Perfect World: Kimi to iru kiseki

• Japonsko パーフェクトワールド 君といる奇跡 (viac)

Dívka Tsugumi (Sugisaki Hana) díky své práci náhodně potkává svou první lásku ze střední školy. Itsuki (Iwata Takanori) je nyní uznávaným architektem, po nehodě však nemůže chodit a je upoután na invalidní vozík. Tito dva se více a více setkávají, a to nejen kvůli pracovním záležitostem, osud jim však klade mnohé překážky, jež jim komplikují osobní i pracovní život. (Tyckin)

skorpik42

Dúfala som, že to bude dynamický film, v ktorom sa ukážu rôzne situácie, ktorými si hlavný pár prejde a nakoniec zisti ze to spolu zvládne. Ale nebolo to tak. Výkony považujem za priemerné a dej za nudný. ()

Zíza

Viděla jsem na YT hudební video k filmu, během čehož jsem si říkala,že to musí být sakra dynamický film, když tam chtějí narvat tolik věcí! Opak byl pravdou. Všechno se táhlo, bylo to unylé, umolousané, nezáživné, šedé. Nejen příběh, záběry, ale i herecké výkony. Jistě, není to špatné, ale prostě strašně nezáživné. Nedokázala jsem se do toho ponořit, ani jedna z postav mě neoslovila, nevzalo mě to za srdce, naopak mě to docela vyprahlo. Děsná škoda, Sugisaki Hanu mám ráda. Film, na který velmi rychle zapomenu, protože mi absolutně nic nedal. ()

PavelU

Oba představitele jsem už viděl jinde. Tak mě zajímalo, co tu předvedou. Je to pěkně nasnímané, dobře to odsýpá, nechybí děj na přeskáčku. Je to vlastně celé dost cool. Příběh o dívce, která v zaměstnání potká svého spolužáka ze školy, do něhož byla zamilovaná, ale nedala mu city najevo. Místo toho se spokojila s malováním obrazů. Rozkvetlé sakury, v dost japonských filmech stěžejní kulisa, přispívající ke zkrášlení zabírané scény. Ono to jde ruku v ruce s tím žánrem, v němž jde o vztahy, lásku, sex, přátelství a tak. Podstata spočívá v tom, jak jejich vztah vezmou ostatní. Tedy, co spolu začnou chodit, když se mu Tsugumi konečně vyzná ze svých citů. Itsuki je upoután na vozíku, ona i přes to odhodlána mu být oporou, byť to má svá úskalí. Sledujeme tudíž reakci jejích rodičů, co pro ni chtějí jen to nejlepší. Vypořádat se obecně s tím, že je člověk něčím indisponován, poznamenává to i jeho psychiku. Že se následně uzavře do sebe, rezignuje, to může mít neblahý vliv na další soužití s jeho protějškem. Trošku netradičně je to celé vedené skrze bývalou přítelkyni, kamaráda ze školy, zdravotní asistentku, matku upoutaného. Primární roli tu jinak samozřejmě hraje to, jestli jsou oba šťastní s dosavadním průběhem. Možná jen ta scéna v metru byla příliš odbytá, na dalším průběhu se nijak neprojevující. Fatální mohou vesměs být jakékoli pády, nenadálá ztráta rovnováhy či zakopnutí. Stačilo se držet při zemi, dát najevo větší míru realističnosti, vzhledem k tomu, jakého tím  docílili tvůrci poselství. Rázem by z toho beznadějnost přímo čišela A už tradičně, uhlazený závěr za doprovodu tklivé melodie a nekončícího veselí, poměrně dlouhá, čtyřminutová, potitulková scéna. Začátek s koncem spolu opět úzce a plně souvisí. ()

Tyckin

Romantická idylka s handicepem dalo by se říci, bohužel trochu moc uměle působící, s předvídatelným vývojem a film na mne spíše působil jako poučení ohledně přístupu k postiženým jedincům jež okolí občas nedokáže pochopit. Zatracovat celé tohle dílo ale nebudu, ačkoli hudba nefunguje a chytnout za srdce film příliš nedokáže, provedení není zkrátka nejlepší a to se týče i hereckých výkonů. Snad jen Sugisaki Hana, jež mne ke snímku dovedla, si zaslouží pochvalu – sice jí trošku odstávají uši :-), ale svůj specifický půvab rozhodně má a i výkon předvádí víc než postačující. 66% ()

sarulefilm

Neurazí, nenadchne. Přišlo mi to takový mdlý. Hodně se tam filozofuje. Zkrátka všechno, co jako divák chceme vědět nám postavy úplně naplno řeknou, nestává se, že bychom museli rozklíčovávat emoce jen z hereckého projevu. Nevím ty hlavní postavy mě moc nenadchly a herci neměli tak velký charisma, abych z nich nemohla spustit pohled. Navíc mi přijde, že jsem viděla už fůru takových filmů. SPOILER: Dost jsem se na konci bála, že se hrdina najednou uzdraví a budou spolu žít normální život, protože to by úplně narušilo myšlenku filmu. Tak jsem byla celkem ráda, že se tvůrci nevydali tohle cestou. ()