Resident Evil: Vitajte v Raccoon City

• Portugalsko Resident Evil: Raccoon City (viac)

V Resident Evil: Vitajte v Racoon City, kedysi prosperujúcom domove farmaceutického gigantu Umbrella Corporation, je Raccoon City teraz vymierajúcim mestom na stredozápade. Exodus spoločnosti spravil z mesta pustatinu... s veľkým zlom pod hladinou. Keď sa toto zlo rozpúta, skupina preživších musí spolupracovať, aby odhalila pravdu a prekonala noc. (Itafilm)

Claw

Film se také mohl jmenovat "Vykrádačka všech úspěšných scén z akčních filmů posledních 20 let". S Ještě více zmalovanou Millou Jovovich, určeno zřejmě pro pubertální školáky pro jejich tajné masturbační sny... No prostě... kravina, ale špičková hudba, to se mi líbilo. S videoherní předlohou to nemá vůbec nic společného. Nechápu, že tvůrci z této sračkoidní série stále rejžují prachy a jsou schopni (a ochotni) natáčet díly další... Prosím už dost!!! Už jenom kvůli těm milionům hráčům. /30%/ ()

topr harley

No co říct. V poslední době je v módě si stěžovat na to, že tvůrci se dostatečně nedrží knižní nebo herní předlohy. Jenže to tady neplatí. Z filmu jde celkem solidně vidět, že si tvůrci svoje domácí úkoly udělali. A stejně nejsem spokojený. Prostě to není to, co bych si představoval. Z filmu jde vidět, že peněz moc nebylo, jak na speciální efekty tak na casting no. Prostě nízkorozpočtové béčko, které obsazení nabralo ze seriálových herců. ()

mzss1

[50%] Viděno v kině. Takže dvě věci nejdřív osvětlím. 1) Nebudu tento nový Resident evil srovnávat s díly s M. Jovovich. Ty mi prostě sedly, nebylo to vyloženě jen o zombících, ale byl to takový přeakčnělý úlet, který mě prostě baví dodnes. 2) Nebudu zde řešit, chválit či kritizovat zda je tento nový film téhle ságy více inspirován PC hrami. Hry jsem hrál, ale to sem nebudu motat. Tento snímek beru prostě nezaujatě jako film. A jak se mi to líbilo? No, nic moc to tedy nebylo. Po skončení jsem asi hodinku uvažoval, zda-li mám vůbec slabší 3* udělit. Nakonec jsem tak učinil, až tak mě snímek ničím víc nepohoršil, ale do kina bych na to nikoho nezval. Úvod je nezajímavý, stejně asi tak celá cca 1/3. Rozbíhá se to nudně, sem tam se něco stane a i ty POSTAVY si mě krom té, co měla roli Claire nezískaly. Je tu ale zpočátku dobrý nápad s nemrtvými. Jejich postupná proměna trvá déle – nakažený ještě jen tak tak sebe ještě vnímá. To mi přišlo jako dobrý nápad, ale to je asi tak vše. Celkové akční scénky s mrtváky mě moc nebrali. I se tu najdou asi 3 vyloženě trapné scény. No, nechci to moc kritizovat. Námět je slušný, ve finále se tu najde pár obstojných momentů. Ale po hororové stránce je to nulové. A ani moc zábavné. I když tempo není nejhorší. Hudba není moc výrazná. Takže určitě z toho mohl být větší brak, ale i tak doufám, že pokračování nevznikne. Průměr s odřenými uši a nejslabší 3* jen proto, že mám tématiku zombie filmů rád. ()

MM_Ramone

Mestečko Raccoon City, sídlo nadnárodnej farmaceutickej firmy Umbrella Corporation, poznám veľmi dobre. Prvý krát som sa zakrádal jeho ulicami pred mnohými rokmi, keď som bol náruživým hráčom survival horrorovej hry Resident Evil na Play Station. Neskôr som sa stal aj fanúšikom rovnomennej filmovej série, kde hlavnú úlohu stvárnila herečka Milla Jovovich. Tešil som sa na každý nový diel. Potom som si dal nejaký čas s Resident Evil prestávku. Až ma znova do Raccoon City zaviedol anglický režisér Johannes Roberts, ktorý v roku 2021 natočil v americko-nemeckej koprodukcii snímok "Resident Evil: Welcome to Raccoon City". S radosťou som toto jeho pozvanie prijal. A neoľutoval som to. Bola to svižná, akčná, temná, zombie noc. Celé to má taký akýsi komorný béčkový feeling, ktorý mi však v tomto prípade plne vyhovoval. Ja som si tento návrat do Raccoon City celkom fajn užil. *** ()

Fr

„RACCOON CITY – UZAVŘENO, ZABEZPEČENO!…“   Nákaza ve městě, kterýmu zbejvá do úplnýho zničení několik posledních hodin. Díky tomu, že za to může firma Umbrella Corporation, zde máme další díl Resident Evil - jinak by to byl horor jako každej druhej. Slušně natočenej, podotýkám. A protože problém můžou vyřešit jen zbraně a hodně munice, je to v podstatě hororová akčňárna. Navíc se zbytečně nevykecávaj, takže slušný akčně hororový béčko. V ničem nečekejte nějaký novum, ale utíká to a nudí jen tím, jak je to všechno vohraný. Snad proto to nevoživý ani doktor s šesti očima…P.S.: Obsazeni Toma Hoppera beru jako fajn ftípek!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že žrát zbytky po mrtvým parchantovi se nevyplácí. 2.) Vím kdo je Ada Wong.  ///  Thx za titule „saurix“.                PŘÍBĚH  **  HUMOR  ne  AKCE  ***  NAPĚTÍ  * ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedná scéna. (Varan)
  • Na začátku filmu se Jill (Hannah John-Kamen) ptá, zda je horší smrt nechat se spolknout obřím hadem, či sežrat velkým bílým žralokem. Jde o odkaz na první hru, ve které se objevují jak obří had, tak žraloci. (NiWi)
  • Premiéra Resident Evil: Racoon City stejně jako vydání herního dílu „Resident Evil: Village“ (2021) koliduje s 25. výročím herní série Resident Evil, jejíž původní první díl vyšel v roce 1996 na Playstation 1 a PC. (S.U.E.S.)

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

Kdo si zahraje v seriálovém Resident Evil?

13.06.2021

Netflix odhalil kompletní obsazení hlavních postav nadcházejícího hraného seriálu ze světa Resident Evil. Slavná herní franšíza se tak brzy dočká nejen dvou seriálů na Netflixu (z nichž jeden bude… (viac)

Nový Resident Evil byl dotočen

Nový Resident Evil byl dotočen

29.12.2020

Přestože natáčení začalo teprve v listopadu, nový filmový Resident Evil má za sebou již poslední klapku. Snímek tak nyní čeká rychlá postprodukce a příští září dorazí do kin. Děj se tentokrát bude… (viac)

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (viac)