Quantico

USA, (2015–2018), 40 h 30 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Joshua Safran

Priyanka Chopra Jonas, Aunjanue Ellis-Taylor, Jake McLaughlin, Yasmine Al Massri, Johanna Braddy, Tate Ellington, Graham Rogers, Dougray Scott, TJ Hassan (viac)

Quantico ve Virginii je základna pro výcvik nejnadanějších nováčků FBI. Sledujeme skupinu mladých lidí, kteří se snaží v tomto táboře uspět. Společně s nimi se vypravíme do jejich minulosti, kde se dozvíme různé důvody jejich motivace k práci u FBI. Podíváme se i do jejich budoucnosti, kde se jeden z této skupiny stane teroristou, spoluzodpovědným za největší teroristický útok v USA od útoku na Světové obchodní centrum 11. 9. 2001. (geklon)

KevSpa

Ze seriálu se velice rychle stalo mé guilty pleasure, zkrátka oddechovka, která si na nic nehraje a dokáže i přes všechny nedostatky spolehlivě zabavit nejen solidním množstvím zvratů. Navíc si to ve finále tvůrci krásně rozehráli pro druhou sérii, aniž by nutně museli vařit z vody. 1. série - 80% ()

verbal odpad!

Parafrázuji: „Hodně hnusný rozjezd novinky, od které očekávám nepříjemnou a iritující pičovinu. V tomto směru mě snad Quantico nezklame. Mínus 150%.“ Konec parafrázování. Tímto bych mohl v pohodě skončit, a být za kůl frajera, jenže mně se nechce! *** Vždycky, když si nevím rady s hodnocením nějakého seriálu, počkám si, co na to největší hvězda HOMObáze - Kateřina Papstová, na jejíž profesionální soudy tu všichni pokaždé tak netrpělivě čekáme a která vždy přispěchá s nesmírně fundovaným hodnocením málem dříve, než odlezou z obrazovky závěrečné titulky pilotního dílu, aby prokázala, jak je hustě „V“, a zvlhčila si svou zahnívající zahrádku pár bodíky od slaboduchých čtenářů. Samozřejmě nejsem natolik úzkoprsý, abych to vždycky ještě pro jistotu nezkonzultoval s Ježíšem. Ten však bývá v názorech na Kevinu vesměs konzistentní, což beru jako zjevné požehnání. Ani zde naše krasavice nezaváhala, a tak se jako její věrný následovník mohu konečně vyjádřit i já. Děti a pokrytecký HOMOcenzor zbystří, neboť v tomto případě rozhodně nemíním šetřit těmi nejlaskavějšími superlativy. Mělo se to jmenovat Kvantyko 90210 a pod rouškou „dramatu“ se tu ukrývá odporný, zdegenerovaný, účelový, povrchní, sterilní a přiblblý kýbl kýčovitého hnisu pro Emtyvíčkem a Tytrubkou vypláchlé nezletilé retardy, jaký tu nebyl snad od dob Dósnovy sněti. Působilo to na mě úplně stejně, jako by mi někdo za zvuků libovolné plísně Hany Montány nablil do xichtu zpola natrávenou směs popkornu, maršmelousů, Haribo medvídků a zkyslé Fanty. Ke vší té hrůze je to osazené snad těmi nejhnusnějšími a nejnesympatičtějšími metrotranzistory a botoxovými bárbinkami, jaké v Losích Andělicích našli, jejichž koženě živočišné herectví alá Tak jde čas svědčí o tom, že dosud před kamerou akorát tak svorně kouřili čuráky v nějakém žužu videjku od Hustlera. Totálním vředem na prdeli celého pornoansámblu je pak plastickými rtíky zpizděná, vrcholně toporná, nebetyčně slizká a ultimativně blbá briketa, bombajská gogotanečnice a Miss Pandžáb 2014 jménem Čopra Farzekašová, jež je stejně úžasná herečka jako já mozkový chirurg, a která ve mně od počátku vzbuzovala jednu jedinou intenzivní emoci, a sice kompulsivní nutkání přetáhnout ji přes držku lešeňovou trubkou. Scénář celého toho svinstva dokonale osciluje mezi ultimativní debilitou a těžkou mentální retardací a tutově ho musel růžovými zvýrazňovači na srdíčkované papírky na hajzlu splácat nějaký kompletně depilovaný pupuš, jehož pečlivě vyfoukaný účes připomíná rozsednutý narozeninový dort. Takže, ač to normálně nedělám, po čtvrtém dílu jsem se rozhodl, že když si budu chtít vyvolat zvracení, strčím si raději prsty do krku, a za tímhle nekompromisně zabouchnu poklop žumpy, protože takovou zkurvenou zrůdnost, která z F.B.I. dělá dokonalou Falangu Buzerantských Imbecilů, by nevytrhl ani Brendn Volš v roli správňáckého arabského tenoristy. ()

