Nočnou hmlou sa zakráda vrah, hľadajúci ďalšiu obeť. Skupina mužov, ktorí chcú vraha chytiť, prikáže úradníčkovi Kleinmanovi, aby sa k nim pripojil. Vydesený Kleinman však bezradne blúdi sám nočným mestom bez toho, aby chápal, čo sa od neho očakáva. Na policajnej stanici sa stretne s cirkusantkou Irmy... Vizuálne stvárnenie i námet filmu sú poctou nemeckej kinematografii dvadsiatych rokov. (STV)

Freemind

Velmi zajímavý zážitek - ne že by tohle byla moje oblíbená Allenova tvář, ale stejně jsem si to velmi užil. Směsice inspirací, občas mi to připadalo jako současná poklona velkým Woodyho oblíbencům - Fellinimu, Bergmanovi, Langovi a Kafkovi, atmosféra je opravdu úžasná, u scény honičky vraha a patologa mi po zadech skutečně běhal mráz! Výborné vedlejší role Fosterové a Cusacka, roztomilá Mia Farrow, bezchybný Malkovich, potěšila i Madonna. Sečteno, podrtženo - po všech stránkách zdařilý počin, který opět dokázal, že Allen není jen výborný komik a scénárista, ale taky zatraceně dobrý režisér. ()

nascendi

Prežil som ďalší Allenov film. Aj keď uznávam platnosť Allenovej konštanty (jeden film ročne), tak tento si mohol odpustiť. Chápem jeho nutkanie vzdať hold filmom typu Kabinet dr. Caligariho, ale obuvník by sa mal držať svojho kopyta. Woody Allen sa evidentne rád hrá. Dostane nápad angažuje veľmi známych hercov (a tí neváhajú s príchodom), spláca dohromady nejaký film a potom už iba sleduje svojich fanúšikov a vykladačov, ako sa pokúšajú nájsť skryté významy a hlboké myšlienky vo vzniknutom diele. Z času na čas sa im to podarí, ale v Tieňoch a hmle sa narobili ako kone. ()

viperblade

Jeden vrah, jedna noc, jedno dosti zamlžené městečko a spoustu problému pro jednoho úředníčka jménem Kleinman. Takhle by se dal shrnout tento Allenův film. Shadows and Fog střídá skvělé scény (všechny z bordelu a Johnem Cusackem) s těmi průměrnějšími (linka s Allenovým šéfem). Také mi přišlo, že v tomto filmu má zřejmě svou nejlepší roli Mia Farrow, která zde byla opravdu okouzlující. Když nad tím přemýšlím, nechybělo mnoho a dal bych plný počet, ale nemůžu. I na ploše 85 minut jsem se totiž stihl místy nudit. Přesto se stále jedná o nadprůměrný film, o jednom městečku, do kterého se za nějaký čas určitě ještě jednou vydám. 80 %. ()

B!shop

Na Woodyho vcelku netradicni film. Woody sice dela zmatkare jako obvykle, tentokrat mozna jeste zmatenejsiho vic nez obvykle a je tradicne perfektni, ale film rozhodne neni jen o jeho hlaskach. Ono celkove zas tolik vtipu tady neni, i kdyz to je porad komedie. Nicmene tady de spis o celkovou atmosferu, misty je film docela napinavej, ale stejne mi prislo, ze se moc Woody nemoh rozhodnout, co ze to vlastne toci. Pribehove to je takova kriminalka, Woody sem vnasi prvky komedie a do toho linie s Malkovichem a Farrow je spis takovy drama. Proste by to chtelo nejakej poradnejsi pribeh. Ale jak rikam, de tu spis o tu atmosferu, ktera je navic podporena tim, ze je film cernobilej a s mlhou a ruznejma stinama si fakt vyhrali, navic prostredi vypada jak nejaky spinavy Londynsky ulicky a pristaviste. Jen ten konec me nastval, takovej zbytecne otevrenej. Z hercu jeste stoji za zminku sympatak Cusack a Foster v roli jedny z prostitutek. Slabsich 5*. ()

Aleee89

Na film jsem se v rámci filmového klubu na ČT velice těšila. V posledním půlroce jsem si k Woodymu našla cestu a on si u mě vybudoval docela silnou pozici, kterou teď asi máloco naruší. Ani nějaké šlápnutí vedle, za což trochu považuji i tento film, protože to není jeho typická komedie (jsou takové, u kterých se málem válím smíchem po zemi, jsou i také, u kterých se nezasměju a nezasměju) a není to ani jeho typické drama. Film má jakousi temnou atmosféru, ale nějak marně v něm hledám Woodyho typické prvky. Nacházím maximálně Miu Farrow a Woodyho coby herce. Prostě tenhle film mi moc nesedl, ač Woody je jinak skvělý tvůrce. Ale každopádně jsem ráda a nelituji, že jsem jej viděla, protože časem bych chtěla vidět jeho všechny filmy... ()

• Woody Allen napsal scénář filmu podle vlastní hry "Smrt" publikované roku 1975. U nás ji v roce 1989 natočil Český rozhlas v hlavní roli s Josefem Kemrem. (D.Moore)
  • Film byl natočen za 19 milionů amerických dolarů, což byl do té doby Allenův nejdražší film. (žvanimírek)
  • Mlha, která se ve filmu objevuje, pocházela ze skrytých olejových sudů se sójovou směsí. (Witta)

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN

Vychází 20dílná DVD kolekce WOODY ALLEN