Akira to Akira

• Japonsko アキラとあきら

V roce 1986 přijala banka Sangjó nové zaměstnance. Během posledního praktického školení se objevily dva obstojné týmy a oba dva vedli muži, kteří studovali na Tokijské univerzitě a mající stejné jméno – Akira. Jejich souboj se stal legendárním, že se o něm povídalo ještě dlouho, kdežto tito dva Akirové se stali přáteli, ačkoliv se jejich cesty zase rozešly. Avšak ne na dlouho. Přestože pocházejí z různých poměrů, jeden z bohaté rodiny, druhý z chudé rodiny, které zkrachovala rodinná firma, mají oba dva upřímná srdce a snaží se svým klientům co nejlépe pomáhat. Seriál popisuje jejich rozvoj v bankovním prostředí, kde nejdůležitější je vydělat bance co nejvíce peněz a kde nezáleží na to, zda nějaká firma zkrachuje. (Zíza)

Zíza

Jestliže vás nadchnul Hanzawa Naoki a spolu s ním i Šitamači rocket... a vlastně máte rádi díla Ikeida Džuna, tak tohle se vám také bude líbit. Je to jeho standardní práce z bankovního prostředí. S trochou osudovosti. S bublinovou ekonomikou. Se Saitóem a Mukaiem. Tohle je pro mě ovšem jeho nejslabší dílo. I tak to rozhodně není nic špatného. Jestliže máte dost romantiky a akčňáků, tady jsou dva borci, co se snaží být dobrými lidmi v prostředí, kde se točí miliony. Možná pro člověka, co ho zajímá ta doba nebo bankovní sektor, je to mnohem zajímavější než pro mě. ()