Martinovi (J. Kreidl) se podaří přivolat na Zem vyslance ze Psí planety – jezevčíka, který se umí proměnit v „člověka“. Pan Pes (P. Zedníček), který je na Psí planetě školníkem, se spřátelí s Martinem a jeho dědou (L. Lipský). Oba pak přemluví Pana Psa, ať změní povahové buňky Martinova otce (J. Abrhám), pedantského účetního, který nemá rád zvířata, protože se mu nevejdou do rozpočtu ani bytu. Experiment se však nezdaří, otec je sice nyní laskavý, leč má podobu Sněžného muže. Až zásah vyslance ze Psí planety, který přiletěl pro neposlušného školníka, mu vrátí původní podobu – lidský vzhled. Rodina přijme do rodiny nového učitele syna Martina – nového pejska… (Česká televize)

honajz2

Tak ČT vytáhla z archivu konečně další dlouho nedostupnou československou sci-fi a tentokrát přišla s něčím fakt hodně specifickým, i když se to nemusí na první pohled zdát. Tohle je totiž strašná šílenost, vypadající, jako by ji napsala nějaká roztrojená osobnost, přičemž jedna je pětileté děcko, druhá je prostě magor a třetí je na drogách. A podle toho to taky tak vypadá a kvůli tomu se dá těžko říct, jak moc vám to sedne. I když spíš si myslím, že hodně lidem to nesedne vůbec, ale tohle je skutečně natolik specifické, že se ani nedivím tomu, že tomu někdo klidně dá plný počet. Mě osobně to sedlo tak na slabé dvě, něco bylo tak blbé až mi to přišlo vtipné (jak to tak u těchto filmů mívám), ale toho fakt trapného tam pro mě prostě bylo víc a skutečně toho nebylo zrovna málo. Slabé 2* ()

slunicko2 odpad!

Jediné, co mě na filmu zaujalo, byl 15letý Jan Kreidl. V roce 1987 ukončil svou kariéru dětského herce a nyní se zabývá politologií. ()

topi

Tak tohle bylo teda hafo přestřelený! :D Neskutečná chujovina, že jsem si nejdřív říkal, to snad nemyslí vážně, ale pak jsem se chytil a zjistil jsem, že mě to dokonce hodně baví :D Úlet, nic víc od toho nečekejte. ()