Kým nás svadba nerozdelí

• Česko Dokud nás svatba nerozdělí (viac)

Keď organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, je jasné, že to neprebehne úplne hladko. A ak sa má niečo pokaziť, verte tomu, že sa to naozaj pokazí a nezostane len pri tom. Profesionálna svadobná agentúra má na problémy 24 hodín a za tých sa toho môžete stať naozaj veľa. Obzvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná dotieravého fotografa, ktorého viac ako fotenie zaujíma svadobné pohostenie; nájde záskok za kapelu, ale pre tú je decentná zábava neznámym pojmom; a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu na grotesku. (ASFK)

blondboss

Príjemná jednohubková francúzska komédia, ktorá ponúka čo to z tajov príprav veľkých svadieb a tvorcovia ponúkajú zaujímavosti, ktorým sa môže pri takýchto prípravách čeliť. Každopádne ale mi to prišlo až moc mechanické bez nejakého zamerania na vývoj postáv či väčšie priblíženie ich osudov. Preto na mňa trochu chladné a bez emócií. 60 % ()

tomino28

Komedie, která je založena převážně na konverzaci a situačním humoru. Ale zrovna, když už začínáte mít pocit, že je těch řečí nějak moc, poskočí tvůrci o level výš a nabídnou divákovi zábavu z jiného soudku. Koneckonců svědkem mi bylo celé kino, které se sborově smálo nahlas hned několikrát. I to je, mimo jiné, důkazem toho, že Francouzi mají komediální žánr jednoduše v malíku! ()

ir.hools

Příjemná úsměvná pohodovka...dokonce i dojemné scény se najdou...každopádně je to netuctova komedie plná legrace, absurdních příhod a zajímavých figurek. Dohromady to skvěle funguje a diváka to baví. O to víc, kdyz máte před svatbou 😃 ()

Leník

Sice se francouzštinou živím, ale francouzským komediím jsem nikdy nepřišla na chuť. Tohle je jedna z výjimek, kde jsem se i zasmála a až na jednu scénu neměla pocit trapna, ale pořád je to taková jednohubka na propršené odpoledne. ()

LilDevil

Zobrala som na tento film priatela, kedze som na to pocula a citala len dobre hodnotenia. Aka je to uzasna komedia. Ano zasmiala som sa a niekolko krat, ale inak film nuda. Cely cas som nerozumela na co je tam vlastne napr. nevesta a ten byvaly ucitel. Cele to nejako drhlo. Koniec bol jasny uz davno. Slabota. Najlepsi bol komentar mojho priatela kef sme odchadzali z kina “skoro som si nohu odhryzol, aka to bola nuda”. ()

rigby

Až moc ukecaná oddychovka. Musím přiznat, že mě průběh svatby vůbec nebavil. Tohle nebylo téma ani způsob zpracování pro mě. Možná v tom bude i něco osobního. Možná to bude bavit někoho jiného, ale Francouzi prostě umí lépe. ()

LencaN

Možná pro mě by byl větší zážitek vidět to v kině a s českým dabingem. Takhle jsem jen tupě sledovala titulky, což mně - lenochovi na titulky - dávalo trochu zabrat, protože v angličtině se občas chytám bez titulků, ale ve francouzštině vůbec. Byla to klasická francouzská umírněná komedie, se špetkou umění a nadlehu. Příběh o lidech z cateringu a hudby na jedné svatbě ... zajímavý nápad. Ale trochu nedotažený do konce, málo úderný, takový příliš uhlazený, i když se tam děly různé peripetie. Prostě takový lehký letní odvárek na odpoledne jako je třeba zrovna dnes - venku horko, že by jeden padnul, tak se člověk chce dle možností zchladit třeba uvelebením se v nejchladnější místnosti (vyjma sklepa) a nenáročně sledovat něco milého. ()

kolly13

Suchý humor, kterého je málo v komedii, která má navíc. Spíše je to sociální sonda do života manažera cateringu a vedlejší příběhy, které místy rozesmějí. ()

lepo

Súčasná francúzska komédia je priam nezastaviteľná v súlade kvality, ako aj množstva vyprodukovaných ročných premiér. Je pravou pokračovateľkou belmondoviek, funesoviek, richardoviek a mnoho ďaľších z bohatého inventára histórie. Táto za ničím nezaostáva. Parádné gagy,dobre vyhrotené situácie napr. srílančania brigádujúci na čierno sa majú nenápadne vmiesiť medzi svadobčanov, outreality spevák, paranoidní personál (po väčšinou) atď...je toho veľa.Len ženích nám uletel do stratosféry...Koniec veľmi sympatický, pôvab a harmónia, aj svadobná mama sa zmenila po jablkách. Perfektná kľudňačka na nedeľu po obede.. Originálny preklad pre názov filmu z francúzštiny je "Zmysel pre oslavu", a pracovný znie "Ťažké časy". Nikdy nepochopím prečo tie distribučne názvy filmov sú v 80 percentách úplne mimo...a stále sa musia vymykať z reality. ()

Heywood odpad!

Asi jsem to nepochopil, protože hodnocení je tu super... já zvracel prvních deset minut, pak jsem se dávil, pak na mě šla mrtvice a to už jsem začal tu hrůzu přetáčet. Námět nuda, provedení děs, hudba hrůza, herci nehezčí až šerední...odpad. ()

PTuranyi

Výborná komédia o tom aké je zorganizovať svadbu podľa predstáv zákazníka. Hlavnou postavou je síce Max, ktorého organizovanie svadieb živí. Nečakajte však Svadby podľa Mary, organizovanie svadby je totiž tímová práca a tím tvoria rôzni ľudia, ktorí majú svoje chyby a problémy. Takáto akcia nie je bez problémov, takže je treba ledačo hasiť a riešiť. To je dôvod vzniku množstva komických situácií. Do toho vstupujú ľudia a ich vzťahy. Fotograf nenávidiaci fotenie mobilmi + stážista, apka, geolokácia. Profesor chodiaci v pyžame, zaľúbený do nevesty. Ind hľadajúci zámienku. Vynervovaná manažérka. Náhradná kapela s namysleným spevákom. Všetko však s citom a jemný ironickým nadhľadom a francúzskou poetikou. Bezchybná produkcia a skvelé herecké výkony zábavu nekazia. Takže hoci záver svadby vyzerá na fatálne fiasko, nakoniec sa všetko na dobré obráti. Znie to síce banálne, ale je to skvelé. ()

Slida79

Neskutečně zábavný film, vtáhne vás a už nepustí. Jako francouzský zákusek s úžasnou hudbou jako lehkou šlehačkou navrh. 100% evropskému filmu!!! ()

xkcd

Nečekal bych, že mě to tak strhne, ale část kolem Měsíce byla zvláštně emotivní, že jsem byl totálně vtáhnout do filmu. ()

hanca.uh

Nedejte se prvotně zmást (nebo odradit) názvem filmu, který by mohl možná navádět na nějakou červenou knihovnu, kde se řeší převážně budoucí novomanželé - tak to v tohmle příběhu rozhodně není. Tady bylo dokázáno (opět), že francouzi komedie opravdu dobře umí (tihle 2 režiséři to ukázali už při filmu Nedotknutelní). Výborně poskládané postavy, dialogy i našlapaný scénář, který to táhne správným směrem. Film fakt hodně vtipný, s inteligentním humorem, trefnými herci, překvapivý, nepovrchní, zábavný celých 115 minut. Prostě nemám co mu vytknout, takže: 5*. ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (viac)