Říše snů je nevyzpytatelná. Může se v ní stát prakticky cokoliv. Své o tom ví i Tsukishiro Haruto. Jednoho dne je vtažen do snu, který není tak docela jeho a kde mu hrozí, že pokud v něm zemře, zemře i doopravdy. Naštěstí ale potká dívku jménem Lily, která mu zachrání život a která patří mezi legendami opředené múzy, které mohou vidět pouze vyvolení. Ve Světě snů mimo to ale potká i jednoho dospělého - výzkumníka Katsumi Kanzakiho, který mu vše o tamním místě poví a který zde provádí vědecké bádání. Vypadá to, že se Haruto dostal do úplně nové úrovně snění, které vyvolávají čarodějnice lákající do svých světů lidské oběti s úmyslem je posléze zabít. Proč ale vlastně? Ukazuje se, že každá má nějaký ten osobní důvod, proč to dělá. (EMIA)

Promo

q66

Celé je to epizodické (každý díl má na starost jiný režisér) a kvalitativně nerovnoměrné... některé díly jsou celkem dobré, některé nic moc, jsou tu vážná témata ale režie je většinou moc neobratná na to, aby to opravdu fungovalo. Grafický styl je celkově zajímavý ale animace trpí nedostatkem rozpočtu; soundtrack je na velmi dobré úrovni. Toto vše platí s výjímkou epizody 7, která je jak výborně napsaná, tak i animovaná, v 3D CG se zvláštním ale velmi dobrým grafickým zpracováním - mohla by bez problému fungovat jako krátký film. Nakonec to bude 4+/10, za 7. epizodu 8/10, celkově 5/10. ()

Rhaegar

Mrzí mě, že seriál má tak málo hodnocení a ještě tak nízkých. Ano každou epizodu dělá jiný člověk. Poté je to jako Bertíkovi fazolky tisíckrát jinak. Některé jsou božské a chcete na ně narazit znovu jiné chutnají jako suché z nosu. O to už v antalogii jde. Avšak cílem dle mě není aby všechny epizody měli stejnou kvalitu. Od toho jsou klasické série. Zde se má experimentovat s formou a obsahem. Někteří tvůrci objeví něco nového, či inspirují jiné, ostatní budou pionýři slepých uliček. Oboje je potřeba a mrzí mě, že podobných projektů vzniká tak žalostně málo. Bojím se toho, že bez nich bude anime stagnovat. ()