Mangano

Michael Jackson by klidně mohl být zapsaný (a on vlastně i je) v Guinnessově knize rekordů jako člověk s nejvíce "nej". Je to jednoznačně nejzajímavější a nejzářivější, zároveň nejkontroverznější a společensky nejrozporuplněji vnímaná osobnost, co kdy kráčela po tomto světě. Byl to člověk jednak neskutečně talentovaný, geniální, vlídný, plachý, skromný a láskyplný, zároveň však svým životním stylem, dětskou naivitou, zranitelností a psychickými problémy poutal pozornost nejen bulvárních médií, ale také lidí, chtějícími se na jeho ohromném jméně přiživit. Tím zapříčinil vznik mnoha spekulací a umožnil tak bulvárnímu tisku a lidským hyenám, jako jsou pánové Wade Robson, James Safechuck, Martin Bashir, Gavin Arvizo nebo Evan Chandler ohavně a devastačně o něm lhát a vydělávat tím velké peníze. Jeho odlišnost poté ještě nabírala na intenzitě v kombinaci s extravagantním životním stylem, psychickou a fyzickou šikanou od vlastního otce vyvolanou posedlostí po plastických operacích a uzavření se v imaginárním dětském světě a s dědičným kožním onemocněním Vitiligo, kvůli kterému ztrácel pigment a přirozenou barvu kůže. Film Searching for Neverland zachycuje Michaela Jacksona na sklonku jeho života. Snaží se vystihnout Michaelův život v jeho posledních letech pohledem dvěma bodyguardů, kteří pro něj ke konci jeho života byli těmi nejbližšími přáteli. Musím říct, že jsem až na pár výhrad velmi spokojen. Snímek nemá potřebu poutat pozornost na Michaelovy skandály ani o něm lhát. Ve výsledku se jedná o pravdivé vykreslení jeho osobnosti se světlými i tmavšími stránkami. Ve filmu zazní vše důležité a děj skoro plně odpovídá realitě. Velmi pozitivně také hodnotím herecké výkony zůčastněných. Pokud poté kdokoli kdekoli hraje Michaela Jacksona, může tak činit výhradně dvěma způsoby, buď být opravdu jako Michael Jackson (což asi ani nejde), nebo ho parodovat. V tomto snímku byl podle mě Michael Jackson parodován ze všech ostatních historických provedení nejlépe a nejdůstojněji. Některé postoje a pohyby pak byly skutečně Michaelovy. Co v tomto ohledu bylo zcela ohavné, byly pokusy hlavního představitele o Michaelův tanec, to je ale naprosto pochopitelné. V závěru bych vyzdvihl ještě jeden problém, který se snímkem mám. Nepřipadá mi totiž příliš vkusné, točit film o nějaké hudební legendě a do hudebního podkladu dát jen jednu jedinou jeho skladbu a další dvě nebo tři skladby nahrát vlastní a vydávat je za skladby daného interpreta. Zase ale chápu, že tu patrně byl problém s právy na ty písně, takže z toho nějak nešílím. ()

alexsultan

Hneď na začiatok chcem dopredu upozorniť že všetko čo napíšem, ( a to sa netýka len tohto filmu) je len môj názor, a ak s ním niekto nesúhlasí, je to jeho vec.  Podľa mňa sa jedná zatiaľ (!) o najlepší film o živote zosnulého kráľa popu. Sama za seba môžem povedať že som nevidela lepší životopisný film. Teda možno by sa ich pár našlo, ale momentálne si na žiadny konkrétny nespomeniem. Herecké výkony sú úžasné, príbeh dojímavý (čo dáva logiku vzhľadom k tomu o kom je ten film)... nie je to ten úplne najlepší film aký som kedy videla, ale v mojom srdci má špeciálne miesto.  Pri jednej konkrétnej scéne som sa rozplakala, a pri inej som zase od hnevu takmer zničila vlastný telefón.  Jediné čo mi vadilo bolo, že okrem piesne Smile sme tu nepočuli žiadnu inú Michaelovu pieseň. Keď sa tu spomínalo turné This is it, mohla zaznieť aspoň nejaká pieseň zo skúšky. Ale chápem, že o tomto ten film nebol. že šlo skôr o Michaelov súkromný život ako o jeho kariéru.   A tiež  chápem že film na ne ani práva nemal, len tvrdím že by to bolo lepšie. Jediné čo by tento film mohlo urobiť lepšie by bolo, keby Michaela Jacksona hral samotný Michael Jackson, ale to by vzhľadom na koniec asi bolo trochu dosť divné.  A doteraz mi znie v hlave citát: ,,Ak si iný ty, tak chcem byť iná aj ja." to potom jedno oko nezostane suché.  Takže hovorte si čo chcete, ja ten film jednoducho milujem a vrelo odporúčam každému fanúšikovi kráľa popu. ()