Salvation

• USA Salvation
USA, (2017–2018), 18 h 36 min (Minutáž: 41–44 min)

Hudba:

John Paesano

Ian Anthony Dale, Charlie Rowe, Santiago Cabrera, Jennifer Finnigan, Jacqueline Byers, Rachel Drance, Shazi Raja, Dennis Boutsikaris, Dean Armstrong (viac)

Doktorand z massachusettské univerzity a průmyslník-miliardář spojí síly, aby zabránili srážce asteroidu se Zemí. (Netflix)

cernakus

Je to propagandistický odpad. Sice jsem ještě plně nepochopil co to vlastně propaguje (nejvíce asi Muska), ale je to prostě absurdní, nelogická, technoblábolící slabota. Dvě hvězdy za to, že jedna za některé sympatické herce, druhá za to, že to je sci-fi. Nepochopím jak tohle mohlo dostat zelenou do druhé série a o tři hvězdy lepší Expanse dostala stopku. ()

pvlkohout

Podle uživatelů ČSFD to má 64%, ale podle mě si to zaslouží mnohem víc... Určitě jste viděli Armageddon nebo Drtivý dopad... přišlo vám to strašně moc sluníčkové, jak se všichni měli rádi, semkli se a zachránili lidstvo a přitom obětovali sebe? No, tak tohle je podle mě mnohem realističtější... Je v tom vidět alegorie současného dění - Brexitu nebo Americké ale i naší politické scény. Každý se snaží z blížící se katastrofy něco vytěžit... Jeden špatný nápad za druhým, neschopní mocichtiví politici hatící snahy o záchranu lidstva, rabující lidi v ulicích, hacktivisté jako Anonymous vyhrožující atomovkama jestli lidstvo nebude spolupracovat, vyj*baní sebevražední sektáři které vede kopie Charlese Mansona... člověk si neustále říká "to jsou ale blbci" #-o ale nutí ho to dívat se dál a dál... Jediná naděje lidstva je arogantní miliardář a všeuměl nápadně připomínající Elona Muska... ()

liskam

Nejsem si zcela jist co přesně tenhle seriál posílá do modré zóny... Jestli je to scénář a nebo režie. Jsem si ale jist, že je to jedna z těchto dvou věcí a nebo možná obě dvě.... Velice často jsem si totiž připadal jako bych koukal na parodii . Možná i díky tomu má tento seriál tak rozporuplné hdnocení.. Já jsem první sérii "Osolil" přísnými dvěma slunci. Drůhá série snad bude vyváženější a tvořená s rozumem. ()

KevSpa

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh. Naštěstí se nakonec dočkáme druhé série. 1. série - 90% ()

blazma

Musím říct že toto bylo velmi příjemné překvapení. Spousta scifi seriálů v poslední době nemají pro mě tu jiskru, tu výjimečnost a následně přijde toto. Poměrně hodně zajímavý seriál, který dokázal nabídnout spoustu věcí, zajímavé charaktery, příběh, zápletky. Fakt se mi na to dobře koukalo a když na to tak myslím, je na čase se podívat znovu. Doporučuji pro milovníky scifi zábavy. ()