Lhát je zakázané a milovat nepřípustné. V blízké budoucnosti jsou lidé na prahu dospělosti vyhodnocováni vládou a na základě analýz jim jsou určováni vhodní životní partneři, se kterými jsou následně nuceni uzavřít svazek manželský. Obyvatelé Japonska už netrápí složité námluvy, nemusí marnit čas hledáním toho "pravého" a jsou srozuměni s aktuálním systémem.
Yukari Nejima je mladý patnáctiletý venkovan, který je studentem střední školy a jeho život nevykazuje žádné náznaky výjimečnosti. Ba právě naopak si uvědomuje, že zdaleka nepatří k těm chytřejším, natož k atleticky nadaným žákům. Jak už to ale v tomhle věku bývá, probudí se v něm první pocity lásky, které ale naneštěstí nejsou vůči adeptce dohozené vládou. (Scalpelexis)

Akireu

Tohle anime je špatné hlavně z toho důvodu, že vykresluje hlavní postavu jako úplného prosťáčka, zatímco v manze jde o prosťáčka, který je často schopen přemýšlet a dokonce i tak nějak se i snažit taktizovat, což je krajně důležitý rozdíl, který však autorům anime proklouzl mezi prsty. A sledovat úplného prosťáčka, je jednoduše nezajímavé, navíc v manze ta prostota na políčku nebo několika nepůsobí tak otravně jako v anime, kde jsou ty projevy příliš dlouhé či jinak odpuzující.  A tak jsem, ještě mangu neznaje, v třetí epizodě zatoužil raději po tom, aby záběr od přechodu sledoval raději nějakou náhodnou holku, co se zamyšleně dívala do mobilu, chtěl jsem o ní vědět víc než o tom co se bude dít dál kolem MC. Později se však anime trochu zvedlo a to hlavně díky Nisaka Yusukemu, ale táhla to i Misaki, tedy krom chvil, kdy tajnůstkařila, ke konci roztáhla křídla i Lilina a v úplném závěru pak dokonce i Nejima Yukari začal dělat něco víc, než jen reagovat na světlo a tmu. Spoiler - Ten úplný závěr byl sice uspokojivý, ale zároveň i problematický, neboť nemá oporu v manze a pokud by měla vzniknout druhá série, bylo by nutné jej hned v jejím úvodu anulovat. Studio adaptaci pořádně pokašlalo a nejspíš ani nepočítalo s pokračováním. ()

cesmine

Na Koi to uso mě na první pohled zaujalo, že premisa je v podstatě totožná, jako námět knihy Matched, kterou jsem četla, když mi bylo asi třináct let. Měla jsem tenkrát slabost pro milostné romány, sympaticky opletené aspoň trochu sofistikovanou sci-fi kulisou. Byla jsem tedy zvědavá, jak se s námětem seriál popere (ačkoliv mi mysl snad docela pochopitelně okupovala mírná skepse, způsobená hodnoceními mých oblíbených uživatelů, nejspíš s tím za chvilku začnu být otravná, ale prostě musím vypíchnout zejména dokonale vtipnou a výstižnou recenzi mého nejoblíbenějšího Scalpelexise, jehož komentáře už čtu zásadně po zhlédnutí díla a po napsání minimálně klíčových bodů vlastního komentáře, abych se jím nenechala ovlivnit). Do spekulací o tom, kdo koho okopíroval a jestli vůbec se pouštět nechci (ono to totiž není až tak geniální, aby to nemohli vymyslet dva lidi nezávisle na sobě), i když mě to přirozeně napadlo, ale v tom, kdo si s námětem pohrál líp, mám jasno (přestože už Matched nechovám ve vyloženě živé paměti). Koi to uso svůj dystopický potenciál naprosto promrhalo a zvrtlo se prostě jen v další basic středoškolskou harémovitou drámu, a to mě zklamalo. Můj favorit Nisaka nedostal tolik protoru, kolik si zasloužil a kdykoliv se na scéně objevila Misaki (ani dokonalá voice actress ji nespasila), měla jsem naopak chuť začít bučet na monitor. Tvůrci si to navíc s tou odporně přecukrovanou nezištností zamotali tak, že na konci nejspíš už sami nevěděli, kterou krásnou, prolhanou a bezelstnou goddess si má nejvíc obyč kluk na světě vybrat. Docela to ale odsýpá a navíc seriál zdobí povedený opening opředený klasickou červenou nití osudu. Verdikt pro mě byl tedy tentokrát nakonec docela jasný a jednoduchý - je to typish dvouhvězdový bullshit a ani o jiskřičku víc. ()

