Malým mestečkom Devil's Gate otrasie záhadné zmiznutie matky so synom. Hlavným podozrivým je manžel a otec Jackson Pritchard (Milo Ventimiglia), ktorého obyvatelia obviňujú hlavne preto, že sa jeho správanie v poslednej dobe výrazne zmenilo. Keď do mesta prichádza agentka FBI Daria (Amanda Schull), začína sa pátranie, ktoré so sebou prinesie šokujúce odhalenia. (Marceloo)

Marceloo

Malým mestečkom Devil's Gate otrasie záhadné zmiznutie matky so synom. Hlavným podozrivým je manžel a otec Jackson Pritchard (Milo Ventimiglia), ktorého obyvatelia obviňujú hlavne preto, že sa jeho správanie v poslednej dobe výrazne zmenilo. Keď do mesta prichádza agentka FBI Daria (Amanda Schull), začína sa pátranie po príčine zmiznutia dvoch osôb, ktoré so sebou prinesie šokujúce odhalenia. - Na tento horor som sa dlho tešil, pretože som ho išiel pozerať už 7.7., ale vysvitlo, že niekto pridal na internet akýsi amatérsky film s totožným názvom, takže som sa dočkal nepríjemného sklamania. To ale dnes upadne do zabudnutia, pretože ma tento subžáner nesmierne baví a mám preň obrovskú slabosť. Je výrazne vidieť, že režisér sa popri práci ako pomocný režisér pri luxusných hororoch Dawn of the Dead a The Thing učil od tých najlepších a dosť toho pochytil. Atmosféra bola hustá, velmi sa mi páčil môj oblúbený Javier Botet aka najlepší digitálny efekt Hollywoodu a kostýmy záporákov. Čo ma ale prekvapilo najviac, bol velmi podarený a inteligentne napísaný scenár, ktorý vytvoril pútavú mytológiu. Nedostatkami boli pre mňa len nepodarené digitálne efekty, ktoré ale boli potrebné, a občasné velmi nerozvážne konanie postáv. Inak som ale nadmieru spokojný a dúfam, že tento rok bude u IFC Midnight aspoň taký zaujímavý, ako ten minulý. + Javier Botet + herec z Static, Horrified a The Whispers + herec z Wrong Turn 4, Joy Ride 3 a The Exorcism of Molly Hartley ()

kingik

Zajímavě prezentované momenty přebíjí chudokrevná a roztříštěná režie. Clay Staub se doposud představil jen na postu asistenta režie a nemálo bylo znát, že ho z jeho "posluhování" slavnějším režisérům uchvátila práce na předělávce proslulého titulu "Věc". A něco takového se posléze jal natočit ve svém režijním debutu. Sezval pestrou skvadru herců, co nějaký ten ("béčkový") kredit mají a dokáží se s mimozemským (pa)tvorem patřičně konfrontovat. Střevíčky Amandy Schull jsou od její nejslavnější taneční role pořádně prošlápnuté, takže po sedmnácti letech mění plápolavou dívčí romantiku za seriozně udivené pohledy ženy oděné do větrovky zvláštní agentky FBI, co má už věk na to ztvárnit podobné charaktery. Ještě větší hereckou personou v titulcích než je Amanda Schull je Milo Ventimiglia, kolem jehož kontroverzní a nábožensky orientované postavy je děj nahuštěn. Zbytek osádky má v podstatě jen doplňkový ráz, jmenovitě Shawn Ashmore coby zástupce šerifa, Bridget Regan coby nezvěstná žena a zejména poněkud překvapivě angažovaný Jonathan Frakes, co měl patrně udržet auru toho, že projekt pomýšlel na proniknutí do vyšší ligy. Ne, můžete být klidní, zůstalo jen u ambic, prostředky být "áčkovým" počinem se nepodařilo vykřesat. Přesto je dost zajímavé sledovat, jak si režisér dával záležet, aby jeho tvůrčí počínání bylo bráno za inteligentní a tvůrčím způsobem (konkurence) schopné. Býval by lépe udělal, kdyby celý projekt p(r)osadil do seriálové tvorby, neb v tv formátu by se vše režijně ideálně spárovalo a nevynikly by technické a trikové nedostatky v podobě chybějících financí. Nepěkný filtr potlačuje barevné spektrum, mimozemská stvoření mají limit, kdy se mohou zjevit na scéně, a "blýskavé" sekvence vyloženě lezou na nervy. Atmosféricky to má svá silná místa, ale úplně se nedaří udržet hustotu napětí vždy a za všech okolností. Na své si nepřijdou vyznavači gore, přece jen jedna scéna takového zaměření nezpůsobí divákům patřičné namlsání. Najdou se i dějové zvraty, zajímavé vystavění je staví do neotřelého tvůrčího světla. Na scénáři vadilo, že stvoření mají vysokou inteligenci, prostě tak na mě nepůsobila. Odlehlá farma v zapadákově a její suterénní oblast jsou kvalitním dějištěm, ne až tak zkušený režisér ale až příliš inklinoval k ambicím, které ve výsledku realizovat a naplnit nedokázal. 6/10 ()

