Veľký zlý lišiak a iné príhody

• Česko Velký zlý lišák (viac)

Vidiek nie je vždy taký pokojný ako sa zdá a zvieratká z tejto farmy sú nevyspytateľné: lišiak, ktorý je mamou pre trojicu kuriatok; zajac, ktorý sa hrá na bociana či kačka, ktorá chce byť Santa Clausom. Keď si myslíte, že život na vidieku je prechádzka ružovou záhradou, zamyslite sa znova! (ASFK)

honajz2

Přiznávám, že z Velkého zlého lišáka jsem viděl jenom Velkého zlého lišáka (jako tu jednu povídku, chápete), jelikož jsem si myslel, že jsem si stáhl ten film celý, a ono ne. I tak ale budu hodnotit, když tak si zbytek povídek ještě zkusím sehnat. Tahle se mi totiž líbila moc. Na nějakých 28 minut naprosto vystačující, jak příběhem, tak i humorem, který je tady celkem povedený a ani není infantilní (dokonce se úplně, ale fakt úplně vyhýbá fekálnímu humoru, před tím teda klobouk dolů a pro mě to je jedno velké plus), snad bych si i dovolil říct, že má na to bavit všechny věkové generace. Překvapivě se vydařil i český dabing a je mi sympatická i ta 2D animace (obecně ji mám radši, než tu moderní 3D). Mě se teda tenhle filmeček líbil, málo co bych mu vyčítal a nemám problém mu dát 5*. To se ale může změnit, až uvidím i ty ostatní povídky. Zatím ale nechávám plný počet. 5* ()

blondboss

Jaaaj, toto bola fakt pecka. Ozaj skvelá animovaná rozprávka, ktorá má zaujímavé animácie, pobaví nielen dieťa, ale aj dospeláka a tie postavičky sú proste úžasné. Tentoraz Frantíci trafili do čierneho a ja som sa náramne bavil. Škoda, že som sa dostal len k tomu prvému dielu a ostatné dva som akosi nikde nenašiel, ale tak snáď ich ešte niekde zoženiem. Každopádne ale tento animovaný počin je aj napriek jednoduchosti deja ozaj super a odporúčam. 80 % ()

Rozjimatel

2,5 Narodené dieťa: 2,5, Veľký zlý lišiak: 3, Dokonalé Vianoce: 2. Animácia je až príliš jednoduchá (hlavne postavičky, okolie vyzerá celkom fajn), čo by nemuselo byť až tak na škodu, keďže to vyzerá celkom štýlovo. Ale rovnako jednoduchý je aj príbeh, čo už dosť vadí. Najhoršie je na tom ale humor, ktorý je vyslovene infantilný, založený len na šaškovaní. Deťom sa to zrejme páči viac, dospelým to veľmi nemá čo ponúknuť. ()

Zagros

Francouzský animovaný film skládající se ze tří kratších povídek (Narozené dítě, Velký zlý lišák a Dokonalé Vánoce) mi perfektně sedl a společně jsme se u něj pobavili všichni. U animáků je zásadní právě animace a ta se mi líbila velmi. Žádná velká moderna, ale vtipná a poctivá kresba. Samotné příběhy pak byly nápadité a především druhá část, se stejným názvem jako celý film, byla skvělá. Výchovu kuřátek jako malých liščat a výcvik slepic v boji proti liškám si budu pamatovat ještě dlouho. Výborný námět, povedená animace a vtipné příběhy daly dohromady výtečný čtyřhvězdičkový animák, který rád všem doporučím. ()

mi-ib

Velmi pěkné a vtipné i pro dospělého diváka a věřím, že se to musí líbit i dětem. Paradoxně příhoda Velký zlý lišák mi přišla nejslabší, ale i tak velmi příjemná a místy opravdu vtipná. Ve zbylých dvouch příhodách hrají prim kačer a králík, které bych přirovnal k neřízeným střelám hromadného ničení. ()