dO_od

// Jako já chápu, že když se seriál nemůže spolehnout na chytrý scénář, musí tvůrci alespoň přijít s nějakou jinou taktikou, jak diváka udržet u televize. Tady na vás prostě vysypou tolik zvratů, že než se z nich vyhrabete, je pilot u konce a vy ani nestačíte spočítat kolik věcí tam vlastně bylo špatně. No dobře, tak napůl to funguje... ale fakt musela hlavní postava být takhle emocionálně nevyrovnaná ženská? Chci říct... snad 6 různejch poloh (who cares, že v rámci logiky nedávají absolutní smysl) jenom v jediné epizodě! To by se s chlapem v hl. roli nikdy nestalo. 6/10 ()

TheDarKnig

Seriál z toho typu fastfood konzumu, nebo k tomu aspoň vše po prvních dvou dílech naznačuje. Má to docela originální nápad, přitažlivou a sympatickou herečku v hlavní roli a docela rychlý vývoj děje, ale problém je, že děj už teď působí extrémně překombinovaně a v některých ohledech docela hloupě. Taky většina ostatních herců už mé sympatie moc nesdílí, i když na realistické vyobrazení FBI agentů se asi hodí, jen by měli být ještě ošklivější. Každá hlavní postava má nějaké podivné tajemství, nikdo neřeší, jak to, že přes ty zmiňované hloubkové prověrky je to vůbec možné a divákovi to cpou vše co nejzjevněji do chřtánu, jen aby ho tím přesvědčili, že se má dívat. A samozřejmě každých skoro 5 minut musí zahrát nějaká ta obrazová koláž s pop/rock hity. Možná ještě pár dílů zkusím, ale tohle by mohlo fungovat opravdu jen jako nějaká výplň a na ty nemám už vůbec čas. ()

Spooner

Po 4 dílech: Hodně zábavné béčko, které si na nic nehraje a skvěle odsýpá od začátku do konce. Tvůrci správně střídají flashbacky s aktuálním děním a otázek, nebezpečných tajemstvích hlavních postav i podezřelých je stále více než dost. Tvůrcům se zkrátka i přes menší ohranost látky daří diváka držet v neustálém napětí. Pravda, herecké obsazení sem nemuselo vypadnou z bravíčka a nějaký menší herecký tahoun by se hodil. I přesto jde o jednu z nejchytlavější jednohubek podzimu 70%___1. sezóna: 60% ()

Davies182

PILOT: Homeland pro teenagery. Svižné a zábavné, ale i na oddechovku také až příliš rušivě přitažené za vlasy. Zatím prostě dokonalá ukázka toho, že pop-cornem smrdící děj natřískaný šokujícími zvraty nemusí být pokaždé trefou do černého. Nicméně uvidíme... ()

Morholt

Quantico se sice tváří jako další přírůstek do teroristicko-špionážní seriálové rodiny, ale prakticky je to béháčko zasazené do akademie FBI. Je celkem jasné, že všichni jsou tu mladí, krásní a chytří a je až zábavné sledovat, jak se tu tvůrci úzkostlivě snažili o naprostou genderovou i rasovou vyváženost. Přesto mě to baví, protože i přes naivitu a logické kiksy se tu pořád něco děje, Priyánka Chopra je kočka a ta blbost je místy až kouzelná. Seriálové guilty pleasure. 70% ()

bouncer

Zamotané, až to není hezké, ale pozornost diváka to udrží. Po tom, co Homeland už nešel sledovat to vypadalo jako čerstvý vítr v tématice teroristických útoků a špionáže stylem "záživně pro bednu". Po 10 dílech už jen chci vědět, jak to dopadne a doufám, že si to nějak udrží tvář. ()

