Kým nás svadba nerozdelí

• Česko Dokud nás svatba nerozdělí (viac)

Keď organizujete dokonale premyslenú, luxusnú svadbu na francúzskom zámku zo 17. storočia, je jasné, že to neprebehne úplne hladko. A ak sa má niečo pokaziť, verte tomu, že sa to naozaj pokazí a nezostane len pri tom. Profesionálna svadobná agentúra má na problémy 24 hodín a za tých sa toho môžete stať naozaj veľa. Obzvlášť keď šéf agentúry z priateľstva zamestná dotieravého fotografa, ktorého viac ako fotenie zaujíma svadobné pohostenie; nájde záskok za kapelu, ale pre tú je decentná zábava neznámym pojmom; a ženíchove polnočné prekvapenie definitívne zmení celú svadbu na grotesku. (ASFK)

Willy Kufalt

Byl jsem dost zvědav na poměrně novou francouzskou komedii z dílny osvědčených tvůrců, na níž jsem dostal vřelé doporučení a zároveň se u ní hodnocení mých oblíbených uživatelů hemží pestrou škálou od odpadů až po pětihvězdy. Já zůstanu kdesi uprostřed. Příprava velkolepé svatební hostiny plná náhlých zmatků, náročných požadavků a drobných vtipných i hořkých příhod v čele s věčně nervózním pořadatelem mě první hodinu hodně bavila. Jean-Pierre Bacri tu hlavní roli ztvárnil docela zdatně a spočátku mě zejména on chytil, přesto mě jaksi nedokázal bavit stejným dílem po celé dvě hodiny a postupně se mi jeho spíše monotónní, lehce arogantní projev mírně zunoval. Naštěstí se skvěle činili i další protagonisti, z nichž bych osobitně vypíchl (pro mě zatím neznámého) Jeana-Paula Rouvea coby vlezlého fotografa a mile mě v též zábavné postavě šéfa kapely překvapil Gilles Lellouche, kterého jsem dosud registroval jen v charakterních rolích. Také v rámci ansáblu ryze vedlejších postav lze najít nejeden povedený a zábavný výkon, který vždy ještě víc přispívá k atmosféře celé této rozervné komedie a vůbec na tom, že to zde často opravdu žije...! :) Jenomže ani více dobrých herců a svižné tempo v tomto případě nezachránili již nejednou pokulhávající zábavu od momentu svatební oslavy, kdy se zdlouhavé dění v komedii, dlouho postrádající patřičnou gradaci, začíná táhnout. Přestože vážnější vyvrcholení (naštěstí bez jakýchkoliv stop po depresi) mě dokázalo uzemnit a vnímám jsem ho z větší části jako povedené, určitě mě nevzalo tolik, abych přehlížel výrazná slabší místa a dal 4 hvězdičky. Ale na to, že jsem moc od této SVATBY neočekával, uznávám, že to byl to místy fajn zážitek a zhlédnutí nelituji. [70%] ()

Marze

Způsob snímání připomíná jednu nekonečnou reportáž ze zákulisí nervního povolání, styl vyprávění se však zejména v první půli blíží rozhlasové konverzační hře. Povšechnému hemžení důležitě se tvářících postaviček pomalu hrozí jednotvárnost, až po hodině vytrhne z lehké dřímoty nástup hostů, třebaže také jejich skladba pracuje se zběžným figurkařením.Pravda je, že s houstnoucími problémy se i zábava stupňuje, nicméně týká se zejména ryze profesních fíglů. Třeba jak využít sáhodlouhého proslovu sebestředného novomanžela, čím svatebčanům rychle a levně nacpat břicha nebo kde hledat kolegiální výpomoc v nouzi – přece na konkurenční kovbojské svatbě s apačským rabínem, zastupujícím jeden z perlivých detailů. Zato trik, jak splynout s hosty, znali už Nesvatbovi, efektní finální gag se okatě chystá a pospolité smíření v duchu „multi-kulti“ vyzní hodně lacině, byť kýžené dojetí zařídí. ()

marhoul

Příjemný, úsměvný, laskavý film. Navíc s hudbou mého oblíbence Avishai Cohena. Líbilo. Podruhé viděno po roce a půl a zvedám na plný počet- V tomto filmu je taková ta kouzelná přísada, zjevně tajná, která dodá šmrnc jen filmům některým. ()