ricci.s

Ďalšia mimozemská zlátanina, ktorá by sa dala bez problémov skrátiť aj o pol hodiny, keďže väčšinu stopáže zaberala nezaujímavá konverzačka hlavných postáv na odľahlej farme. Neviem, nesadol mi tento Devil's Gate, po prvé nie som ani veľkým nadšencom takýchto hororov, po druhé boli triky na úrovni minulého storočia a po tretie som tam našiel maximálne jednu podarenú gorescénku za celý film, čo je fakt málo. Úvod ešte vyzeral celkom zaujímavo, zvyšok bolo len mlátenie prázdnej slamy. Vzhľad tých "padlých anjelov" bol ledva priemerný (zlaté Akty X), väčšinou ani veľmi neútočili, hlavne že bleskov a blikajúcich, oslepujúcich svetiel si divák užije dostatok. Rovnako netuším, kde tam bola tá "hustá atmosféra", ale možno mi len niečo uniklo. Vlastne len voči hercom nemám vážnejšie výhrady. ()

pornogrind

Tak první řadě je asi lepší o snímku vědět co nejmíň(takže pokud jste neviděli nečtěte dál) a pak je tu možnost, že vás možná překvapí jakým směrem se film bude vyvíjet. Obsah filmu jsem sice kdysi četl(něčím mě film zaujmout musel) komentáře zdejších uživatelů nikoliv. Je to ale už nějakej pátek co mám film  počítači takže jsem moc nevěděl do čeho jdu. Devil's Gate se zpočátku tváří spíš jako krimi thriller kde se budou vyšetřovat vraždy. Nakonec se z toho ale vyklubal Sci-Fi horor kam zavítají i šmejdi z vesmíru. Asi nic extra ale za ten konec ty 3slabší hvězdy dám. ()

*CARNIFEX*

Nemôžem si pomôcť, no mne to rozhodne neprišlo zas tak špatné. Po úvodnej scéne, som si myslel, že mám dočinenia s nejakou "bezhlavou" vyvraždovačkou. Lenže nakoniec sa z toho vykľula "ufónčina", ktorá potešila najmä formou kamery, či snahou tvorcov o budovanie hutnej atmosféry. Preto potešili najmä pasáže zo suterénu, kedy sa vďaka "pa-zvukom", dala doslova krájať, a tak je obrovská škoda, že až na jednu výbornú gore scénu, "Devil´s Gate" skrátka nič naviac neponúkol. Vzhľadom k tunajším názorom som to čakal horšie, no teraz som akýsi zmätený ... ()

• Film sa natáčal 4 týždne v kanadskom meste Winnipeg. Dej filmu sa však odohráva v Severnej Dakote. (kasch10)