Do Jamestownu ve Virginii dorazí v 17. století na palubě lodi ženy, které se mají provdat za frustrované muže tohoto města. Na ženy čeká divočina i fyzická námaha. Přitahuje je ale naděje na svobodu. (Viasat)

regentor

Intriky a žvanírna zasazené do počátku 17. století kdy Británie začíná kolonizovat severoamerický kontinent. Ve Virginii vzniká osada do které po několika letech připlouvají i ženy pro několik osadníků což je samo o sobě podstatou děje prvního a pro mě posledního dílu .Boj za rovnoprávnost pohlaví není mým šálkem čaje, jako rovněž pěstování kukuřice či tabáku. Divočina a střet s indiány nabízí dramatický i akční zpracování příběhu , který je zde však dokonale utajen na úkor manipulace postav mezi sebou navzájem.Howgh. ()

Arsenal83

Historická suchota o prvých bielych obyvateľoch Ameriky, no Indiánov tu je žalostne málo. Sem tam sa síce objavia v húfe pod rúškom noci, ale kvôli tme ich nie je veľmi vidieť, iba zmizne ohnivá voda. Inak sa tu o pôvodnom živote amerických osád veľa nedozvieme. Seriál je skôr orientovaný na konkrétne životné osudy, zradu a samozrejme lásku. Avšak pozor, všetky ženy tu milujú každého iného chlapa, len nie svojho manžela. Aj tak je tu väčšina alkoholikov alebo sadistov. Scenár je tak nastavený skôr ako historická fikcia, než by bol založený na dobových reáliách. Herci nie sú zlí, no príbeh a lá román Jane Austen ich núti byť čiernobielymi. Nie pokožkou, ale povahou. ()