Dvě odcizené sestry jsou nuceny vyloupit banku, aby zachránily svého bratra, který vypálil sklad vlastněný nechvalně proslulým gangstrem. Není to ovšem jen tak obyčejná banka. Snímek Trezor je mysteriózní thriller o loupeži, který je plný akce, napětí, zděšení a neuvěřitelné hrůzy. (HBO Europe)

dubinak

The Vault jsem musela sledovat na třikát, protože jsem u něj pokaždé usnula. A to je přesně popis, jaký bych tomuto snímku dala: uspávací. Moc nechápu, proč se zrovna tohohle chytil James Franco, protože je to opravdu velmi nezajímavý kousek o loupačce a následném strašení ve sklepě, které není strašidelné. Holky v hlavních rolích jsou záhadářky a pointa už snad taky nemusela ani být. Slabota. ()

oveckaoa

2 ženské s 3 chlápkama vykradnou banku. Chtějí 50 milionů, ale je tam daleko méně tak se porafají jedna chce odejít, že to stačí a druhá chce ještě více (zajímavé, že jich nenapadlo obrat toho bohatého týpka co dělal šéfa, když sama jedna z nich pak řekne, že je těžce prachatý) a pak jim někdo poradí, že je dole trezor kde jsou další prachy. Tak tam jdou otevřou ho a začnou umírat. V roce 1982 totiž tu samou banku vykradl jakýsi chlápek a jelikož se mu to zvrtlo pozabíjel všechny rukojmí a utekl (asi). Průměrný thriller s mysteriozními prvky, který ke konci nedává vůbec smysl přišlo mě, že si režisér ukrojil velké sousto. Nejlepší a nejzábavnější postavou je tam jakýsi plešatý tlusťoch, který má hlídat rukojmí a nejenže neví kolik jich tam má (zhruba 5-6) , ale pak ,když mu tam začnou přibývat tak to ani nepozná. ()

SOLOM.

Začátek byl ještě v pohodě. Máme tu akční přepadení, tvrďácké lupiče i jakžtakž zajímavou atmosféru, která se následně promění ve spoustu otazníků. Prvotní zklamání z malé finanční hotovosti totiž trojici sourozenců (kteří mezi sebou mají viditelně velmi vyhrocené vztahy) a jejich kumpánům má vynahradit starý trezor ve sklepení, do kterého už raději řadu let nikdo nevstoupil, přestože má ukrývat tučnou hotovost. Tedy alespoň to tvrdí jeden z pracovníků banky. Před lety tam však došlo k hotovému masakru rukojmích – jenž měl na svědomí lupič v masce. Všichni zemřeli, jeho tělo se nikdy nenašlo a ani ho nikdy policie nedopadla. V tu chvíli přichází na řadu duchařská část příběhu, ale i zde se jeho tvůrci drželi dost zpátky. Zlo se probudí, dojde k několika podivným úmrtím v řadách lupičů, ke slovu se dostanou i halucinace, ale pořádná atmosféra či napětí je nám dávkováno jen v opravdu malé míře. Což někoho může začít dost nudit. Jenže ono se to moc nezlepšilo ani ke konci filmu a to už byl vážně problém. Herci nebyli vyloženě tragičtí, předvedli v rámci svých možností přijatelné výkony, ale vyložený tahoun filmu se tu nenašel. James Franco, na kterého jsem vsázel nejvíc, zrovna moc prostoru nedostával a Francesca Eastwood kvalit svého otce Clinta či alespoň sestry Alison taky nedosahuje ani z poloviny. Pěkné děvče celkem je, ale to je tak všechno. Zbytek osazenstva rovněž moc příležitostí se více projevit nedostalo, takže i po této stránce spíše zklamání. 40% ()

BOURQUE

Film s B-ovým scenárom, ktorý sa v druhej polovici mierne prepne do „hororového“ žánru. Ale nič to nefunguje tak, ako by malo a ten záver je klišé. To však musím uznať, že hra dcéry C. Eastwooda (Francesca). To, že je aj „hot“, je len bod navyše. Dúfajme, že v budúcnosti sa objaví aj vo filmoch, kde môže lepšie predviesť svoje umenie. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

Cinematrix odpad!

Nemusím vám snad ani říkat, že James Franco v tomto kousku hlavní roli nemá, ale nepopírám, že nepodává ten nejlepší herecký výkon. Osobně si myslím, že tento talentovaný herec se rozhodl pohřbít svou kariéru (podobně jako Nicolas Cage) v kvantitě natočených filmů. Ale já bych to dělal stejně. Proč se vydat na pokraj sebezhroucení pro nějaký oscarový film, když stejný výdělek mi přinese pohodlné účinkování v nenáročných béčkách? Prostě přijdu včas na natáčení, něco zamumlám, protože mám vybudované jméno, fotogenickou tvář a honorář je doma. Základ je nenasrat reřiséra. Ale nejsem Mickey Rourke ani Mel Gibson, takže nikoho neseru a mám víc peněz, než by se vám zdálo v nejbujnějších snech. Mám navíc normální vejšku, takže na rozdíl od Toma Cruise můžou do komparsu vybírat i normálně rostlý lidi. Prostě pohoda. Film jako takový sice opravdu za moc nestojí, ale kéž bych dokázal i já v něčem tak špatném účinkovat... ()