Jeoffrey

Koncept působil opravdu zajímavě a dalo se z toho vyždímat opravdu slušné romantické drama, ale to by postavy nesměly být tak neskutečně hodné. Nikdo nikomu nechce ublížit a tahle myšlenka ve budí naprostou nedůvěru. Jistě, asi existuje nesobecká láska a když je člověk zamilovaný, tak myslí hlavně na toho druhého, ale že by to mohlo fungovat až takhle silně a u všech zúčastněných? Tady se prostě sešli 4 lidi, kteří se navzájem mají tak nějak všichni rádi a lžou všem i sami sobě aby nikomu neublížili - jen sami sobě. A tak jsem sledoval slzavé údolí a nevěřil tomu, že by to mohli tak dlouho vydržet, ale oni drží a dělají rozhodnutí, která pro mě působí divně. A když se někdo zachová tak nějak dle mého normálně, tak to vydrží jen pár minut, nevyhovuje to nikomu a tak se zase radši vrátí do svého tragického, ale růžového snu. No a samotné finále je třešničkou na dortu tomu všemu. Jako pohádka by to šlo, jako reálné romantické drama ze života to nepřesvědčilo. Když si vzpomenu na Kuzu no Honkai, tak si uvědomím, že k tomu, abych postavám věřil musí mít i svoje špatné stránky a pokud bylo Kuzu no Honkai ukázkou špatných aspektů lidské povahy, pak tohle byla asi dost přehnaná ukázka těch dobrých. Navíc v kombinaci s naprostou nerozhodností, kdy většina postav tápe ve svých citech a místo aby se něco řešilo se v tom všichni topí až k finálnímu poznání, že takhle je to vlastně fajn. Mě to fajn nepřišlo a zrovna v tomhle případě mi nepřijde žádné rozhodnutí jako rozhodnutí a tak jsem prostě nepřesvědčen a neuspokojen. Možná to bude jen můj pocit a nemůžu upřít, že to má své kvality, ale mě to prostě ve výsledku vlastně příliš nesedlo a tak nemůžu dát víc než 3*, i když subjektivně bych možná chtěl jít ještě níž, ale neudělám to, jsem tak přecpaný nesobeckostí a sebeobětováním, že jim jí tady trochu nechám... 4,8/10 ()

Hees

Mne sa toto anime celkom páčilo, ale musím povedať, že malo naozaj veľmi slabučký hlavný charakter v podobe Nejimu, slabučký myslím, že vlastne čo tam on robil a ako sa choval a vlastne celá jeho osobnosť je absolútne nezaujímavá. V takom prípade ak máme nezaujímavého hlavného hrdinu tak ja neviem ako vlastne spraviť dobré anime. Napriek tomuto nedostatku nápad, prevedenie, svet a ostatné záležitosti v anime fungujú dobre. Smola je tá, že koniec je vlastne taký, aby mohlo byť pokračovanie a nič nehovoriaci a ja si neviem predstaviť pokračovanie, ktoré by sa točilo okolo toho istého, ak by tam neboli nejaké nové elementy. Našťastie a to je fakt, že šťastie čo zachraňuje toto anime sú ženské charaktery tie sú naozaj zaujímavé a vlastne aj celé to mystérium v pozadí toho, že prečo sa to začalo diať a prečo sa Nejimu stalo práve to, že najprv videl inú informáciu na telefóne (bez spoileru) atď je náhodou dobré objavovať. Vlastne sa tu ukazuje rôznorodosť lásky, lebo niekoho môžete obdivovať a milovať z diaľky, ale nikdy Vám nebude dostupný tak ako ten čo je Vám blízko a oboch / obe môžete milovať, ale čo je dôležité nie naraz. ()

SonGokussj

To, že jsem jednou něco za poslední dobu byl schopný dokoukat ještě neznamená, že to musí být adekvátně dobré. Koi to Uso začne velmi nadějně. Už snad v první episodě zde máme teen kluka, který neváhá být tím odvážným, vyzvat lásku dívce a dokonce ji i políbit. Až se sliny třpytily. Bohužel v tomto světě převyšuje nad pocity technologie a ta říká, že jeho vyvolená je naprosto jiná, jemu neznámá dívka. Musím říct, oproti té jeho, pořádná excentrická kočkoidní a neskutečně upřímná sympaťačka. A zde je problém. Náš mladý hrdina se do ní začíná zamilovávat, avšak stále cítí silné pouto k té první. Obě kočky milují hlavního hrdinu, toho má dokonce rád i jeho gay kamarád (spoiler to není, je to asi 2. díl) a kolem této "všichni milují všechny" se to pak celé zbytečně dlouze a nudně motá a motá a motá a mo... Vyústění? Zklamání jak rozžhavená pec bez výsledné pizzy... Nemastné neslané... Poslední episodou u mě upadl (pun intended) naprosto zcela i hlavní hrdina, který zakopne na rovném chodníku. O vzduch nejspíše. A ty jeho záškuby při mluvení tomu taky moc nepomohly. Díl co díl blížící se ke konci je jako jedno velké rozmázlé utrpení to sledovat. Začátek cool, konec looc. Jsou i horší... Trapných 35 % ()