NA HRANĚ / ŘEZNÍK

(študentský film)
Dokumentárny / Krátkometrážny
Česko, 2015, 22 min

Umělec, nebo psychopat? Dokument snažící se o zachycení věcí, které jsou ukryté pod trvalou pózou. Co se zde skrývá a jaké jsou motivace k takovéto tvorbě? Na jakou stranu břehu se přidáte? Umělec, nebo jenom psychopat? (tommiss007)

venca163

Řezníkovi docela fandim a občas si ho i pustim, ale tohle neni zrovna dvakrát nejlepší dokument. Nejenže si myslim, že neni vhodný tam celou dobu pouštět Bachovo nevimco-dur symfonii (dal bych to v max 1 scéně pro kontrast), ale hlavně se o Řezníkovi člověk prostě nic novýho nedozví (snad krom jediný informace, že je ujetej na růžičkový porno, ale něco (i víc) úchylnýho jsme o něm stejně už tušili =). Je to taková, docela i řemeslně kvalitní, nuda. (60%) ()

JohnMiller

Obraz, strih a vo všeobecnosti všetká technická práca je špičková. Akurát škoda, že obsahu je akosi pomenej. Nádherný úvod strieda pohľad do bytu Řezníka, ktorý predstavuje nejaké masky ktoré môžeme vidieť na koncertoch Sodomy Gomory. Ešte vstup do nahrávacieho štúdia pri nahrávaní skladby Chcípni bol zaujímavý ale inak to ostatné vyzeralo ako niečo odkúsnuté z dlhometráž-neho dokumentu. V skutočnosti je to krátke ale popri sledovaní mi to prišlo dlhé, pretože som čakal, kedy sa to začne... a onedlho bol koniec. Ale rozhodne kvitujem umelcovi, že nechal pracovať mladých tvorcov a novú generáciu málo ktorý hudobník, a tým myslím hlavne konzumných, by to dovolilo. ()

Darill

Autor se podle mě má ještě mnoho co učit. Celý dokument jen klouže po povrchu a přijde mi, že spíše dává více otázek, než odpovědí. Spousta věcí je nakousnuta, ale nedořečena. Řezník říká, že hudba ho živí jen z části - tak co ho tedy živí? Proč se za celou dobu nedozvíme nic o Martyho frcích? Kdo je De Sade, který je sice v titulkách, ale přitom v dokumentu o něm nepadne ani slovo? Pořád se mluví o tom, že by rád točil film - ale podle čsfd však nějaké natočil... To je jen pár bodů, které mě narychlo napadly. Místo toho si ale zas a znovu poslechneme o Slavíkovi. Pro mě těžce nevyužitý potenciál a doufám, že film o tak zajímavé osobnosti někdo brzy zpracuje mnohem lépe... ()

pornogrind

Co dodat ? Vše podstatné už tady bylo řečeno. Takže bych se jen opakoval. Obsahově za 3. Ale po technické stránce je to kvalitně odvedená práce. Pár záběrů pobavilo jeden nadchnul ( a to ten kdy stéká krev po řezníkovi a všude kolem " ruce " od krve). Každej další dokument o Řezníkovi, De Sadovi či obecně o horrorcore scéně je u mě určitě vítanej. Ave Maria ()

Ouwen

Upřímně. Martinovi přeji mnoho úspěchů v nadcházející tvorbě a vděčim mu za hudební žánr, který preferuje. Dokáže to člověka napumpovat a nepodléhá do naivity. / Ovšem já se při tomhle dokumentu nudil. Nic nového se o interpretovi nedozvíme, pouze se opět řeší vsuvka se Slavíkem, pár slov o Horrorcoru a o tom, co Martin čte a nic víc. Faktem sice je, že do soukromí toho člověka mi absolutně nic není... ale dost by mne zajímal ten člověk pod maskou. Chtěl bych se dozvědět více o jeho mentalitě a myšlenkových pochodech, které sice vztékají do jeho tvorby - ovšem nějaké názory, filozofické úvahy o životě mi zde chybí, postrádám nějakej moment, který by vystihl povahu toho "pána" pod maskou. A proto mne to ani moc nebavilo, poněvadž veškeré infa už byly řečeny, či jsem se doslechl o nich (dočetl) jinde. Řemeslně je dokument však zvládnut kvalitně, vizuální stránka není odpudivá, pár vtipných momentů dokument vytasí a začátek je dobrej. ()

• Na natáčení se odmítla podílet snad veškerá česká hip hopová média. (tommiss007)