Krátkometrážny film z dielne Oats Studios, vytvárajúceho experimentálne filmy, sa zameriava na dystopickú budúcnosť, v ktorej bola Zem kolonizovaná neznámou mimozemskou rasou. Zostávajúca ľudská populácia sa aj naďalej snaží udržať nažive a vzdorovať nepriateľským votrelcom. (fichilles)

novoten

Úvod dává naději, že tentokrát jde konečně o funkční sci-fi svět, ve kterém se ústřednímu nápadu bude dařit. Zbylé dvě části ale podle očekávání dokazují, že o postavách nebo vývoji zápletky to ani tentokrát nebude a půjde zas a znovu o pár působivých obrázků pospojovaných tak povrchně, že budu posílat Ridleymu Scottovi desítky děkovných dopisů za to, že (minimálně prozatím) zrušil plány na Aliena 5 se Sigourney Weaver. Blomkamp totiž hlavní hvězdu zoufale nevyužívá, potisící zastává mantru "špína, krev, vetřelci" a potisící selhává. Dvanáct let točí pořád to samé bez toho, že by se snažil kamkoli pohnout. Fascinující, ale mnohem víc frustrující. ()

Lenka.Vilka

Celou dobu to šlape, celou dobu je to napínavý jako kráva. Celou dobu jsem byla napnutá a čekala, co se z tohohle všeho vyklube. Protože jsem to celému přála. Zobrazený svět je totiž luxusně. Ale! Ale je rozdíl mezi otevřeným koncem a nedodělaným koncem. A asi by to působilo jinak, kdyby to mělo třeba jenom deset minut. Ale takhle konec tak nějak blbě prosviští a já si řekla: A co jako z toho? Škoda  :( ()

luka4615

Po shlédnutí tohoto krátkometrážního snímku od nového produkčního studia Oats Studios Neilla Blomkampa začínám pevně doufat v to, že se vybere dostatek financí na celovečerní podobu. Rakka se totiž nese ve stejném depresivně špinavém sci-fi duchu jako jeho film "District 9". Tohle chci vidět na velkém plátně! (VideaČesky.cz) ()

darkrobyk

Země kolonizovaná vesmírným šmejdem - nic nového pod sluncem, přesto se na to dobře dívá. Slušné efekty, pěkné nápady. Země přetvořená k obrazu jejich - otrávená atmosféra, smrtící vegetace a inteligentní ještěrky k tomu. Hory lidských lebek, nestvůrné experimenty, skrývání, boj a nevyzpytatelná budoucnost. Velké plus - S.Weaverová. Minus - otevřený konec. Opět. ()

Milky.

Jako koncept je to parádní a vcelku originální (ikdyž Blomkampův vizuál je samozřejmě poznat na první pohled), za jasných 5*. Ale pokud to mám hodnotit opravdu jako Volume 1, čili první díl a již hotovou část celku, zas tak dobré to není, třetina stopáže je natahovaná zpomalováky, vyprávění selhává a obecně scénář zas tak skvělý není. Blomkamp k sobě prostě potřebuje někoho, kdo mu napíše alespoň pořádnou šablonu a na té už si pak může řádit jak umí. Ale když si to píše sám, tak má s postavami a výpravou celkem problém. ()