Philip K. Dick's Electric Dreams

(epizóda)
  • Veľká Británia Autofac
USA / Veľká Británia, 2018, 52 min

PeteBuck

Atómový holokaust a jediný, kto to prežije, je hŕstka ľudí a Amazon, ktorý vyrába a dodáva tovary, ktoré nikto nechce. A hŕstka preživších sa rozhodne Amazonu zbaviť, pretože nielen že tie sračky nie sú potrebné, ale znečisťujú prostredie. A jediný, kto môže Amazon zničiť, je Jeff Bezos. Treba povedať, že začalo to celkom srandovne, chvíľu trvalo, než sa to rozbehlo, ale ten koniec stojí za to. Pekná atmosféra, zaujímavý príbeh. Zatiaľ najlepšia epizódka z tohto seriálu. ()

Anderton

Škoda, že sa epizóda poriadne rozbehne až v druhej polovici a až vtedy začne skutočne dobre vyzerať. Bola by to hustá stovka, takto je slabšia. Blade Runner je zrazu cítiť nielen z vizuálu, ale aj hudby. O čo ide, sa dozvedáme postupne a záverečných zopár zvratov je skutočne prekvapivých a skvele uzatvárajú dejový oblúk, ktorý je v skutočnosti /kruh. Inak ide o originálny námet, z ktorého by sa dal vyťažiť aj poriadny celovečerák. VIDENÉ ZNOVA 8/23 po opätovnom prečítaní poviedky. Prvá časť skvele adaptuje poviedku a vytvára veľmi podobnú atmosféru, tá druhá sa vydáva iným smerom, i keď aj tu ideme do továrne, a v tomto prípade je to len a len dobre. Pointa poviedky príliš filmovo nevyznieva a nemá onen ľudský rozmer, ale je skvele cynická. ()

JohnCZ

Nepřímé spoilery! Škoda té trochu nejisté první půlky, která se sice táhne, ale je tam pro plný efekt potřeba. Druhá půlka je naprostá bomba, která mixuje všechno to, co máme na problematice AI a transhumanismu rádi. Obzvlášť, když se jedná o (volnou) adaptaci díla, které všem těm Cylonům, Skynetům, Matrixům, Westworldům a Horizonům předcházelo. Pátá hvězda za krásnou hudbu! ()

PKD

Tuto povídku dost žeru, takže jsem si z logického důvodu pustil, jako 1. ji. No, i přes slušné zachování základní příběhové kostry, jsem nebyl tak nějak celkově moc potěšen. To jsem ovšem netušil, že další ´´adaptace´´ budou co se týče věrnosti předloze,ještě drsnější. A proto jsem chtěl dát pův.jen 3 hvězdy, leč po shlédnutí kompletu, zvyšuji nakonec na 4. Přec jen, to zakl. jádro povídky tam tak nějak je. A záběr na samotnou autotovárnu, je působivý. ()