Mimořádné zprávy

• Česko Breaking News (festivalový názov) (viac)

Po tragické smrti svého kameramana, kterou nepřímo způsobil, musí televizní reportér Alex Mazilu natočit jeho vzpomínkový portrét. Během tří předvánočních dnů začne v městečku na pobřeží Černého moře postupně skládat dohromady střípky ze života muže, kterého sotva znal. Průvodkyní je mu kolegova problémová patnáctiletá dcera. Ve snaze vykoupit mrtvého otce v jejích očích začne Alex pomalu zaujímat jeho místo. Na této psychologické cestě k vykoupení se slavný pětatřicetiletý reportér stává nedobrovolným svědkem dívčina vypořádání se s odchodem rodiče a zároveň dochází k přesvědčení, že na zachycení jednoho života je krátká reportáž málo. (HBO Europe)

Willynka

Obrazy a stripky sugestivni drama (vsichni okolo me stridave popotahovali a odfulovali nudou), ktera je jako melcina. Hezky se na tom placa, bez starosti na ni pustite deti, ale mystika a skutecna hloubka chybi. Coz je mi dost lito, protoze herci hraji na vybornou. Posledni zaber pak jedno velke wtf. ()

Malarkey

Tady Rumuni hodně šlápli vedle. Vysloveně nezáživný drama, kterému nevěříte jak obsazení, tak emoce. Jediný pozitivní na celém filmu je plakát, který vypadá až moc Hollywoodsky. ()

POMO

Extrémne fádna a nezaujímavá dráma. Základná premisa, na ktorej sa dal vystavať zaujímavý príbeh, zostane jedinou ambíciou tvorcov. Bez emócií, psychológie, čohokoľvek. ()

BOURQUE

Snaha natočiť malý portrét o kameramanovi, ktorý počas nakrúcania vo fabrike stratil svoj život. To dostane za úlohu reportér, s ktorým spolupracoval. Aby to mohol spraviť, tak potrebuje nadviazať kontakt s príbuznými, hlavne s dcérou zosnulého, ktorá nemá ľahkú povahu. Takže téma/príbeh a dráma bola daná, ale pani režisérska nedokázala z toho natočiť emotívnejší a herecky presvedčivejší film. Škoda, pretože v tom bol potenciál. P.S.: Mám pocit, že o mladej herečke Voica Oltean ešte budeme počuť. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()