Niekto to rád zahalené

• Česko Někdo to rád zahalené (viac)

Armand a Leila, študenti politológie, sú mladý pár. Majú v úmysle odísť do New Yorku a absolvovať tam v OSN stáž na konci štúdia. Keď sa však Leilin starší brat Mahmoud vráti z dlhodobého pobytu v Jemene, ktorý ho radikálne zmenil, postaví sa proti ľúbostnému vzťahu svojej sestry a rozhodne sa, že mladý pár za každú cenu rozdelí. Ak sa chce Armand dostať do Mahmoudovho bytu a znova uvidieť Leilu, nemá na výber: musí si obliecť nikáb, celotelový závoj! Na druhý deň zazvoní pri Leiliných dverách istá Šeherezáda so zahalenou tvárou, ktorá Mahmouda nenechá ľahostajným... (Film Europe)

slunicko2

Politicky mile nekorektní snímek 1)  navazuje, zdá se, na tradice francouzských komedií z minulosti. A docela se mu to daří._____ 2)  49letá scenáristka a režisérka Íránka Sou Abadiová si příliš servítky nebere. Netuším, jak byl film přijat v Íránu (pokud se tam promítal), ale mému vnímání světa tato ironická komedie docela vyhovuje. Nic světoborného to, pravda, není, zápletka je jasná od první minuty, pointa rovněž, chvilkami má film náběh ke křeči, ale celkově je příjemný a koukatelný. A to není dneska málo._____ 3)  K příjemnému pocitu přispěli i pěkní kluci: 27letý Félix Moati (Leilin milenec Armand), 26letý William Lebghil (Leilin bratr Mahmoud, který konvertoval k islámu) a 16letý Carl Malapa (Mahmoudův mladší bratr Sinna). Věk protagonistů uvádím k roku vzniku filmu, tj. 2016. ()

Malarkey

Francouzi se toho vážně nebojí. Ulítlá francouzská komedie, která si zakládá na prakticky groteskním nápadu a ten podporuje dialogy, které místy úplně korektní nejsou a záměrně se obouvají do muslimů. Sympatické ale je, že muslimové se obouvají do muslimů a tak může zkusit přijít nějaký sluníčkář a tvrdit, že tohle bylo za hranou. Já se totiž upřímně zasmál a to jsem popravdě vůbec nečekal. ()

Anderton

Francúzi sa opäť neserú a nandávajú to všetkým, čo prejdú okolo. Keď sa chce niekto zabiť, tak ho posielajú do Sýrie. Otázka ale nie je, či budeme obdivovať ich odvahu za nekorektnosť, ale či nás ďalší pokus o bláznivú komédiu bude skutočne baviť. No a ono to nejakú dobu skutočne dobre baví, len ku koncu situačný humor striedajú naháňačky po meste, máme tu zase nejaký deadline, ktorý prepokladáme od začiatku a na konci je v tom už taký zmätok, až som mal pocit, že sa improvizovalo. No a či nás zaujme posolstvo o tolerancii všetkých ku všetkým? No pokiaľ vás má o nutnosti tolerancie presviedčať priemerná francúzska komédia, tak to nie je s vami v poriadku. Ale ani s tvorcami, ktorý si takéto méty zrejme dávajú. Pretože rasisti a xenofóbovia zo všetkých táborov na tento film do kina nevyrazia. ()

Marze

Film selhava nekde na ceste mezi skvelym napadem a autorem scenare a reziserem Sou Abadim a upada do prumeru. Je to promarnena prilezitost. Proti Arabum si nikdo nedovoli hlubsi satiru, protoze vi, ze by taky mohl nekdo prijit s bombou. ()

angel74

Sou Abadi mě odrovnal svým smyslem pro humor. Utahovat si z muslimů a koránu chce notnou dávku odvahy a tu on evidentně má. Navíc se mu to v této svižné komedii daří s nebývalým nadhledem a lehkostí. (75%) ()

kolemjdouc

vážně parádní komedie.Zatímco celý svět šílí tady máte odlehčenou parodii na život jiné vrstvy náboženství.A co víc ani nemám pocit že si z toho tvůrci nějak utahují.Vůbec ne.Už jsem viděla podobné příběhy katolíků,protestantů,židů,evangelíků.Nic by nemělo být tabu.Až fanatické.Zkrátka to tak ve světě je.... ()

