Keď sa Kira (Rebecca Forsythe) jedného rána zobudí, zistí, že sa jej krásna pokožka začína deformovať a rozpadať. Zostane na úplnom dne a ani po návšteve jej doktorky Croberovej (Barbara Crampton) sa jej stav nezlepší. Zhodou náhod Kira objaví spôsob, akým krásnu pokožku získať späť. Ide to tak, že svoju pokožku nahradí pokožkou niekoho iného. Tento moment odštartuje zbesilú túžbu získať späť predošlú krásu za každú cenu. (Marceloo)

EvilPhoEniX

Replace je další povedený Body Horor nesoucí se v podobné vlně( Contracted, Starry Eyes, Thanatomorphose, Bite, Let Her Out) líbily se mi všechny a Replace opět přináší do malého subžánru něco nového. Hlavní hrdinka začne trpět kožními problémy. Její kůže začne rychle stárnout a odlupovat se ( Nic pěkného na pohled) a jelikož si doktoři nevědí rady, musí experimentovat sama a zjistí, že může svou kůži nahradit jinou, ale to má svou daň- musí zabít a stáhnout z kůže jinou pohlednou slečnu. Hodně zajímavá a neokoukaná podívaná z Kanady, která má prvky lesbické dramy, vizuál v neónových barvách místy mi připomínající Argentové Gialla a také zajímavou zápletku se solidním zvratem, který se v hororech jen tak nevidí. Dojde i na nějaké gore a spousta odhalených koz, takže rozhodně spokojenost. 75% ()

darkrobyk

Temný příběh o touze po věčném mládí s přesahem do artu. Půvabná Kira Mabonová (Rebecca Forsytheová) trpí výpadky paměti. Minulost se nepředvídatelně prolíná se současností, pochyby o tom, kdo vlastně je a co dělala předchozí den, narůstají. Aby toho nebylo málo, tak s hrůzou zjišťuje, že její kůže začíná nepřirozeně stárnout. Tělo pokrývají stále větší plochy odumřelé bílé kůže a Kira si zoufá. Pak zjistí, že dokáže přijmout kůži cizí, nikoliv však z mrtvého těla. První vražda a Kira nasedá do smrtícího rychlíku, z něhož nelze, ale ani nechce vyskočit. Experiment, v němž jsou lidé pouhými pokusnými králíky. Odřezávání kůže, probodnutá hrdla, kaluže krve. Umírněná lesbická erotika, náznak nekrofilie. Místy snové, halucinogenní, syrové, špinavé, sterilní. Příspěvky do subžánru body horror přibývají a není divu, že se na Replace podílela opět divná Kanada. Skvělá hudba (Tom Batoy, Franco Tortora) ze z větší části nese v duchu dark wave a EBM. Výtvarná kamera snímá obrazy života, umírání a smrti. Rozhodně ne pro každého. ()

TheEvilTwin

Replace je takový hodně nepovedený mix průměrných prvků body hororu, wannabe artové stylizace a snahy o inovativní a originální twist. Norbert Keil měl určitě zajímavou původní vizi o základním motivu, ale jeho režisérská nevyspělost je zde znát a výsledek je tak od všeho trochu, až je to zároveň celkové nic. Mávnu rukou nad béčkovou kamerou a přeskakujícími střihy v první půlce, ale logické nedostatky, které sakra bijou do očí a musely trknout snad už v postprodukci, tady nejdou odpustit. Jde za doktorem a ten jí začne rukama BEZ RUKAVIC odlupovat rozežranou kůži se slovy “hmm, zajímavé!” , doktorka jí udělá důkladnou analýzu kožních buněk po 5 minutách po odběru, hlavní hrdinka se tak vesele pohybuje po nemocniční márnici bez jakéhokoli dozoru a příhodně vedle ležícím skalpelem si začne krájet kůži mrtvého, někdo okrajově šlápne na rozbitou skleničku a ejhle - jen tak se mu odřeže kus kůže z nohy. Hm. Hmmm. Jestli tohle někomu nepřijde debilní, tak potom nevím, nad čím tvůrci přemýšleli. Zajímavý nápad dlouhověkosti podpořený slušným zvratem, ale jinak je celý zbytek děs a hrůza. ()

Eliott

Velké překvapení v podobě tohoto netradičního horůrku. Přestože začátek může být mírně matoucí, děj téměř okamžitě zaujme. Velice atraktivní slečna má problémy s pamětí a také kůží, s čímž jí zdá se nikdo nedokáže uspokojivě pomoci. Tedy až do chvíle, kdy sama náhodou zjistí, že cizí krev a kůže pomůže proces vždy na chvíli zvrátit. Aby neztratila svou někdejší krásu, hned se pustí do díla, což zajistí několik krvavých a pro hororové fandy velice přitažlivých záběrů. Není to však tak prosté, jak se na první pohled zdá a zápletka je v závěru až překvapivě komplexní. Nutno sdělit, že jsem byl finálem v lékařském institutu zcela uchvácen. Příběh je atmosféricky parádně vystupňovaný a završen promyšleným zvratem na závěr, kdy se za zvuku mimořádně kvalitního soundtracku vše vysvětlí. 78% ()

J*A*S*M

Nečekal jsem od toho takovýhle stylový takřka art horor. Ohlasy mě minuly, šel jsem do toho v očekávání nového Contracted či Thanatomorphose, takže mě udivilo a potěšilo zároveň, že jde Norbert Keil vlastní, a to dost zajímavou cestou. Vlastně mám pocit, že tu základní zápletku, která se z Replace vyklube po odhalení hlavního zvratu, jsem ještě nikdy hororově zpracovanou neviděl. To se musí ocenit, i když v jiných ohledech je film občas trochu děravý a co se týká chování postav, tak rozhodně nespoléhá na čistou logiku. ()