Život v penzionátu paní Appleyardové se začal společně s jeho reputací pomalu hroutit. A zatímco je čím dál více dívek svými rodiči odhlašováno ze studia, Sára Waybourneová sní o vystupování v cirkusu po boku svého bratra, kterým není nikdo jiný než Albert. Ten obdržel od Irmina otce šek na tisíc liber jako odměnu za její záchranu a je nyní pevně odhodlán svou sestru, s níž vyrůstal v sirotčinci, najít. V retrospektivě jsme se vrátili k posledním vánočním prázdninám, v jejichž průběhu se zrodila zakázaná láska mezi Marion a učitelkou Gretou McCrawovou. K velkému zděšení paní Appleyardové se v penzionátu nečekaně zjevil bývalý Albertův kumpán Tomasetti. A Sára se mezitím po odchodu oblíbené učitelky výtvarné výchovy rozhodla ze školy uprchnout. (Česká televize)

Necrotongue

Uff, už mi fakt silně vadí ty snové až halucinační scény, a že jich pátá epizoda přinesla pořádnou porci... Po shlédnutí předposledního dílu vážně pochybuji o tom, jestli scénář vůbec směřuje k nějaké pointě. Opět jsem dostal příležitost k tomu, abych se okázale nudil, a hbitě jsem ji využil. ()

honajz2

Ta epizoda je sice bravurně natočená, ozvučená a zahraná (což jsou ostatně všechny), ale taky je totálně o ničem. Dozvíme se tedy něco málo (ale zase podstatného) o minulosti slečny Appleyardové, všechny dívky odjedou na Velikonoce domů, řeší se pár vztahů a celé se to tak strašně a nezajímavě vleklo, že mi tahle epizoda až na pár věcí přišla naprosto zbytečná. Minulý díl byl asi nějaký zázrak, tenhle je totiž jednoznačně nejslabší. Ale tak zbývá ještě jeden díl, třeba z toho ještě nakonec něco skvělého vypadne, byť o tom velmi silně pochybuji. Slabé 2* ()