Mission Pays Basque

Sybille Garnier (Élodie Fontan), ambiciózna mladá parížska manažérka, je presvedčená, že urobila obchod storočia kúpou železiarstva Ferrana Beitialarrangoïta (Daniel Prévost) v Baskicku za babku. Dozvie sa však, že starý pán je v opatrovníctve. Musí preto vyjednávať s Ramuntxom (Florent Peyre), jeho synovcom, aby získala obchod, z ktorého sa má stať supermarket. Ramuntxo, spevák vo voľnom čase a hrdý bask skrz naskrz, jéj bude sťažovať život výhradami k predaju. Sybille v sprievode svojho stážistu a budúceho švagra Gaëtana Moralèsa navštívi Baskov, ktorí sú pripravení urobiť čokoľvek, aby si udržali svoj obchod. Musí uspieť, inak príde o prácu. Potom sa začne hra na mačku a myš medzi obyvateľmi mesta a mladou manažérkou ktorá si rýchlo uvedomí, že Baskovia nemajú v úmysle nechať sa oklamať Parížankou, nech je akokoľvek pekná. (Raccoon.city)

Raccoon.city

Ľahká letná úsmevná komédia z Élodie Fontan v hlavnej úlohe. Asi prvá hlavná úloha Élodie Fontan, ktorej sa zhostila s prehľadom a šarmom jej vlastným. Celý film stojí aj padá na jej hereckom výkone, ktorým nepochybne dokazuje, že má jednoducho herecký talent. Neváha otvoriť dosť závažnú a spolitizovanú tému Baskicka a prináša do nej humor a šarm. Vychutnal som si príbeh krásnej ambicióznej parížskej manažérky, ktorá je alergická takmer na všetko od levandule cez ovčiu vlnu, včelie pichnutie až po čerešne. Ženy, ktorá vyhrá súťaž v akomsi Baskickom jódlovaní, (ktoré Élodie Fontan skutočne ovláda nakoľko to predviedla už vo viacerých reláciách, ako hosť), kde bola prvá cena motorová píla 🙂. Élodie ani tentokrát nezaváhala a dokázala si urobiť humor aj zo svojej intimity (Scéna s Medveďom bola exelentná). Načo predviedla, aj dve vkusné pikantné scény, kde sme mohli vidieť, ako dopadli jej obľúbené nohavičky 😊. Élodie Fontan nám aj tu ukázala, že so samopalom to veľmi nevie, ale z bazukov sa nebojí ani teroristov z Baskicka. Všetko je to na akomsi jemnom romantickom tone, kde nakoniec vyhráva láska pred peniazmi. ()