Tondemo nezumi daikacujaku

(TV film)
  • Japonsko トンデモネズミ大活躍 (viac)

majo25

Sympatický animák situovaný do povojnovej Británie a s atypickým malým hrdinom, ktorý musí čeliť absurdnému osudu. Ušatého myšiaka Manxa musí totiž zožrať mačka Manx. Tak je to napísané v absurdnej knihe osudu. Oceňujem zábavnosť animáku, dobrodružnosť deja a sympatickosť postavičiek. Občas sa vydarí aj nápad, napr. v podobe do policajných uniforiem a heliem oblečených policajných psov, ktorí majú neduhy ako ich ľudskí páni. Inokedy sa nestačím diviť, čoho sú japonskí tvorcovia schopní vyplodiť. Typický japonská animácia tej doby strieda pokojné až nudné scény s tými uletenými a akčnými. Hovoriace a do ľudských šiat oblečené zvieratká sa tu rozprávajú s ľudmi, dokonca aj so strašidlami (bludičkami) a celé to pôsobí ako jedna uletená, ale celkom zábavná strela. ()

L'Alpagueur

Zcela zapomenuté japonské anime, které jsem náhodně nalezl na youtube pod českým názvem Dobrodružství myšáka Manxe. Výhodu pro toho, kdo není znalcem japonské animované tvorby představuje fakt, že film vznikl podle americké předlohy a je tedy srozumitelnější pro většinového diváka. Samozřejmě musím pochválit animaci, která je u Japonců jako vždy dokonalá. Navíc se zde setkáváme s typickou idealizací evropských zemí, tentokrát Velké Británie. Film má sice některá slabší místa, ale rozhodně stojí za shlédnutí. ()