warrenur

Tentokrat drama viac-menej v sudnej budove. Nech uz su obhajkynine argumenty akokolvek neprijemne, drzala sa faktov. Plus ta nazorna ukazka s figurinou.... Nesporna chyba s hate crime u zalobkyne. To bolo inak prve, co mi vadilo, ze z toho automaticky robila rasovo motivovanu vrazdu. Co by clovek uz vzhladom na jej farbu pleti vnimal ako predpojatost. Ale ked chcete ovplyvnovat porotu, potrebujete kartu, ktoru vydrazdite emocie, ze ano. Je to ich system no. Toto je vec, ktora ma pri sudnych pripadoch, nie len v americkom sudnictve, hneva. Ze totiz, kvoli pravnickym kluckam sa odbieha od podstaty a merita veci. Ten slovesnky sudny system, a nedavne rozhodnutie sudu o Kocnerovi a Zuzovej u nas, je toho jasnym dokazom, predpoklada velmi silne a neprerusitelne dokazne bremena na prokuratora. Zial, vdaka tomu a hlavne prehnitosti nasich sudov, toto v mnohych pripadoch bolo v prospech kriminalnikov. To len taky drobny "insight" z nasej malej krajinky a preco sme v dovere obyvatelstva v sudnictvo na chvoste Europy. Kazdopadne zaujimavy diel. Vyzera to, ze dockame neblaheho, ale na zaklade videneho, ocakavaneho, a teda logickeho zaveru. Mozno snad nejakej "karmy zadarmo". ()