Cesta na Mars

Emilia uteče z nemocnice, aby se mohla se svojí kamarádkou Violetou vydat na cestu podél Kalifornského zálivu. Má za sebou dlouhodobou léčbu a je zřejmé, že je to nejspíš její poslední šance užít si života naplno. A popravdě řečeno, nic na světě se nemůže rovnat výhledům na krajinu obklopující Kalifornský záliv. Cestou obě svobodomyslné nejlepší kamarádky narazí na muže, který tvrdí, že pochází z jiné planety. Když se k pobřeží začne blížit silná bouře, která by mohla způsobit naprostou katastrofu, tento záhadný mladík začne dokola opakovat, že přicestoval na Zemi, aby se stal svědkem vyhlazení lidstva. Emilia a Violeta si myslí, že je buď blázen, nebo možná jen dezorientovaný, ale cosi je pomalu přinutí začít mu věřit. (Cinemax)

slunicko2

Jsem znechucen pointou filmu. 1) Camino a Marte předkládá naivnímu divákovi téměř to samé, co Den, kdy se zastavila Země či remake téhož. Dějinné události vpravdě vesmírného rozsahu se zde odehrávají jen jaksi neurčitě, v pozadí, aniž by divák (údajně) měl s jistotou vědět, na čem je. V tom film připomíná pro změnu Svět podle Prota._____ 2) Ale budiž. Kde koneckonců mají autoři pořád brát nové nápady? Očekával jsem tedy, že alespoň pointa bude zajímavá. Po pravdě, byl jsem docela zvědav, protože jsem si neuměl představit pointu, která by se vyhnula profláknosti závěrů výše uvedených filmů. Co ovšem přišlo jsem vskutku nečekal._____ 3) Spoiler. Zbabělý útěk od pointy filmu bere jakékoli vyznění. Putování najednou smysl nedává. Vše předchozí je o ničem. Tvůrci mě přivedli až k trezoru s ukrytým pokladem a když jsem stál před ním, tak zahodili klíč a nevratně znemožnili dostat se dovnitř. ()