Belmont se Syphou spojí síly se starým přítelem Alucardem – a je to za pět minut dvanáct. Varney odhalí uprostřed bitvy svoji pravou podobu. (Netflix)

Lenka.Vilka

Tak jó, no. Tohle byl nejlepší díl! (Minule to bylo do té doby.) Akční pecka zakončená činem šíleným, ale...no uf. Hodnocení vizuální stránky jsem si chtěla nechat až do celkového hodnocení seriálu. Ale tady neodolám. Ano, závěrečný souboj byla pastva pro oči. Jak to bylo zpracované mi vykouzlilo úsměv na tváři. I přes to, kdy díl končí....(snad z toho lze pochopit, jak mě štve, že na další díl nemůžu kouknout hned) ()

Melios

Bezkonkurenčne najlepší diel celého seriálu. Kvôli tejto badass jazde, pri ktorej sa človek cíti, akoby znova hral hernú predlohu sa oplatilo predrať cez kopu nezáživných dialógov. ()

Arkanoid

„Are you dictating your fucking obituary to me, Belmont?“ Jedna z najväčších akcií seriálu začína. Belmont a Sypha skočia do transmission mirror a máme tu tímovku s Alucardom. Jeden mocný vs 12 nedostatočne vycvičených nebaví, bavia skôr 1 vs 1 vyrovnané súboje, napr. Alucard vs mocný upír s tomahavkom, ktorý sa vedel teleportovať. Jeho vizuálny efekt však bol pre oči skoro bolestivý. Takisto priveľa mágie a takýchto efektov ma sledovať nebavilo. Pravá tímovka trojice proti štyrom mocným súperom, kedy každý ovláda iný skill, bolo to pravé. Všetci boli zajatí, ale Belmont sa rozhodol pomôcť Syphe, lebo u seba východisko aj tak nevidel a takto sa všetci vyslobodili. Heroický soundtrack ich akcii len nahráva. Varney nie je tým, kým sa zdá byť a teraz jeho silácke reči konečne dávajú zmysel. Stvorenie hermafrodita je mrazivé hororové fantasy a neúnavný Belmont si to ide rozdať so samotným Grim Reaperom. Súboj je jeho najväčší a veľmi výnimočný. Využíva v ňom viac ako hranicu svojich fyzických možností (je preto prekvapivé, čo všetko vydržal a čo mu vyšlo), všetok svoj um aj zbrane (okrem biča). Napriek fantasy poňatiu súboja (tak ďaleko je nemožné sa dostať, ale asi gény Belmontov vydržia veľa), súboj vyznieva výborne, lebo sa prihovára fanúšikom všetkého gurážneho a heroického, čo veľmi môžem. Na konci ostáva hlavnému hrdinovi úsmev, divákovi zážitok, ktorý si nedovolil stopnúť a počas titulkov ticho na dotvorenie celej tejto udalosti. ()

Dave.Furiosa

Ultimátní Masterpiece. Myslel jsem, že nic nepřekoná finále minulé řady, ale tenhle díl posouvá úroveň ještě o několik levelů výš. Má to jedinou chybu, že to trvá jenom půl hodiny. 100% bez debat. ()