Nevěsta boha vody

• Južná Kórea Habaekeui sinbu (viac)

Bůh vod Habaek v lidském světě neúspěšně pátrá po božských kamenech. Vyhledá pomoc psychiatričky, která je osudem předurčena k tomu, aby mu sloužila. (Netflix)

Katka232

Mám ráda mitologické postavy, i božstva, ale tohle mi jaksi nejde pochopit, nebo to bylo tak hloupé? No nevím? Ale rozhodně to na vyšší hodnocení není. To už i Tale of the nine tailed je mnohem lépe zpracované, nebo můj milovaný Goblin. Joo-hyuk Nam je dobrý herec, nejradši ho mám asi v Moon Lovers – Scarlet Heart: Ryeo, nebo loňském Sart-Up, ale tahle role mu jaksi nesedla. ()

bulinka

Tak tu mám zmiešané pocity. Hlavné 3-4 postavy boli v pohode ale ostatné teda nič moc. Hlavný príbeh bol tiež ok, ale všetko okolo by som si vedela predstaviť inak a lepšie. Nam Joo-Hyeok bol super a teda mňa bavil. Nový neokukaný zjav. Jeho súčasná podoba mu sedela viac ako tá božská. Bol aj vtipný, takže za mňa fajn. Dávam 3*. Škoda. ()

mrtvej pes

Kabe-don. Klišé. Kriste! Nechci vědět, co všechno vykradli, a že je toho hodně i okem člověka, který z korejské tvorby viděl velmi omezený průřez. Nezajímá mě, co se tam děje, natož co se teprve dít bude. Necítím s žádou z postav. Nesměju se. Nejsem napjatá. Joohyukovo květinkování mi poprvé výrazně vadí, ačkoliv to přisuzuju povaze Habaeka, kterážto v obludáriu korejského syndromu Princ Držka hraje prim. ()

fanmov

Jak jsem pochopil, někteří dali nízké hodnocení  jen díky srovnání s komiksem. Jak hloupé.  Seriál vás napumpuje emocemi. Od prvních dílů, které jsou velmi vtipné a to ani nemusíte být odborník na korejskou kulturu, až po poslední díl, u kterého pochopíte, proč je u seriálu uváděno srdcervoucí.    Herecké výkony hlavních postav jsou velmi dobré. Se-kyung Shin je fantastická. ()

skorpik42

Rozbeh bol veľmi sľubný, tešila som sa, pri zachraňovani hlavnej hrdinky, ako pekne Vodný boh kúzli, malo to energiu, preto nerozumiem, prečo s tým filmári po pár razoch prestali. Všetko bolo v poriadku, ale nadšenie postupne ochladlo. Škoda, na konci už len zostal pocit nevyhnutného ukončenia všetkých vzťahov predpokladaným spôsobom. Ale nad čím stále premýšľam je toto. Nebojovali bohovia na zemi proti nenávidenému polobohovi? A teda, keď YoonSua na konci vyslovila želanie, nespôsobila tým väčšie problémy? Lebo ako povedala, bude žiť ešte tak 40, možno 50 rokov. Tým želaním si HaBaeka udržala pri sebe do svojej smrti. A teda, nebudú mať spolu dieťa - poloboha? Toto nebude už problém? Teda nemuseli by, ale kto potom prevezme v ďalšej generácii titul božského sluzobnika? Asi nad tým príliš premýšľam, ale štve ma to. A ďalšia vec, to keď bude mať YoonSua 80 rokov, to bude mať stále pri sebe takého chlapca? Ja viem, som zlý človek 😎 ()

• A jednu malou zajímavost na sebe prozradila i uhrančivá jihokorejská herečka Krystal. Ta ztvárňuje půvabnou bohyni, které se zželelo lidské rasy, a tak jednoho dne sestoupila z nebes a pomohla jim ovládnout vodní živel. A protože se mezi lidskou rasou rozhodla setrvat, vytvořila si renomé populární herečky nesoucí korejské jméno Hoo-ye Shin. A právě její jméno si seriáloví tvůrci nevycucali jen tak z prstu, ale hezky se nad ním zamysleli, neboť právě to v překladu znamená 'božský potomek'. Slovo 'Shin' znamená z překladu z Korejštiny slovo bůh, zatímco 'Hoo-ye' znamená slovo potomek nebo třeba i pozůstatek. Vůči své roli poměrně příhodně zvolené jméno. A co o svoji herecké kolegyni prozradila herečka Se-kyeong Sin?: „Zkraje mi přišla jako velmi půvabná, zároveň ale chladná osobnost. Jenže postupem času jsem zjistila, že je ve skutečnosti velmi roztomilá žena." (Conspi)
  • V hlavní ženské roli seriálu, který pracuje s náměty původního eponymního komiksu, tzv. jihokorejské manhwy, vycházející pod hlavičkou internetového portálu cartoon.media.naver.net od roku 2006 do roku 2014, se dle původních odhadů jeho tvůrců měla objevit jihokorejská herečka Chae-won Moon. Nestalo se tak ale, protože herečka nabídku odmítla. Díky tomu tak dala šanci půvabné Se-kyeong Sin. (Conspi)