V krutém světě osmé třídy se Edwin spolu se svým jediným kamarádem Flakem zmítá ve stavu úzkosti a odcizení. Chlapci jsou nepochopeni svými rodinami a ve škole vystaveni každodennímu morálnímu úpadku. Svou zuřivost dusí do chvíle, kdy jim strašlivou úlevu nabídne myšlenka na pomstu. Snímek na náměty uznávaného románu Jima Sheparda „Project X“ nabízí neohrožený pohled na dospívání a ukazuje, jak se mohou silná pouta dětského přátelství a hledání potřeby někam patřit stát věcí života a smrti. (Zlín Film Festival)

JohnCZ

Docela zajímavá studie šikany, spirály zklamání, nepochopení a z toho plynoucího smutku a deprese, kterou v pubertě zažívá nemálo mladých lidí. Rozhodně nelze s hlavním hrdinou Edwinem nesympatizovat a bylo smutné sledovat, jak jeho úpadku využívá jeho manipulativní psychopatický bff. O to víc zamrzí, že je And Then I Go jen taková "neškodná" předvídatelná šablona bez jakékoli přidané hodnoty. Zejména v porovnání se severskými snímky, jako Ben X nebo Klass, které si servítky neberou a na (nejen) mladého diváka dokáží zapůsobit o mnoho razantněji a účelněji. ()

kingik

Unyle podané i zrežírované, celkově bez závěrečné katarze. Byli jednou dva američtí chlapci, velcí kámoši, kteří už nemohli snést tlak okolního světa a školy, v podstatě se jim skoro vůbec nic nedělo, načež se ujednotili, že jednoho hodně špatného dne vystřílí školní osazenstvo. A celý film slibuje, jak všichni ti američtí školáci, co jim nebyli po vůli, v závěru budou lézt po čtyřech a plivat krev. Jaké to nemilé překvapení, když režisér Vincent Grashaw a spol. sliboval, co nechtěl splnit, a po převelice nudné hodině a půl, kdy se šikana a další zlé vlivy téměř nedostavují, se závěrečná slibovaná střelnice smrskne na zvadlé zpacifikování dvou nezbedů, než divák zadá povel "Palte už, kurva!". Věřme tedy, že dva ne úplně marní představitelé hlavních rolí, Arman Darbo a hlavně Sawyer Barth, neřekli své poslední slovo před kamerou a napříště zazáří v jiném dramatu, který nebude tolik beztvarý, pomalý, rozvleklý a obyčejně zrežírovaný, občasná snaha po dokumentárním vyznění byla stejně k ničemu, neboť se jedná o fiktivní příběh, respektive jde o literární dílo, a dokáží se angažovat ve filmu, u kterého nepojdete nudou. Téma slibné, veskrze aktuální, naléhavé pojetí i všechno s tím spojené asi zabloudilo ve školních chodbách. Oceníte zejména pár známých hereckých tváří (Justin Long, Melanie Lynskey, Melonie Diaz) a sílu námětu/tématu. 4/10 ()

slunicko2

Výstižné zobrazení zoufalství a bezvýchodnosti. 1) 36letý Vincent Grashaw ve své režijní prvotině působivě vylíčil pocit beznaděje, kterým hlavní postavy procházejí. 2) Zaujali mě Arman Darbo (Edwin s delšími vlasy), 16letý Sawyer Barth (Flake s krátkými vlasy) a samozřejmě 39letý fešný Justin Long (Edwinův otec Tim). ()

silentname

"And Then I Go" je nakoniec celkom dobrým filmom, no mám pocit, že sú tu určité veci, ktoré v mojich očiach držia trošku dole. Takže si rozoberieme najprv moje problémy s filmom. V prvom rade poviem, Flake mi vôbec nie je ničím sympatický. Mám pocit, že by sme mali chápať oboch hlavných hrdinov. Edwina aj Flakea. No reálne mám z filmu iba pocit, že kým Edwin dáva filmu srdce, tak Flake mu celý čas berie. Má síce možno malé momentky, no spôsob akým rozpráva, scénky, ktoré s ním vidíme a jednotlivé dôvody sú pre mňa málo na to, aby som dokázal v jeho prípade prijať to finále filmu. A celý čas bol pre mňa vo filme problémom. Niektoré menšie story sú tu podľa mňa úplne zbytočné. Nikam to neposunú, nikdy sa k nim viac nevrátime a jediné čo robia je, že zabíjajú čas. Môj názor. A čo sa týka tempa filmu, tak povedzme si pravdu, ide to pomaly. A miestami by sa práve mohlo pár scénok vyhodiť, aby to fungovalo lepšie. Teraz poďme na pozitíva. Edwin je podľa mňa dobrým hlavným hrdinom. A film s ním má pár skutočne skvelých scénok. Osobne moja najobľúbenejšia je asi scénka, kde bude pod posteľou. Nebudem hovoriť viac. Každopádne silný moment. Takisto musím povedať, že záverečná momentka filmu je silná. Keď vidíme čo sa udeje a ako to začne a porovnáme reakcie medzi Flakeom a Edwinom, mám pocit, že je viditeľne jasné, kto je v jadre viac ľudská bytosť. Takže to veľmi oceňujem. Je rovnako super, že film podáva tému násilia a streľby na škole z pohľadu útočníkov. A budeme vidieť čím všetkým prechádzajú až do toho záverečného momentu. A potom sú tu ešte asi 3 postavy, ktoré boli podľa mňa fakt super. V prvom rade pochválim Melanie Lynskey, ktorá hrá Edwinovu mamu. Absolútne jej to verím, pôsobí veľmi namieste a funguje. Herečka čo hrá učiteľku kreslenia je tiež skvelá. A dáva trošku viac srdca a farby do toho hnusného prostredia školy. A ešte je tu jedno dievča, ktorej meno mi uniká, no verím, že ak si film pozriete, budete vedieť koho myslím. Osobne dávam filmu pozitívnu odozvu, no to tempo mi skutočne prekážalo. Neviem či by som si film pozrel znovu, ale som rád, že som ho videl aspoň raz. Hodnotenie: B- ()

Marze

Zneklidňující drama teen hněvu. Vincent Grashaw poskytuje základní vhled do výzev adolescence, která rezonuje publikem. Edwinova hlava není sociopatická nebo zabijácká, je jen chlapec v bolestivém světě. Snímek neodpovídá na některé otázky a nechá diváka trochu zklamaným. Ale celkově je to soudržná dávka fungující humanistické komedie. ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

12.05.2018

Fotbal na islandské sopce, superhrdinové na dvou kontinentech, koňské závody na mongolských pláních, bláznivá cesta malých rockerů, boj proti pradávným obrům, retro dobrodružství malých únosců či… (viac)