Reklama

Reklama

Niekto to rád zahalené

  • Česko Někdo to rád zahalené (viac)
Trailer 3

Obsahy(1)

Armand a Leila, študenti politológie, sú mladý pár. Majú v úmysle odísť do New Yorku a absolvovať tam v OSN stáž na konci štúdia. Keď sa však Leilin starší brat Mahmoud vráti z dlhodobého pobytu v Jemene, ktorý ho radikálne zmenil, postaví sa proti ľúbostnému vzťahu svojej sestry a rozhodne sa, že mladý pár za každú cenu rozdelí. Ak sa chce Armand dostať do Mahmoudovho bytu a znova uvidieť Leilu, nemá na výber: musí si obliecť nikáb, celotelový závoj! Na druhý deň zazvoní pri Leiliných dverách istá Šeherezáda so zahalenou tvárou, ktorá Mahmouda nenechá ľahostajným... (Film Europe)

(viac)

Videá (2)

Trailer 3

Recenzie (15)

kolemjdouc 

všetky recenzie užívateľa

vážně parádní komedie.Zatímco celý svět šílí tady máte odlehčenou parodii na život jiné vrstvy náboženství.A co víc ani nemám pocit že si z toho tvůrci nějak utahují.Vůbec ne.Už jsem viděla podobné příběhy katolíků,protestantů,židů,evangelíků.Nic by nemělo být tabu.Až fanatické.Zkrátka to tak ve světě je.... ()

Anderton 

všetky recenzie užívateľa

Francúzi sa opäť neserú a nandávajú to všetkým, čo prejdú okolo. Keď sa chce niekto zabiť, tak ho posielajú do Sýrie. Otázka ale nie je, či budeme obdivovať ich odvahu za nekorektnosť, ale či nás ďalší pokus o bláznivú komédiu bude skutočne baviť. No a ono to nejakú dobu skutočne dobre baví, len ku koncu situačný humor striedajú naháňačky po meste, máme tu zase nejaký deadline, ktorý prepokladáme od začiatku a na konci je v tom už taký zmätok, až som mal pocit, že sa improvizovalo. No a či nás zaujme posolstvo o tolerancii všetkých ku všetkým? No pokiaľ vás má o nutnosti tolerancie presviedčať priemerná francúzska komédia, tak to nie je s vami v poriadku. Ale ani s tvorcami, ktorý si takéto méty zrejme dávajú. Pretože rasisti a xenofóbovia zo všetkých táborov na tento film do kina nevyrazia. ()

Reklama

slunicko2 

všetky recenzie užívateľa

Politicky mile nekorektní snímek 1)  navazuje, zdá se, na tradice francouzských komedií z minulosti. A docela se mu to daří._____ 2)  49letá scenáristka a režisérka Íránka Sou Abadiová si příliš servítky nebere. Netuším, jak byl film přijat v Íránu (pokud se tam promítal), ale mému vnímání světa tato ironická komedie docela vyhovuje. Nic světoborného to, pravda, není, zápletka je jasná od první minuty, pointa rovněž, chvilkami má film náběh ke křeči, ale celkově je příjemný a koukatelný. A to není dneska málo._____ 3)  K příjemnému pocitu přispěli i pěkní kluci: 27letý Félix Moati (Leilin milenec Armand), 26letý William Lebghil (Leilin bratr Mahmoud, který konvertoval k islámu) a 16letý Carl Malapa (Mahmoudův mladší bratr Sinna). Věk protagonistů uvádím k roku vzniku filmu, tj. 2016. ()

Saintcrux 

všetky recenzie užívateľa

Francúzska komédia, ktorá sa s veľkým nadhľadom pozerá na život moslimskej komunity vo Francúzsku a radikalizáciu mladých mužov v mene Alaha. Ťažko niečo filmu vytknúť, človek sa skutočné veľa krát zasmeje a film sa vyhýba zbytočným trápnym scénam...Takto nejak si predstavujem pravú francúzskú komédiu. ()

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Francouzi se toho vážně nebojí. Ulítlá francouzská komedie, která si zakládá na prakticky groteskním nápadu a ten podporuje dialogy, které místy úplně korektní nejsou a záměrně se obouvají do muslimů. Sympatické ale je, že muslimové se obouvají do muslimů a tak může zkusit přijít nějaký sluníčkář a tvrdit, že tohle bylo za hranou. Já se totiž upřímně zasmál a to jsem popravdě vůbec nečekal. ()

Galéria (31)

Reklama

Reklama