Troufalky

USA, (2017–2021), 36 h 29 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvorcovia:

Sarah Watson

Hudba:

Lyle Workman

Aisha Dee, Meghann Fahy, Sam Page, Katie Stevens, Matt Ward, Melora Hardin, Emily Chang, Nikohl Boosheri, Elisa Moolecherry, Dawn Ford, Angela Galuppo (viac)

Tři mileniálky z redakce newyorského ženského časopisu se snaží zvládat práci, vztahy i tempo velkoměsta – a nezabloudit při tom na vlastní cestě životem. (Netflix)

Arsenal83

Nielen oslava konzumu, ale zas prehnaný feminizmus, ktorý nie je len o dôstojnosti ženy, kde by mal aj ostať, ale o neskutočnej akože ženskej sile, ktorá sa vrcholne prejavuje čím iným ako promiskuitou a lesbizmom. Čo dodať, niekto tvrdí, že vraj taká má byť moderná žena, no ja nevidím na tom nič chvályhodné. ()

factoryBrick

Tenhle seriál je boží, fakt, vážně a doslova. Jasně, že je plnej přehnanejch situací a momentů, ale trochu jsem před nima zavírala oči a navíc je to pořád americká produkce, tak jim to i odpustim. Je to ryze ženská záležitost, nedokážu si představit chlapa, kterej by to strpěl. Přes to všechno je to skvělá věc rozebírající tolik důležitejch otázek a problémů, opírající se o tolik důležitejch a velice často přehlíženejch myšlenek, že to doporučuju snad všem, koho potkám. Nejhezčí na tom ve finále je totiž i to, že v tom nehraje vlastně žádná záporná postava a to je tak osvěžující, že si ani nevybavuju seriál nebo film, ve kterym jsem zažila něco podobnýho. Fakt, vážně a doslova. ()

bubun

Dalo se na to koukat, ale asi jen proto, že už jsem viděla spoustu kravin. Je to dost schematické, předvídatelné, samozřejmě (podobně jako ten Sex ve městě) je to oslavou konzumu, a když jsem se sérií byla zhruba v půlce, došlo mi, že mi vlastně není ani jedna ze tří hlavních "hrdinek" sympatická. Hodně mi taky vadila neustále dunící rádoby emocemi nabitá hudba typu Evropa 2. Ty dvě hvězdy dávám hlavně za seriálovou šéfku časopisu, Jacqueline. Meloře Hardin tato role celkem sedla a proto je její Jacqueline docela uvěřitelná a rozhodně není na zabití jako ony tři již zmíněné slípky. U nich ani nevím, která byla nejhorší, mé největší antipatie se střídaly mezi Sutton a Kat. Ne že by na tom nějak záleželo..... ()

Arkagas1989

Seriál, který se ke mě dostal na doporučení kamarádky a díky za to! Jinak bych si ho nejspíš nikdy nepustila a přišla bych o skvělý počin z prostředí redakce dámského magazínu, kde se řeší méně vážná, ale i více vážná témata. Tři nejlepší kamarádky, jejich vztahy a pohled na současný svět - feminismus, rasismus, genderová nerovnováha, queer komunita, sex, násilí, politika, ale také přátelství - ať už opravdová, nebo falešná, moc, kariéra, peníze, plnění snů, spoustu kafe, vína a dobrého jídla. Dalo by se říct, že "Troufalky" jak se jmenuje seriál po česku je něco jako sex ve městě, ale zasazený do dnešní doby, rafinovanější, svižnější a jdoucí více do hloubky. Protože i to, co může vypadat jako věc, která Vám spadla snadno do klína může být vykoupené tvrdou dřinou a pozadím, které se k Vám nikdy nedostane. Prozatím jsem zkoukla 3 řady, které jsou venku. Na další 2 se moc těším. ()

Sharleen

Inšpirácia Sexom v meste je tu zrejmá, ale inak táto modernejšia verzia vo všetkom zaostáva. Hlavné hrdinky predstavujúce mladú generáciu girl power, sú všetky tri zhodne nezaujímavé a aj keď sa tu okrem bežných problémov riešia aj zložitejšie témy, dej je strašne predvídateľný a neprišiel ani jeden extra prekvapivý moment. Najlepšia postava je šéfredaktorka Jacqueline. Netuším, ako sa dá natočiť 5 sérií v tomto duchu, ale mne jedna séria stačí. ()