Rupert Wyatt se opět vrací k žánru sci-fi. Tentokrát nám vypráví příběh o lidech, kteří chtějí zažehnout jiskru odboje proti mimozemské rase, která převzala kontrolu nad vládou Země. Odboj ale nestojí jen proti vetřelcům z jiné planety. Bojovat musí především proti těm, kteří s nimi spolupracují. Podaří se zrealizovat plán, jenž ostatní přiměje uvěřit, že je možné vzít si Zemi zpět? (Martrix)

BoPo

Natočiť sci-fi bez bombastického rozpočtu. Asi tak zneli pokyny producentov smerom k režisérovi/scenáristovi. Za prvé vytvoríme rasu mimozemšťanov, ale nebudeme ich veľmi ukazovať, aby nám náklady priveľmi rýchlo nestúpali. Za druhé, aby ľudia aj bez všadeprítomnej mimozemskej buzerácie držali hubu a krok, tak ich budú buzerovať iní ľudia na základe mimozemských pokynov. Za tretie do toho musíme narvať veľa postáv, aby to pôsobilo, že sa stále niečo deje. Za štvrté musíme dodať ich vzájomné prepojenie, ktoré vyvolá dojem, že divák videl niečo skvelo vykombinované. A realita? Sci-fi u ktorého do zajtrajšieho rána zabudnete, že ste ho videli. Nemá zaujímavé postavy a v podstate je to viac o totalitnom režime ako o invázii z vesmíru. ()

JM87

Jak by vypadal svět po mimozemské invazi? Kdo by se přidal k emzákům a podporoval by novej režim a kdo by byl v odboji? Popravdě mi to dost připomínalo situaci za druhé světové války, ale tentokrát to nebyli nacisti, ale mimozemšťani. Jinak chápu to nízký hodnocení. Není tam zas tak moc akce, film často staví na otázkách, pohybujeme se mezi x lidma, co tvoří nějaký buňky a vymýšlí plán, ale pro mě to funguje. Je to dobře zahraný, má to faj atmosféru a mohlo by to být jen trochu kratší. ()

mm13

Prvotriedna atmosféra... a možno aj zámer. Inak ale nanešťastie dosť nepremyslená či nedomyslená záležitosť, v rámci ktorej dáva zmysel všetko a zároveň nič. Možno by stálo za pokus rozpísať to do mini série, keď už sme zabudli, ako tvoriť malé, no pritom presvedčivé a živé svety na poli celovečerného filmu. ()

Davies182

Frenetické sci-fi o hladu po osvobození, korunované skvělou pointou. Sice je to natočené jako krátký výňatek z prostředku děje, a divák se musí v hodně věcech sám zorientovat, ale stojí to za to. Jen škoda, že si to těžko hledá cestu k postavám, které tu jsou v podstatě jen zdánlivě nezajímavými pěšáky na odstřel. ()

oveckaoa odpad!

Tak já se přidávám do skupiny lidí co tom šoupnou odpad. Protože za prvé je to nudné za druhé nedává to smysl (odboj, který páchá atentát na jakéhosi místostarostu a pár mimozemšťanů to se nezmohl jako na více to nemluvím o tom, že číslo 1 tohoto odboje je ženská co se nijak nebrání a dostane se k ní člověk úplně snadno žádné zabezpečení nic). Mimozemšťany zde uvidíte tak 10 minut z 109 minut a spíše než sci-fi a thriller je to drama se špionskou tématikou. ()

• Film se natáčel v Chicagu v Illinois (USA). (rafix)
  • Rapper Colson Baker alias Machine Gun Kelly musel odložit tři koncerty poté, co dostal během natáčení 65 úderů do hrudníku od neznámého filmového policisty a následně se v zákulisí před koncertem zhroutil. (dan4815)