Red Hot Chili Peppers - Otherside

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2000, 4:15 min

Píseň Otherside je v pořadí třetím singlem z úspěšného alba Californication. Doprovodný videoklip je silně výtvarně stylizován a svým pojetím odkazuje na německý expresionismus, gotiku a kubismus či díla nizozemského malíře M.C.Eschera proslulého zejména experimenty s perspektivou. (J.Connor)

MM_Ramone

Pieseň "Otherside" je v poradí štvrtá skladba zo siedmeho radového štúdiového albumu americkej hudobnej skupiny Red Hot Chili Peppers. Album nesie názov "Californication". Vyšiel ôsmeho júla roku 1999 pod značkou vydavateľstva Warner Bros. Records. Ku songu "Otherside" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip, ktorý vznikol pod režisérskou taktovkou Jonathana Daytona a Valerie Faris. Expresionalisticko-kubistický klip je inšpirovaný klasickým čiernobielym nemeckým snímkom "Kabinet doktora Caligariho" (Der Kabinett des Doktor Caligari), ktorý v roku 1920 natočil režisér Robert Wiene. Hudobno-vizuálna reakcia kapely Red Hot Chili Peppers na toto kultové filmové dielo je perfektná. Dokonalá symbióza hudby a obrazu. Päťhviezdičkový gotický surealizmus. ***** ()

PKD

Perfektní klip. Perfektní song. Sice jsem byl v době vyjití v armádě (když ještě byla povinná, to už si dnes nikdo mladší 30 let, neumí představiti), leč přesto si ho pamatuji, velmi dobře. Čím se to inspirovalo, je již zde napsáno. ()

• Temné, surrealistické prostredie spolu s dejovou líniou klipu predstavuje celoživotný boj frontmana skupiny Anthonyho Kiedisa s drogovou závislosťou. (nurabsal)