Beatnický básník Samson Shillitoe je arogantní člověk. Podvádí nejenom knižní nakladatele, ale i svou ženu. Bojuje za práva spisovatelů ve snaze dokončit svou básnickou sbírku. Jeho kniha se měla stát jeho vrcholným dílem – ale její neúspěch udělal ze Samsona společensky nebezpečného muže, který je proto umístěn do ústavu. Poté, co zde svede manželku psychiatra dr. Olivera Westa, nařídí zhrzený lékař provést Samsonovi lobotomii. (mahler)

cheyene

Občas podařený vtip, skvělý Sean Connery a tradičně dobrá Joanne Woodward. Příběhově však slabší, průměrné a málo záživné. ()

Perverz

Chtěl jsem vidět další film s Jean Seberg. I když zde kraluje Connery, Seberg nezůstává pozadu, má roli, kterou musíte na chvíli pozorovat, aby jste se do ní vžili, vypadá nenápadně, ale Jean byla bravurní, a mě tento film hodně oživila. Komedie dost povedená, Joanne, která hraje Conneryho ženu, tak ta jede, z ní jsem nemohl, taková ostrá baba, kam přišla hned to hodila do kupy. Dávám průměr, ale bavil jsem se. Sean ala Samson, chce jen dopsat svou báseň, ale nedaří se mu to, můžou za to ženy, pořád ho honí frajer kvůli neplacení alimentů, a navíc má prořízlou hubu takže ho všichni nenávidí. A on tím vším prochází, chce jen klid, klidné místo, ať může dopsat báseň.. ()

Lacike

Sean Connery si tu zahral frajerského nezodpovedného básnika, ktorý len zvádza ženy a fláka sa. Asi tu mal byť za sympatického rošťáka, ale mňa celkom štval a nevidel som jediný dôvod mu fandiť. Veď to bol obyčajný parchant a ani tie jeho vylomeniny neboli nijak extra zábavné. Skôr som sa pri nich cítil trápne. 4/10. ()