Saintcrux

Francúzska komédia, ktorá sa s veľkým nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha. Ťažko niečo filmu vytknúť, človek sa skutočné veľa krát zasmeje a film sa vyhýba zbytočným trápnym scénam...Takto nejak si predstavujem pravú francúzskú komédiu. ()

bearmeedek

Vydržel jsem celou půlhodinu. Nadšení a domácí teror mladého džihádisty mě v komedii otravovalo. Ale když se na scéně začali prezentovat rodiče hlavního hrdiny (toho hodného), žijící organizováním různých demonstrací a vyznávající komunismus a jiné prospěšné aktivity, to už bylo příliš a běžel jsem rychle zpět do skomírající ságy Vikingů. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: "Jednoduchá" komedie s milostným trojúhelníkem, která není vtipná, ale spíš zábavná. A jestli Alláh toto posmívání bezvěrných Francouzů viděl, tak jsou v řiti :D ()

papilon395

Tip od kamarádky, naštěstí to reprízují v televizi. Předesílám, že francouzské komedie mě nikdy nebraly, jejich humor je ztřeštěný a prvoplánový. Dala jsem si říct a nelituju, protože jsem se pobavila. Věděli jste, že SIM karta obsahuje vepřovou želatinu? ()

Tomas_PO

Nečakane dobrá komédia, na, či až za hanicou politickej korektnosti. No ideovo trafená do čierneho, so skvelou humornou líniou. Režisér musel mať teda riadne 'gule', no veľmi pobavil. ()

lepo

X-tý film na túto tématiku a x-tý krát francúzi oslnili. Bez škrupulí, bez ostychu. Ako sa hovorí "čo dokáže ulica" , v tomto prípade, " čo dokážu francúzi,", čo dokáže reálny pohľad ich očami na bežný život a la France. Jednoducho paráda,neserú sa s tým, ani s cigáňmi, ani s maročanmi ani s black lives mathers, ani s komunistami, šariou, fundamentalistami, feministkami, a ostatnou sebrankou rôzneho druhu, ale filmy,ktoré točia asi tak posledných 15 rokov na túto tématiku a tak uvoľnene a žoviálne s príchuťou humoru...sú neskutočné, všetky kinematografie, môžte závidieť 100* ()

Elisson

Nečakane vydarené. Naozaj by ma nenapadlo, že sa mi bude tak páčiť film, kde je toľko arabských a perzských postáv (hoci napríklad dvaja hlavní mužskí hrdinovia sú očividne stvárnení Francúzmi) a ktorý je zasadený do multikultúrneho Francúzska. Je to tak geniálne úchylné a úchylne trefné až som z toho nadšená. ()

Capri2016

Skvelá francúzska komédia, ktorá si dokáže elegantne robiť srandu aj vecí vážnych ako je napríklad život moslimov a ich zvyky. Hoci to nie je komédia, ktorá nie je úplne politicky korektná, ale je to komédia tak francúzsko prirodzená, že podľa mňa nemôže uraziť. Táto komédia mi pripomína starú éru nemého filmu a gagov z Chaplinom, lebo hlavnú úlohu v tomto filme nehrajú ani tak moslimovia, ale čierny závoj nikáb s otvormi len pre oči, ktorý si oblieka mladík Armand, aby sa potajme mohol stretávať zo svojou láskou Leilou. A zahalená "Šeherezáda" (zamaskovaný Armad), ktorá zaujme brata Leily Mahmouda do takej miery, že inak radikálny moslim Mahmoud sa bezhlavo zamiluje a preto zahalenú "Šeherezádu" prenasleduje aj vonku na ulici či už sám, alebo pomocou svojich kumpánov, ktorí tiež sú motáci a sami preto sú predmetom vtipných situácií. Nikáb ako prostriedok zahalenia pravdy je hlavnou pointou filmu, ktorá vytvára gagy, na ktorých sa budete nahlas smiať. Navrch ešte vytvára úsmev na perách aj matka Armanda, ktorá je aktivistkou, ktorá sa nebojí odhaliť za slobodu viac ako by sme očakávali.... ()