Arsenal83

Film o verejnoprávnej láske, keďže šiel svojho času na verejnoprávnej televízii a tá verejnoprávnosť je podčiarknutá verejným sexom, ako inak skrze podvod a promiskuitu. To je presne to, čo scenáristi opakujú v rom-comoch jedna radosť, ako keby to bola povinná humorná zložka riešiť polovicu času sex. Našťastie prídu aj úsmevné momenty, tak typicky francúzske, no a očakávaný záver. Takže len taka oddychovka, pri ktorej zuby sem tam zaškrípu, ale dá sa to prekonať bez odštiepenia skloviny. ()

Flego

Nie je to síce žiadna sláva, ale splní svoj účel. A ten je dobre sa zabaviť. Z pochopiteľných dôvodov zrejme nie je príliš vhodný pre nastávajúce nevesty a ženíchov... Príbeh totiž hovorí o prípravách a priebehu svadby na starobylom zámku z pohľadu cateringu. Záplava vedľajších figúrok dáva dostatočný priestor na vtipné situácie, ktorých je neúrekom a ozaj stoja za to. Lepší priemer. ()

Ivoshek

Pohodová komedie ze zákulisí velké svatby. Spousta figurek, které mne bavily. Od hlavního, dost nerudného majitele přes DJ až po kokotského ženicha. Líbilo se mi to. ()

Necrotongue

Kdo mě trochu zná, ví, že k francouzské kinematografii příliš kladný vztah nemám. Až na výjimky jsem se převážně dočkal depresivního dramatu nebo komedie, plné zběsilého humoru, který jakoby vycházel z němých grotesek. Od tohoto filmu jsem očekával afektovaný humor a slzopudnou romantiku, ale název mě zmátl jen na chvilku. Prvním příjemným zjištěním bylo pro mě to, že hlavní hrdina už nějakou chvíli neměl dvacet, tím druhým bylo to, že šlo o dlouhou řadu katastrof, při nichž Max ve většině případů dokázal zachovat chladnou hlavu, takže nedocházelo k žádným "funésovinám" a já jsem si mohl film s úsměvem užít. Zjistil jsem, jaké zaměstnání bych určitě nikdy nechtěl vykonávat a musím ocenit skvělou postavu fotografa, ten byl dokonalý. ()

ARI50

Ukřičení, uhádaní, ukecaní sračkama tahle nudna banda tohle se vůbec nepovedlo. Až mě málem rozbolela hlava stěch sraček. ()

evapetra

Přes pár zábavných momentů v druhé části se mi film hodně táhl. Celé to chystání svatebního veselí mě příliš nezaujalo a herci se mi zdáli nevýrazní a nezajímaví, až na Eye Haidara. Zpočátku mi nesedla ani ona, ale časem jsem jejímu šarmu docela podlehla. ()

Morholt

Komedie na klasické téma "když se něco se*e, tak se to se*e pořádně". V tomto případě je to vyhrocenější ještě víc, protože ženich je úplný debil. Vzdor tomu všemu se ale nejedná o souvislý sled skečů, ale o relativně decentní humor o lidech, kteří svou práci milují, ačkoliv brblají a dokážou jí leckdy i pořádně zvojtit. Nakache s Toledanem sice nedosáhli kvalit Nedotknutelných, ale rozhodně mě nezklamali. 70% ()

Handle

Taková ta fajn komedie pro celou rodinu. Osobně bych trošku zkrátil stopáž, ale jinak jsem si to užil a párkrát jsem se fakt upřímně zasmál. Třeba scénu s tím létajícím blbečkem si budu asi pamatovat... :) ()

Dale

Čakal som bláznivú komédiu, kde sa prúsery na svadbe začnú kopiť a vznikne dokonalá zábava, no dočkal som sa nudných dialógov a asi dvoch mierne vtipných momentov. Na komédiu zúfalo málo, 50% ()

Hoyt

Neskutečně sympatická sestava a ještě lepší charaktery z toho dělají nezapomenutelnou a hlavně velice zábavnou podívanou na úrovni, což je v dnešní době už skoro zázrak. S krásně dojemným a čistým závěrem. [ČSFD projekce, Bio Central, Hradec Králové] ()

