10* Vcelku povedený shounen-ai počin. Netradiční duo hlavních postav mělo mezi sebou zajímavou dynamiku a bylo fascinující sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí. To o vedlejší dvojici úplně říci nemohu, páč mi jejich scény dost lezly na nervy (až jsem se chvílemi podivovala nad tím, proč jsou vlastně spolu, když je jejich vztah víceméně toxický). Seriál jako takový není ničím výjimečný či převratný v rámci svého žánru, ovšem na dvě odpoledne mě spolehlivě zabavil a já si ho i poměrně užila. ()