PKD

Jedna z mých absolutně nejoblíbenějších Dickových povídek (je taky jako snad jediná Dickova povídka zcela otevřeně SF/hororová),která zde zůstala též hodně zachována. Jen s tím rozdílem,že tu došlo ke globálnímu rozšíření,namísto hodně komorního rázu povídky. A musím zmínit hudbu,která tu občas připomene mistra Carpentera,takže si určitě spousta lidí při jistých scénách připomene Halloween skřížený s The Thing.:) Jen mi vadí,že netuším,zda bude vůbec někdy 2.s.:( P.s. a klidně přeskočte prvních 15min. Jsou k ničemu. Samotný děj a též povídka začíná až poté. ()

Anderton

Totožný námet ako všetky Invázie lupičov tiel príliš veľa nového do tematiky nepridáva. Snáď len detský uhol pohľadu ála Stranger Things. Prekvapení sa nedočkáme, ale je to slušne nakrútené a hlavným esom je samozrejme Greg Kinnear ako otec hlavného hrdinu. Pokiaľ však nemáte radi baseball, tak budete dosť odpočítavať pri záverečnom hodnotení. VIDENÉ ZNOVA 8/23 po opätovnom prečítaní poviedky. Zrejme ide o najvernejšiu adaptáciu v tejto antalógii, k jednoduchému deju sú pridané "iba" ilustračné scény, avšak tie sú dôležité pre zblíženie s postavami. Taktiež je viac rozvinutý vzťah s otcom. Páčia sa mi vizuálne odkazy na chrobákov, tie tu sú využité mierne odlišným spôsobom ako v poviedke, to sa týka aj samotného vyústenia. ()

JohnCZ

Smradi bojující se šmejdem z vesmíru. Jó, tahle "body snatchers" zápletka je sice děsně neoriginální, ale svým zpracováním pořád dost zábavná a v téhle sérii jasně vybočuje tím, že je lehce hororová a hodně přímočará. Až si trochu říkám, že je možná chyba, že ji tvůrci zařadili na závěr. Byly tu rozhodně inovativnější epizody. ()

Martrix

Příběh, který se mohl paralelně odehrávat ve světě Invaze zlodějů těl. Ta inspirace je natolik zřejmá, že je snad i záměrná. Bohužel tvůrcům se nepodařilo dodat nějakou přidanou hodnotu, takže je tato epizoda jen vcelku zdařilý plagiát. Malou chvíli jsem si myslel, že změna bude v tom, že tentokrát dojde na nějakou diskuzi mezi klukem a zlodějem, že příjde zajímavá pointa, která ten původní příběh rozšíří nebo posune jinam...ale ne, tvůrci se stylově rozhodli vytvořit duplikát. Dick opravdu takovou povídku napsal v letech 1953-1959. Je tedy otázkou, zda to byl to on, kdo oloupil Jacka Finney, který svůj román napsal v roce 1956, nebo naopak. ()

ještěžiju

Ač zarytý fantasta, tak jsem nikdy PKD tolik nehltal ... možná sem tam nějakou tu povídku ve sborníku či v Ikarii. :-) Proto jsem se do půlky titulků první série taky pustil. Nevím človíčku s nickem PKD, jestli má pak smysl se na ten seriál dívat, když máš takový přístup. To rozhodnutí tvůrců této série, nechat se jen inspirovat příběhy a zkombinovat to se současným světovým děním a jeho palčivými problémy, byl prozíravý. Držet se striktně povídek by jim moc diváckého zájmu nepřineslo. Potěšit čistě zaryté fandy by byla cesta do pekel. :-) A snad se jim zadařilo natolik, že se aspoň pustí do druhé série. A vůbec by mi nevadilo, kdyby byla další série snů jiného spisovatele fantastiky ... Simaka, Kornblutha, Pohla, Silverberga ... a spousty jiných povídkově plodných autorů... ale to bude asi jen můj SEN. :-) ()