MoiJe

S1: Nie zle. Pozerane hromadne s velkymi prestavkami, ako chut sledovat v priebehu miestami ochabovala. S2 zvazim, je predsa len urcite mnozstvo vzajomnych podozrievani, rozkamarateni a skamarateni kym tym zacnu byt postavy otravne (vid Shelby, ktora sa svojou ublizenostou a pomylenou pomstychtivostou dostavala az daleko za hranu). // Zatial do s01e03: Priyanka je neuveritelne pekna. Josh Hopkins bol super v Cougar Town, tu je nesympaticky od prvej chvile. Co sa deja tyka fajn, ale dufam tu sucasnu liniu do konca sezony uzavru. ()

Vxxx

Tak tomu říkám pilot! Bomba. Od začátku do konce jedna velká akce, žádná hluchá místa a výborný spád. Jen aby si to ten seriál udržel. Vkládám do něj velké naděje na prodloužení, ale obávám se, že ho zabije časový slot. Loni v tuhle vysílací dobu skončil nejeden seriál :( Zatím 5* a keep it going! :) ()

Tony.cs

Quantico vyplýtvalo své přednosti v pilotním díle. Zbytek mi přijde jako rozvleklá telenovela a kdyby mě nezajímalo, kdo to vyhodil do vzduchu, tak mě u toho neudrží ani ty hezký holky. Po pátém díle je mi dokonce fuk, kdo to odpálil. Končím s touto nudnou záležitostí, která se svou vedlejší linií blíží českému velikášství ve stylu Ordinace. Kapituluji na tuto skoro nudu. ()

M.i.k.e

Asi nejlepší start novinky za poslední dobu...jestli Blindspot připomíná Blacklist tak Quantico pro změnu hodně připomíná Flashforward a tenhle seriál se mi líbil dost.další díly určitě dostanou šanci...80%...edit : mělo zůstat i první řady.ta poslední třetí je velká bída a ani dvojka nestála za moc...50% ()

Wally

Hodnotím po 1.sérii a musím říct, že ta se mi vyloženě líbila... Super špionážní seriál že zákulisí FBI a tréninku nováčků. I herecké obsazení se myslím povedlo a člověk si hned najde své oblíbence (v mém případě Šimon Asher a Caleb Haas). Celou dobu se snažíte přijít na záporáka a oni vám vaše myšlenky a dedukce každým dílem rozpráší a donutí vás vymýšlet nové... Za mne po prvních 22 dílech spokojenost. Ano...druhá série byla slabší, ale rozhodně bych ji nezatracoval. Zvrat v polovině série byl zvláštní (ta první byla lepší), ale opět tu byli fajn postavy (hlavně Harry) a mělo to odpich. Nejásám, ale je to dle mého seriál na pohodu... Třetí série trošku celkový dojem pokazila...vůbec mi nevadil koncept, co díl to případ...naopak bylo to osvěžení... Druhá půle série už byla dost špatná a poslední dva díly se nepovedly vůbec...patos, hloupost, nelogičnost....super byla postava McQuigga a přišel jsem na chuť i Shelby. Suma sumárum je dobře, že seriál skončil, začal se plácat na místě a ztrácel kredit. Za mne pohodový průměr. ()

divak84

Quantico je obrovské zklamaní.. stupidní obsazení nepřesvědčivých teen herců, kteří mají být budoucí agenti. Indka je marná, hlavní devizou jsou její nárazníky a fakt, že se jedná o "nečistou" američanku, je pouhou lacinou záminkou scenaristů "jo pojdme z diváků udělat zmatené lidičky, kteří nebudou vědět , komu věřit.." její herectví a herectví té bloncky je ultimátně slabé.. Po prvním díle, kdy byl vyhozen první rekrut ... proč hrála tak staršně dojemně smutná hudba , když absolutně žádný divák si nemohl vytvořit sympatie ke kterékoliv postavě. nevím, zda druhému dílu dát šanci, ale pokud je hlavní postava mizerná, špatně hrající (brekot ke konci mě važně dostal...), jsou šance mizivé... kdyby quantico režírovala K.Bigelow , bylo by to jiné kafe ()

Mimomisu

S hodnocenim pockam az do konce serie, ale to, jak u tohodle serialu funguje dramaturg ( :) ) je super. Sest dilu a pokazdy cliffhanger. to je u me velky plus. Vlastne jediny, co me sere, ze vetsina hercu tam neumim moc hrat a dramaticke sceny tim padem nevyzni. A to i v ramci rezie. Dodalo by to tomu vetsi hloubku ()