Beppu Yugo je celosvětově jedním z nejproslulejších a nejúspěšnějších vyjednávačů. Již vyřešil případy různého měřítka, někdy i bez vědomí veřejnosti. Jeho schopnosti jsou vysokého kalibru a ne každý by si jeho služby mohl dovolit. Ale i mistr tesař se někdy utne a i nejlepší z vyjednávačů zažije těžké chvíle neúspěchu. Po delší době nečinnosti se Yugo vrací do pozice vyjednávače. Je mu předložen složitý případ, kdy musí přesvědčit pákistánské držitele rukojmí o jeho propuštění. Dostává se do extrémních situací plných napětí, odvahy, strachu a bolesti, ale i naděje a víry v lepší zítřky. Podaří se mu zachránit rukojmí, nebo snad přecenil své schopnosti?
Tento 13dílný seriál se skládá dohromady ze dvou případů. První se odehrává hlavně v Pákistánu. Druhý řeší emigraci mladé dívky z Ruska. (AngelLucy)

AngelLucy

Velmi napínavý a promyšlený seriál. Hlavní hrdina byl podle mě příjemně sympatický a v mnoha situacích i dost obdivuhodný. Postavy byly uvěřitelné, nepřišly mi uměle vytvořené a vynucené, vyvíjeli se a někdy i přirostly k srdci. Příběh připomínal realitu a často nebyl tak předvídatelný. Animace horší kvality, ale odpovídala roku 2004, takže nepřekvapila, ale ani nevadila. Bohatě si seriál vystačil s minimem záběrů, kterými dokázal říci hodně. Člověk se po tomto seriálu může přiučit pár věcem z techniky a vědy, na které v průběhu bylo poukázáno. Za mě pěkných 5*. ()