Vatikán je známý tím, že zde sídlí hlava katolické církve. Co už je méně známá skutečnost: Působí tu i organizace, která se zabývá a studuje nahlášené zázračné jevy. Sněm svatých, jak se toto uskupení nazývá, primárně prozkoumává, jestli jsou tyto nadpřirozené úkazy založené na skutečnosti. Společnými silami se kryptoanalytik Robert Nicholas a geniální vědec Hiraga Josef Kou snaží vyšetřit pravdivost "zázraků", jejich okolnosti a možná spiknutí, která za nimi stojí. (Scalpelexis)

Scalpelexis

[Shlédnuta 1. epizoda, first impressions] Rozporuplné, kontroverzní, smíšené pocity a v hledání podobných synonym bych mohl pokračovat. Tématicky je to atraktivní; přirovnal bych to k anime verzi Jména růže nebo Purpurových řek. Záhady mixlé s náboženství a vědou je koktejl přímo pro mě, jen se z toho nesmí stát blboidní maglajz s až přespříliš zveličenými přísadami, v čemž jsou Japonci mistři. Aktualně to může jít oběma směry, i když epizodní struktura by měla mít zaručenou schopnost mít otevřená zadní vrátka a případně vyskočit novou epizodou z kolizního směru. Atmosféricky dobrý (50 odstínů všech možných tmavých barev), mysteriozně pochybné okolí hlavních postav pracuje dobře a i když (anebo protože) mě nebaví až přespřílišná zbožnost, tak doufám v jistá nekorektní, nepohodlná zakončení. Zatím dobré a modlím se, aby se to udrželo v inteligenčních proporcích, protože k zvrhnutí do festivalu hlouposti to nemusí mít zákonitě vůbec daleko. Pokračujeme, potenciál zde jde. ()

Jeoffrey

Zázraky jsou prý na každém rohu a ten největší pro mě asi byl, že jsem dokoukal tohle anime! Nevím, ale o tom, že to bude rádoby mysteriózní hromada nesmyslů, jsem byl tak nějak podvědomě přesvědčený od prvního dílu. Zkrátka fakt, že 2 kněží jedou vyšetřovat jeden zázrak a během dvaceti minut jich tam mají asi 5 dalších ve mě vyvolával jistou nedůvěru. Navíc zázraky přibývaly s každým dalším dílem, vše bylo neustále nepřirozeně dramatizováno a zamotáváno, že jsem nevěřil, že se z toho někdy nějak rozumně vyhrabou a to vše hlavně proto, abych dostal finále prvního příběhu, na které asi jen tak nezapomenu! Pointa toho všeho a kdo za tím vším stojí byla tak neskutečně béčková, vycucaná z prstu, aby to nechalo co největší efekt překvapení a já se válel smíchy. Jakýkoli pozitivní dojem šel definitivně do kytek a já se bavil tím, že jsem čekal, že to bude špatné, ale nečekal, že z toho vyleze tohle... Jakákoli vážnost byla pryč a já očekával, co bude dál. Po krátké vsuvce přišel další souvislý příběh na několik episod, kdy se vše v podstatě opakovalo, jen slovo ZÁZRAK nahradilo slovo PROROCTVÍ. Proroctví byla rázem všude a vše se opět stále víc zamotávalo, že jsem čekal s jakým "geniálním" vyústěním přijdou tentokrát. Nezklamali a já se opět skvěle bavil tím paskvilem, co z toho zase vylezl. Navíc soustavným sledováním všech těchto dílů jsem nabyl i utvrzení v tom, že další věcí, která mě u tohohle anime děsí je fakt, že na mě většina charakterů působí jaksi podivně nepříjemně... Ale i tak jsem s napětím očekával poslední část a přišel part, který byl jako okopírovaný z nějakého podprůměrného hororu. Opět se vše zamotávalo, ale finále bylo tentokrát oproti těm předchozím vlastně docela slabé. Byl jsem zklamán, že po dvou naprosto geniálních nesmyslech přišli s něčím takhle obyčejně pitomým, nebo spíš ne až tak šokujícím. A tak přišel poslední díl a já nečekal nic velkého, protože nový velký případ by asi do jednoho dílu nenacpali. No finále bylo klasicky zahrané na emoce a filozofování na téma těch opravdových zázraků, ale se mnou nic extra neudělalo a dojem příliš nezlepšilo... Takže asi jediné co mi tohle anime přineslo a co mě bavilo bylo to očekávání, s jakou kravinou vše vysvětlí tentokrát a to je jako pozitivum (hlavně u seriálu, který se nebere jako komedie) sakra velká bída - 2,5/10 ()