The Cat Creeps

Šéfredaktor deníku Morning Chronicle čte redaktorům dopis, který právě dostal. Podle něho byla sebevražda bohaté Eriky Goran před 15 lety ve skutečnosti vraždou. Cora Williams píše, že to odhalila za pomoci své věrné kočky, do které se možná vtělil duch mrtvé, a také že nalezla ukrytých 200 000 amerických dolarů. Přikládá jednu tisícovku jako důkaz. Už tehdy byl podezřelý Walter Elliott (Jonathan Hale), který dnes kandiduje do Senátu. Úkolu se ujímá reportér Terry Nichols (Fred Brady), ale moc se mu do toho nechce, protože chodí s Gay (Lois Collier), dcerou podezřelého. Na ostrově, kde je rodinné sídlo, se ještě objeví soukromý detektiv Ken Grady (Paul Kelly), kterého najal rodinný právník. Terry najde Coru v bezvědomí a když chce dojet pro doktora, zjistí, že člun shořel. Krátce poté, co zamumlá něco nejasného o penězích a malém domečku, Cora zemře. Ken vyslýchá členy rodiny, ale stopy nikam nevedou. Následuje další úmrtí, atmosféra houstne a černá kočka tiše chodí místnostmi. Objeví se vydírání a také kdo spáchal vraždy. Objeví se ale i peníze? (Peabody)

liquido26

Hodinový mysteriózní snímek od studia Universal. Přináší klasické schéma - parta lidí v tajemném starém domě a jeden z nich je vrah. Nic zapamatovatelného. Podprůměr. ()

Pitryx

Naštěstí já tyhle jednoduchosti dost mohu, takže jsem se celkem bavil. Až na ten konce, který nemusel podat trošku ne zrovna dobré vysvětlení. V každém případě tam nebylo nic, co by ukazovalo na to, že by tu byl jen náznak sci-fi, jak jsem někde četl. Času však nelituji. I když jsem na podobné téma viděl lepší filmy. Jde o remake z roku 1930, ovšem tento snímek jsem neviděl celý. Jen asi dvě minuty. Kopie je prý ztracená. 50 % ()

Campbell

Nevím jestli se jedná o remake z roku 1930, ale tahle verze mi přišla naprosto zbytečná. Levná kravina o ničem. Na tu necelou hodinu jsem snad 100x zívnul a celou dobu jsem čekal až se začne něco dít. Sem tam sice scéna ujde ale celkově je to jedna velká nuda. ()