Pomalý kolaps života v penzionátu pokračoval i o Velikonocích, kdy hodně děvčat odjelo na svátek domů, s tichým předpokladem, že už se nevrátí. Sára zmizela, mademoiselle Dianne se však odmítla spokojit s informací, že si pro ni přijel její poručník a odvezl ji pryč. V jejím podezření, že je něco v nepořádku, ji utvrdil nález Sářina kufru, s nímž zmizela do noci. Doktor Mackenzie nabídl paní Appleyardové, že by mohli odejít spolu a začít někde daleko znovu. Odmítla ho a v retrospektivě se ozřejmilo, že sama kdysi vyrůstala v sirotčinci, odkud si ji vzal do své péče Albert. Seržant Bumpher se vypravil do Melbourne, aby před jejím odjezdem do Evropy ještě jednou vyslechl Irmu. Doufal, že mu potvrdí jeho hypotézu, že se děvčata zkrátka rozhodla z penzionátu utéct a něco se zvrtlo. A vskutku, Miranda, Marion a Irma byly nespokojené a uzavřely jakýsi pakt, víc ale Irma neřekla. Až na záhadná slova na rozloučenou: Nikdy se nepodvolit. A tajemství Hanging Rock zůstává stále neodhaleno. (Česká televize)

Necrotongue

Po závěrečné epizodě musím vyzvednout fakt, že tvůrci prokázali pevný charakter, protože ze svých postupů neslevili ani tentokrát, takže natočili mysteriózní díl, z něhož jsem se už tradičně dozvěděl jen velmi málo. Znovu tedy pochválím výbornou práci kameramana a rychle zapomenu. ()

honajz2

Kdyby celý seriál byl tak atmosférický, jako finální scéna, tak by za něco stál. On ale je problém, že Piknik na Hanging Rock není námět na seriál a ani remake filmu by se podle mě natočit nedal. Ani kdyby ho točil Weir, protože podle mě by se mu to znova nepovedlo tolik, jako prvně. Tím chci hlavně říct, že tomu seriálu nevyčítám, že se nepovedl - já jsem to tak nějak čekal. Akorát jsem pořád doufal, že ten seriál předvede něco víc, nebo že aspoň udělá obstojný remake těch nejsilnějších scén (což se s jednou (a půl) výjimkou taky nepovedlo). Jinak ale musím uznat, že tenhle díl byl z celého seriálu nejlepší a snažil se dát víc vodítek k interpretaci samotného konce. Silné 3* ()