Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Recenzie používateľa Jeoffrey k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2017) (S01)

Hru neznám, ale seriál se mi zatím i docela líbí. První série je opravdu jenom takové seznámení s dějem a postavami a to v celkem pěkné animaci. Má to i trochu té správné temné atmosféry, občas je to i lehce brutální, sem tam padne nějaká docela slušná hláška, i když Hellsing je stejně pořád jen jeden a tady se mu zatím neblížíme ani na kilometr... Navíc člověk toho Drákulu i docela chápe a jasně vnímá, že největší zlo v tomhle světě je lidská hloupost a fanatičnost náboženství, což jsou problémy každé doby a tady jsou i docela hezky vykreslené... Jako největší problém za sebe také vidím fakt, že první série je neskutečně krátká a přesně v momentě, kdy to začne být zajímavé a kdy by se to mohlo rozjet, tak je najednou konec... Když si to shrnu, tak jsem viděl docela slušný úvod k něčemu co by mohlo být dobré a i zajímavé, ale pořád to byl jen úvod a to je vlastně dost málo. Po první sérii - 6/10 ()

Season 2 (2018) (S02)

Ano, první série pro mě byla úvodem k něčemu, co jsem očekával, že bude epické, ale je mi líto, pro mě je tohle velké zklamání. Čekal jsem napínavou kampaň 3 hrdinů proti rafinovanému a nevyzpytatelnému zlu a dostal jsem - SPOIELRY - příběh, kde je ústřední trojice víc jak polovinu děje zalezlá v knihovně! To bylo tak vzrušující a napínavé! Ne, kecám, nebylo... Ještě že to zlo bylo alespoň epické! Ne, kecám, nebylo... Drákula se většinu času jenom znuděně patlal ve své rádoby pomstě, došel mu zájem, zkrátka zemřel v momentně, kdy mu popravili ženu, takže jaký to mělo smysl? No alespoň si postavy kolem něj mohli zahrát na Hru o trůny a předvést alespoň malinko zajímavou šarádu plnou pletich, kdy jsem nad jejich motivacemi mohl hluboce přemýšlet a některé mi možná ještě teď unikají. Jediné, co trošku zachraňuje dojem z toho všeho kecání, studia prastarých knih a vytváření rádoby pevných vztahům je 7. episoda, kdy se to konečně rozjede a já na samém závěru pláču jak chudák Alucard, že jsem tuhle akci čekal po celý seriál a ne jen v jednom dílu. Konec SPOILERŮ. Druhá série je u mě max. 4/10 ()

Season 3 (2020) (S03)

Třetí série mě překvapila už jen svojí existencí. Říkal jsem si: "Co tu chtějí teď dál vlastně ještě řešit?" a po prvním díle jsem byl zmatený z toho, kam se příběh bude ubírat a děsil se, že se budou autoři zase několik dílů patlat v osamocení chudáka Alucarda stejně intenzivně, jako v druhé sérii zkoumali knihovnu a budou tu rádoby obratně pletichařit všichni ti upíři a lidé a kulový z toho... No nakonec to vlastně přesně tak bylo, ale i tak to byla zajímavá podívaná s nadupaným závěrem, kde především ta devátá episoda mě nechala s očima navrch hlavy. Kombinace šílených bojových scén, erotických scén a kombinace toho, jak se dva různí muži nechávají ovládnout, zatímco na dalších dvou místech se vede krutý a osudový boj - no řekněme, že něco takového (intenzivního) jsem si přál už od samého začátku, nebo dobře - minimálně od začátku druhé série! Opět k té akci byla na můj vkus dlouhá cesta, plná snahy o vývoj jednotlivých postav, kdy nejzajímavěji na mě tentokráte působil rozhodně Isaac. Ale ve výsledku jsem se u třetí série bavil a to o dost víc než u té předchozí, takže nakonec to překvapení "Jé, Castelvania má třetí sérii..." je vlastně i docela příjemné. 6,5/10 ()

Season 4 (2021) (S04)

Na jednu stranu si říkám, že jsem za takový konec docela rád, je to takové příjemně uspokojivé. Na druhou stranu mi ale vrtá hlavou, jestli to není na seriál o upírech až moc sluncem zalité. Ovšem pro některé postavy, které jsem si během celého příběhu oblíbil (ústřední trio) to asi bylo zasloužené zakončení a tak si říkám, proč ne. Ale zase některé vedlejší dějové linky mohly být mnohem zajímavější, čekal jsem asi mnohem víc od Isaaca, Hektora, Carmilly - prostě po všech těch pletichách z předchozích dvou sérií jsem předpokládal, že to vše bude zamotanější. Navíc až do toho předposledního dílu jsem pořád zvažoval, jestli je směr, kterým se vše kolem ubírá, to co jsem si přál. Pak ale přišla závěrečná část a tady mělo všechno to rubání skvělý náboj, finální konfrontace byla náležitě epická, i když mi opět prolétlo hlavou, že to je docela přehnané, ale takovým tím příjemně zábavným způsobem, přeci jen Smrt je Smrt... Tahle série pro mě měla zatím asi nejlepší tempo, vše bylo sympaticky přímočaré a nenudilo, akce tu byla nějaká skoro pořád, což je pro mě osobně docela změna, protože v druhé sérii, kterou někteří považují za tu nejlepší, jsem se já místy vážně nudil. Tady mě to bavilo, i když jsem, jak píši, čekal v některých ohledech mnohem víc. Ze samotného závěru jsem spíš potěšený, než otrávený, i když zase je otázka, jestli to finále nebylo prostě takové docela tuctové. Celkově se u mě mísí rozporuplné pocity, kde převládá spíš spokojenost nad zklamáním, ale ty protichůdné dojmy se vzájemně neruší, oba tu v určitých ohledech znatelně cítím. A ještě dodám, že animačně fajn, ale hudba skoro celou dobu za moc nestála. Rozpolcených 6,6/10 ()