Módní fotograf Benek právě zakouší silnou osobní i profesní krizi, kterou se rozhodne řešit sebevraždou. Ještě než ji ale stihne uskutečnit, potká excentrickou dívku, která jeho smrtící obsesi chápe a sdílí. Z nezávazného románku se Benek probudí do trpké reality, když zjistí, že Lena má rakovinu a nehodlá ji léčit. Situaci ještě zkomplikuje nenadálé těhotenství, které se oba rodiče rozhodnou navzdory prognózám lékařů udržet. Ačkoli příběh čerpá z autorova vlastního traumatu, není autobiografií, ale spíš univerzálně platnou zprávou o tom, že jediná věc, která pomáhá člověku žít, je láska. (MFF Karlovy Vary)

Z nakrúcania  - Eryk Lubos, Bartosz Prokopowicz, Tomasz Schuchardt, Jeremi Prokopowicz, Agnieszka Żulewska

lucascus

Pokud se maji Polaci ubirat urcitym filmovym smerem, tak je to prave tenhle a jediny. Souzneni dokonalych hercu, lahodici hudby i kamery, vytvari ojedinely filmy (ovsem s proflaklou tematikou). Prekvapil me u Polaku sarkasticky humor, tim vic, kdyz si bral na paskal katolickou cirkev, potrat, smrt samotnou. Tim se jenom potvrzuje, ze zakazane ovoce chutna nejlepe. ()

Ralna

Napřed si vás film omotá okolo prstu netradičním zpracováním a skvělými scénami, kdy jsou hlavní protagonisté ve svém vlastním světě. No a pak se přistihnete, jak mačkáte posmrkaný kapesníček. Poláci umí a tímhle filmem si u mě zase šplhli. Benek a Lena vám za tu chvíli přirostou k srdci. Chemie mezi herci 100%. ()

sochoking

Film o umieraní, ale podaný takou formou a spôsobom, že Vás nemá šancu rozlútostiť a už vôbec nie citovo zdierať. A to sa mi práve na ňom páčilo. Navyše skombinovaný vymakanou artovou animáciou a songami, ktoré v ňom odspievali živí speváci... Tak to nemalo chybu u mňa! Chemia je taká pravá ľudská filmová záležitosť. ()

Arsenal83

Film, ktorý nijako nevybočuje z rámca podobných amerických výtvorov. Len ten tlak na city je menší, ale koniec je podľa očakávania smutný. Prínos teda nie je veľký, ale najzaujímavejšia scénka pre mňa bola, keď za smrteľne chorou príde zástupca banky či poisťovne či nejakej inej zlodejskej inštitúcie a pýta sa jej, že ako hodlá riešiť svoj dlh. To by sa jeden zeblil. ()

Vakosik

Pro mě možná největší překvapení letošních Varů, na debut těžké téma, které je podané velmi vyzrálým a upřímným způsobem. Snad jen zpěvačku (údajnou hvězdu polské scény), která byla někdy (bez nějakého významu) přímo v záběrech, bych asi oželel. Na festivalu se vyplatilo zůstat na diskuzi s tvůrci. [50. MFFKV] ()

• Film debutujícího polského režiséra je věnován jeho manželce, která v roce 2012 zemřela na rakovinu. (Zdroj: MFF Karlovy Vary)