Lovec upírů se snaží zachránit město obležené armádou příšer, které velí sám hrabě Drákula. (Netflix)

Recenzie používateľa Scalpelexis k tomuto seriálu (3)

Castlevania (2017)

[1. série] Možná to bude tím, že jsem tuto hru nehrál, ale absolutně mě to minulo. Doufal jsem v temný horror, řežbu, slušné napětí a pokud by přišla i dobrá akce, vrněl bych plnou a zjevnou spokojeností. Spousta z těchto vlastností ale jaksi nebyla na programu a pokud se něco dělo, tak buďto se neúměrně často žvatlalo anebo se někam padalo. Jediný známky lepšího napětí obsahovaly scény přesáklé krví či vyhřezlýma vnitřnostma, ale v ostatních méně zábavných momentech se ho snažila z páry vyčarovat ryze patetická herní hudba; neúspěšně. Nemůžu neříct, že by se na to nekoukalo špatně, protože artově to bylo solidní a když se mlátilo, tak to mělo grády (jen do těch rozkroků by se mohli kopat méně častěji). Ocenil bych už stopku nad omýláném anime klišé, že knězové jsou to největší zlo. Jako úvod větší série to není hrozné, ale jako samostatně stojící jednotka to funguje prachmizerně. ()

Season 2 (2018) (S02)

Za mě lepší, co první série. Obdrželi jsme důstojný nákres něčeho, co se dá nazvat "příběhem". Místo hurónské akce bez jakéhokoliv podkladu z 1. série jsme to obrátili naruby a dumali, dumali, vysvětlovali, spřádali sítě, šeptali a otírali prach z knih. To by můj požitek dohodlý s rozumem nikterak nekompromitovalo, kdyby to netrvalo až přespříliš dlouho a museli si tak chtě nechtě "užít" úmornost dětinského pošťuchování Alucarda s Belmontem a Draculův utrápený smutek skloubený s nerozhodností. Ono to dohromady všechno do sebe zapadá a dává smysl, ne že ne, ale nabyl jsem dojmu, že od 2. dílu naprosto přesně vím, jak to dopadne a co se jak odehraje. Nastiněné předzvěsty zkulminují ve výborném, akčně-spektáklovském předposledním díle, zrealizují naše vlhké sny a splní vytoužená očekávání. Mlátičky v Castlevanii jsou TOP: Choreografie je nesmírně kreativní, scénář srší nápady jak využít schopnosti hrdinů i padouchů a celé je to zabalené v exkluzivní grafice. Dojem notně strhává zbytečnostma přeplněný poslední díl, kdy jsem si pokládal na mysl jasně vystupující otázky typu: "Co? Další série? Vždyť je hotovo?". Hlavní trojlístek jsem si velmi oblíbil, v čele s příjemně sympatickou Syphou a oproti jedničce méně ospalým Belmontem. Celkově to tak slavný není, dobré pasáže střídají špatné, akce je méně než bychom chtěli a žvání se moc i na Babiše. "Why can't I talk to him?" "Because everyone you meet you either kill, fuck or make a boat out of them." ()

Season 4 (2021) (S04)

Argh, this doesn't spark joy at all! Jestli tato série mohla či snad dokonce měla celou Castlevanii ukončit, tak se to dá zkousnout, ale co byla ta celá první polovina?! Když se ohlédnu zpátky, tak nemůžu si nepřiznat, že prvních cca 5-6 dílů byl defakto čistokrevný filler. Známé figurky se rozložily různě na hrací pole a ony dělaly, něco, někde. I když za tím vším je vyloženě blbý nápad oživování Draculy (každá postava na tom měla menší něbo větší zájem, z hóóódně prapodivných důvodů), tvůrci se alespoň mírně poučili z minula, rozhodli se nás neuspávat neúměrným blábolením a dopřávali nám to, co jim jde bezkonkurenčně nejlíp: Choreografie soubojů. Práce s pohledy, úhly a celá kompozice bitek je hravá, laskající hlavně zrakový vjemy. A těch tu je naštěstí spousta; dokonce skoro až moc, protože např. z postavy Syphy, aby předváděla nové a nové triky, udělaly už defakto Supermana, který věcně rozmrzelého Belmonta už má jako prakticky neužitečnou hláškující klíčenku. Ano, stihl jsem pozorovat i ostatní linie, ale ty za a) nejsou vůbec zajímavé a za b) jsou pateticky neuzavřené a v celkovém kontextu série smutně zbytečné (K čemu tam ta upíří famílie je?). 4. série se totiž v jistý moment rozhodne provést jeden obrovský teleport do hlavní vřavy, která mi chvíli připomíná nekonečné točení se v kruháči (Jo, ukazuju na Tebe a Tvá rozhodnutí, pacholku jeden svatogermánskej!), aby jsme nakonec to epicky roztančili na dálnici. Na těch předposledních dílech Castlevanie vždy něco je - tasení hlavních trumfů, ať už fajn hláškování, brilantní akce a instinktivní pevné držení palců hlavnímu badass trojlístku. Alucard je neustále vyčpělý jak 5 dní starý pivo, takže je to hlavně na Syphě s Belmontem, i když mnohem silnější scénář by celkovému dojmu strašně pomohl. Ono..sluníčkový závěry mi nějak nevadí, ale není to pro Castlevanii značně mimo mísu? Dejme tomu, že předfinální minuty jsem akceptoval, ale s těma posledníma ať jdou do háje. Udělat z těch posledních 3-4 dílů OVU, nepřišli jsme o nic; pro dobro nás všech už radši další série ne, prosím. ()