Tvrdohlavá mladá žena pátrá po zakázaných znalostech a zkorumpovaný biskup rozpoutá katastrofu tím, že rozzuří legendu. (Netflix)

Lenka.Vilka

Moc fajn úvod. Teda dokud se to všechno nezvrtne. Ale jelikož je to příběh o následcích ne toho, co bylo předtím, skáče první díl v ději fakt zběsile. Což se vyrovnává velkou porcí krve a brutality. Ta to zachraňuje. ()

FawayitanaXX odpad!

Ach jo. Nevím jestli jsem měl chuť na tento seriál z dokoukaného fantastického The legend of Vox Machina nebo z celkového hypu na socialních sítích kolem tohoto seriálu, ale... první epizoda jako tohle? Asi je to prostě mnou, ale mě tento styl a směr děje vůbec nezaujal. Doslova v prvním díle nás ani neseznámili s hlavními postavami Castlevanie. Děj táhlý a jakoby ohraný, no... A animace, eh ne můj šálek čaje. Prostě do prvního dílu by do toho měli dát co nejvíc, aby mě to přimělo pokračovat, na což teď vůbec nemám chuť... No zkusim dál... ()

Arkanoid

Valašsko, 1455. Chodník a jeho okraje sprevádzané niekoľkými usporiadanými radami napichnutých kostier. Plno netopierov, až blúdilá blondínka jedného nabodne na nôž. Klepe na majestátny, krásny hrad a ten sa jej nčakane otvorí a rovnako tajomne aj zatvorí. Lisa z Lupu ponúkne pánovi domu, Vladovi Draculovi Tepes, že ho otvorí svetu, ak ju on naučí vede. On ju minimálne pár minút neuhryzne. Presúvame sa o 20 rokov neskôr. Lisa je upaľovaná cirkvou za to, že v jej izbe našli plno vedeckých nástrojov, ktoré mohli prísť od Satana. Animácia je správne atmosférická, Dracula síce mohol mať staršieho, charizmatikcejšieho dabéra, ale aj tak je to výborné a jeho dikcia pútavá. Na mesto sa zniesol krvavý dážď ako pomsta za brutálne upálenie ženy, z neba padali mŕtve zvieratá aj kusy mäsa a nočné tvory sa prišli sýtiť. Mŕtvola chlapca s vydesenými očami prezrádza, že tu sa nikto nebude s ničím párať. Charakter hlavného hrdinu je divácky ataktívny, je to mimoriadne schopný (vampír) pomstychtivý chlap, problém mám však s jeho motiváciou. Áno, netreba si nechať zabíjať ženy, ale chcieť kvôli tomu vyvraždiť celú krajinu, tak to je už trochu veľa v kombinácii s tým, že si vo svojom cmuútku a hneve myslí, že inú lásku si už nenájde. Poteší však odľahčená krčmová debata bez smiechu o bitke kvôli sexu s cudzou kozou. Áno, zvieraťom. Debata slúži ako Chekhovs gun na pár sekundové zoznámenie sa s chlapom, o ktorom nič nevieme, ale pravdepodobne to bude Van Helsing. ()