Dvě nejlepší kamarádky s čerstvě zlomeným srdcem pomáhají ostatním ženám přistihnout jejich záletné muže in flagranti. To je ale byznys! (Netflix)

Enšpígl

Kdyby to točili amíci, vyšla by z toho protichlapská sračka, ale Poláci to dali na pohodu a odlehčenou zábavu. Pointa je v tom, že dvě holky se sekly v chapech a začnou dělat kompro na chlapy, protože co chlap to nevěra, jenže celý to nabírá trošku jinou cestu. Není to ani romantika, ani komedie, ale taková fajn jednohubka a i když zpočátku se může zdát, že hlavně pro holky ve finále to bavilo i mě. ()

oveckaoa

Ten film je úplně debilní jako chápu, že si někdo řekne , že romantické komedie takové jsou, ale tady je to už za hranou. Jedna ženská se má vdávat za svého přítele načapá ho, ale s jinou tak je nasraná a jde za kámoškou ta má taky problémy s chlapy tak se domluví a založí si firmu na svádění chlapů , aby dokázaly jejich ženám , že jsou nevěrní. A tady je kámen úrazu mají vlastní vizitky , telefonní čísla  a předpokládám, že i webovky to mě chtějí jako tvrdit , že nikdo nedokáže zjistit kdo jsou a jak vypadají? Dále pak to svádění probíhá tak, že se jedna namaluje ,obleče a dá   si s nimi pusu a druhá to vyfotí  opravdu stačí někomu tak málo a proč by za to někdo platil , když stačí třeba říct kámošce a ta by to pro Vás udělala? Jdeme dál najme si jich ženská co má jiného chlapa  , aby se s ním rozvedla a něco získala a ta co to dělá se do něho zamiluje mezitím se ta druhá zamiluje do jiného chlapa.  Nevyšel zde ani kásting ta co to fotí je pěknější než ta co svádí i ta manželka co s chce rozvádět je pěknější než obě dvě dohromady. Chválím hudbu ta je povedená jinak je to protichlapská agitka a pokud to tam někdo nevidí tak je asi slepý. 40 procent uvidím co druhý díl co vyjde tento rok. ()

Marze

Co se stane kdyz vnorite prsty do hlubin Netflixu. Dve podivne zeny zijici bez rodiny, bez pratel a prakticky bez prace. Ale realismus problem neni, spis vykreslovani skodlivych stereotypu, ze nastvani zoufalych divek na muze je bezna vec a ne patologie. Ale cast pribehu mel potencial. ()

Aljak

Námet pôsobí síce americky, kde by ma to asi až tak nebavilo. Ale v poľskom prevedení to bolo celkom pozerateľné, hoci zároveň predvídateľne. Mnohé scénky pôsobia celkom úsmevne, aj keď mnohé tie prichytenia boli tak trochu absurdné. To že sa na niekoho vrhne nejaká žena a rýchlo sa to štylizovane odfotí, tak to ešte neznamená, že je to nevera. Ale OK, nevadí, film bol o inom a mňa osobne celkom bavil. Aj keď nechápem tú "skupinovú terapiu" prichytených chlapov, ktorí zostali úplne mimo deju. Očakával som, že príde aspoň nejaká pomsta z ich strany... Nevadí, 3* sú tak akurát. ()

charles3

Už dlouho jsem neviděl žádnou polskou romantickou či milostnou komedii (naposled snad v 80. letech Ach, Karle). Tahle se docela vydařila. Sice podle stejné šablony jako 90 % českých, francouzských nebo amerických komedií podobného typu, ale proti těm českým (kterých je v poslední době i 5-10 do roka) o třídu výš. Vzdáleně připomíná např. (K)lamače srdcí nebo Bridget Jonesovou. ()