Tryskomyš

[ČSFD projekce, Brno] Tímto děkuji za možnost shlédnout tento film. Dostala jsem se na promítání poprvé. Popravdě všechny filmy, co dosud v Brně byly, mně tolik nezaujaly. Je to příjemná komedie plná vtipu, ale i dramatických momentů. Vůbec není na škodu, že jsou zde u nás téměř neznámí herci. Určitě bych ráda znovu shlédla. Zároveň by mě zajímalo, jestli případný dabing neubere tomuto dílku na kvalitě. ()

zdepapepa

Jev, který jsem odpozoroval letos už u Emma Approved nebo u Baby Driver - občas se divím, že tyhle fiktivní "společnosti" vydržely takhle dlouho a jak to fungovalo předtím, že jsou tak populární a úspěšné, protože vždy, když na ně jsou namířeny kamery, tak jde hned všechno rychle k šípku. Taky jsem si připomněl klasické romanticko-komediální tropy. Učebnicová situační komedie. Na jednu stranu mi chyběly vizuální gagy, na druhou stranu možná lepší, protože by to snadno mohlo zabřednout do trapnosti. Poznal jsem ale i nové věci. Jako třeba co to znamená, když postavy mezi sebou mají nulovou chemii. Mezi sebou, ale i mezi mnou a nimi. A já se tak během filmu sám sebe několikrát ptal, proč se na to dívám, když je mi osud některých postav úplně putna. Co je na těch novomanželích speciálního, když sotva znám jejich jména? Co je speciálního zrovna na této firmě zařizující svatby? Říkejte mi, že jsem po bitvě generál, ale jakou logiku má zařídit svatbu na zámečku a ani se nestarat o to, jestli bude na vše dostatek elektrické energie? Byl to ale hezký film (i když by mu v mnoha scénách prospěla dieta - zkrácení scén), taková univerzální dramedie, která nezná státních hranic ani jazykových bariér. ()

Pierre

Stejně jako někteří ostatní komentujici oceňuji originální nápad ztvárnit v komedii  přípravu svatby nikoliv z pohledu svatebčanů, ale z pohledu organizující  agentury. Toto podání svatby se od řady romantických komedií se určitě liší. Populární dvojka autorů se ale  určitě měla držet hesla velmistra Francise Vebera, že komedie nemá být déle než 90 minut. Komedie zmatku a skluzu mi i tak přišla namísto skutečně vtipných průsvihu místy zaplněna větším počtem nezáživného zmatkovaní a při dvouhodinové délce to už bylo ke konci teprve trochu úmorné a místy byl můj smích stejně častý jako vlasy na hlavě neokoukaného hlavního představitele. Ale několik těch vedlejších figurek se v tomhle přeplněném kolotoči přece jen blýsklo. Pobavil mě starosvětský fotograf se svým zajímavým kudrnatým učencem, sebestředný zpěvák....a ze všeho nejvíce určitě trapák manžel snob  jehož naplánovaný neplánový projev a letecké číslo  si budu v souvislosti s Dokud nás svatba nerozdělí rozhodně nejvíce pamatovat a taky mě asi nejvíce pobavilo. Ale ostatně, těšil jsem se na každý jeho výstup. ()

slunicko2

Vida, Francouzi umějí i suchý "anglický" humor. Zpočátku jsem z něho byl, abych tak řekl, na rozpacích, ale postupně jsem si na jeho poněkud zvláštní styl zvykl a přestalo mi vadit, že postavy jednají jako idioti a chovají se jako naprostí kreténi. ()

kajas

Tolik slaďáků a komedií končí svatbou hlavních hrdinů a tak málo filmů ukazuje divákům pohled z druhé strany! Tentokrát jsou ústředními postavami, které si zaručeně oblíbíte, majitel a zaměstnanci jedné svatební agentury. Jejich úkolem je připravit novomanželům nezapomenutelný zážitek, sami na tuhle svatbu ale nikdy nezapomenou. A vy taky ne. Velice zábavné. ()

43. César Awards - výsledky

43. César Awards - výsledky

03.03.2018

Předávání francouzských filmových cen César, letos v pořadí již čtyřicátých třetích, se konalo v pařížské koncertní síni Salle Pleyel, provázeli jím herečka Vanessa Paradis a komik Manu Payet.… (viac)