Adolf Hitler - jeden vůdce, jedna říše, jeden národ

• Taliansko Adolf Hitler: una guida, un popola, una nazione
všetky plagáty
Taliansko, 2008, 52 min

Adolf Hitler (a.z.)

Dokument o historii diktatury nacismu, o životě a činech Adolfa Hitlera – od jeho dětství až po získání moci. Příběh muže, který ve 20. století zanechal nesmazatelnou stopu. (Doku CS)

Volodimir2

,,EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER" (jeden národ, jedna ríša, jeden vodca) bolo ústredné heslo nacistov s ktorým išli do volieb v roku 1933 a ktoré jednoznačne vyhrali. Ich výsledky urobili z Hitlera diktárora. Dokument od začiatku až do konca nás presviedča o fyzickej ale aj psychickej neschopnosti a jeho závislosti na povzbudzujúcich liekoch. Celý film zobrazuje Hitlera od malička až po obrovské úspechy v budovaní najskôr robotníckej strany Nemecka až po NSDAP, ktorá vznikla 1.4.1920 a ktorá ho vystrelila na výslnie Nemeckej najvyššej politiky. Na záver svojho života sa s neho stáva už len ľudská troska. Rozhodol sa pre manželstvo s Evou Braunovou a život obom ukončili 2 pilulky kyanidu a jeden výstrel z pištole raže 7,65mm. Dokument neobsahuje ani jeden nový fakt, ktorý by nebol známy o Hitlerovi a tak si myslím, že je zbytočný. ()